Dokkeytino predstavuje skladbu JELLY. O rap, mix aj master sa postaral sám + VIDEO

Dokkeytino je jedným z členov takzvaného slovenského rapového new schoolu alebo ak chcete slovenskej rapovej novej školy. Niekomu absolútne nesedí, niekto si ho ide denne, ale čo je podstatné, všíma si ho stále viacej ľudí, ktorí počúvajú hudbu. Dokkey bol najprv známy tým, že sa objavil na viacerých trackoch ako beatmaker a tvorca hudieb, v poslednom období od neho ale stále viac a viac počujeme aj rapový prejav.

Dokkeytino má dobré vzťahy s chalanmi z DMS, či už spomenieme Separa, Smarta alebo Dameho a v tom istom čase aj s Kontrafaktom, pričom sa objavil aj na známej skladbe J Lo v spolupráci s Rytmusom, Egom a ďalšími. Čo tým chceme povedať je, že aj napriek svojmu pomerne svojskému štýlu, získava tento new schooler rešpekt aj pôvodných OGs slovenskej scény, ktorí si medzi seba nepustia len tak niekoho a dbajú na kvalitu.

Dokkey naposledy milo prekvapil aj v takzvanom NoTuneChallenge, ktorý do éteru vypustil Kingpin Cereal, pričom viacero ľudí si myslelo, že pohorí, pretože upravovanie hlasu efektami je jedným z prvkov, ktoré vo svojej hudbe využíva. Ako sa ale ukázalo, no tune rapu sa nezľakol, práve naopak, pochválil ho na svojom profile na Instagrame aj Separ. Pre zaujímavosť, podobné to bolo aj s AstralKidom22.

Teraz Dokkeytino, ktorý je stále beatmaker, ale zároveň už aj raper, vydáva novú skladbu, ktorá nesie názov JELLY a sprevádza ju zaujímavý, opäť veľmi originálny videoklip. Produkčne sa o videoklip postaral tvorca menom Mjay, o rap, mix aj master sa postaral samotný Dokkey, ktorý je možno ešte šikovnejší ako si viacerí slovenskí rapoví priaznivci myslia.

Tak či onak, čo sa samotného tracku JELLY týka, pomôžeme si myšlienkou z úvodu článku, ktorá, podľa nás, vhodne opisuje celú skladnu. Ak si Dokkeytina idete, JELLY vás okamžite pohltí, je to niečo, čo vás takpovediac nemá prečo nezaujať. Na druhej strane, nájde sa veľa ľudí, pre ktorých to v určitom zmysle nie je ich šálka kávy.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Keď Johny Machette ovládol internet. Potom si ho podal Separ

Foto: Dokkeytino, videoklip YouTube

Odporúčame