Keď Johny Machette ovládol internet. Potom si ho podal Separ

Spomínate si ešte na rok 2013, kedy sa stal Johny Machette hviezdou (nielen) českého internetu? Poďme si pripomenúť obdobie, kedy sa jeho cover známeho songu od Macklemorea stal tak známym, až ho dissovali rapperi. 

Johny Machette „sa zbláznil“

Song „Se Zbláznim“ vyšiel na YouTube v roku 2013 a k dnešnému dňu má viac ako 21 miliónov views. A keď sa pozriete do sekcie komentárov, zistíte, že ľudia si túto skladbu púšťajú aj v roku 2022. Jedná sa o cover na song „Can’t Hold Us“, ktorého autormi sú Macklemore, Ryan Lewis a Ray Dalton.

Stala sa z toho skutočne virálna záležitosť. Nečudo, Johny Machette vytvoril chytľavý song, ktorý je navyše ľahko zapamätateľný. Civilným menom Jonáš Čumrik zrejme vtedy netušil, že sa dočká dissu na svoju osobu.

Ten prišiel taktiež roku 2013, prakticky iba pol roka po Johnyho skladbe. Na tracku „Škola rapu“, ktorý patrí medzi najväčšie disstracky v histórii slovenského a českého rapu, sa Momo, Rytmus a Separ vyjadrili k persónam, ktoré nemajú v láske. A Johnyho si vychutnal najmä posledný menovaný…

Bude ťa zaujímať: Pozreli sme sa na dôvody, prečo má Dame v slovenskej rap game svoju vlastnú ligu. Tento všestranný umelec pristupuje k veľa veciam inak ako jeho kolegovia z brandže. Celý článok nájdeš na našom webe

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: YouTube/Johny Machette, Instagram/Separ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.