Máj s Disney+: Osláviš Star Wars Deň alebo si pustíš novú sériu o ženách z rodu Kardashianovcov?

Nová komédia White Men Can't Jump

Nová komédia White Men Can't Jump (Zdroj: Disney)

#Disney+ prinesie v máji ďalšie filmové aj seriálové novinky. Všetko dobré sa raz skončí, a tak aj máj prináša veľkolepé závery vybraných kultových seriálov na Disney+. Už 31. mája bude na programe finále 19. série seriálu Klinika Grace ako aj 6. série seriálu V ohni. Pripravené sú však aj nové projekty, ktorému dáš šancu?

Svetlo nádeje – pôvodný miniséria (od 2. mája)

Svetlo nádeje, seriál natočený podľa skutočných udalostí, sleduje príbeh Miep Giesovej, mladej bezstarostnej sekretárky, ktorá ukrývala Otta Franka a jeho rodinu pred nacistami počas druhej svetovej vojny.

Je prerozprávaný s modernou citlivosťou, pričom striasa pavučiny histórie a robí z Miepinho príbehu aktuálnu a nadčasovú udalosť, ktorá núti divákov pýtať sa, čo by robili na Miepinom mieste a či by mali odvahu postaviť sa nenávisti. Niektorí sa prizerali, Miep konala.

Ešte nažive – pôvodný seriál (všetky časti 10. mája)

Seriál Ešte nažive sleduje život nešťastnej a čerstvo slobodnej Nell Serranovej (Gina Rodriguezová), ktorá samu seba označuje za „katastrofu“. Nell sa snaží nanovo naštartovať svoj život a kariéru, ktorú zanechala pred desiatimi rokmi.

Podarí sa jej nájsť iba jednu prácu – písanie nekrológov. A z naozaj nečakaného zdroja jej začínajú prichádzať rady do života.

Kráter – pôvodný film (12. máj)

Kráter je dobrodružný príbeh Caleba Channinga, ktorý vyrastal v mesačnej banskej kolónii a po smrti svojho otca sa má presťahovať na idylickú, no vzdialenú planétu. Ešte predtým sa však rozhodne splniť otcovo posledné želanie.

Spolu so svojimi tromi najlepšími kamarátmi a novou posilou zo Zeme Addison ukradnú rover, aby sa vydali na posledné dobrodružstvo – preskúmanie tajomného krátera.

Bieli muži nevedia skákať – film (19. máj)

Nová komédia Bieli muži nevedia skákať je modernou prerábkou legendárneho filmu, ktorá oslavuje streetballovú kultúru v Los Angeles. V úlohe Jeremyho, bývalej hviezdy, ktorej kariéru zbrzdili zranenia, debutuje multiplatinová rapová superstar Jack Harlow, zatiaľ čo Kamala, kedysi sľubného hráča, ktorý si cestu nahor zahatal sám, stvárnil Sinqua Walls.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Disney oslavuje 100 rokov: Pozri sa na prehľad najzaujímavejších a najvýznamnejších momentov v histórií

Bojujúc s náročnými vzťahmi, finančnými problémami a vnútornými spormi sa títo dvaja veľmi rozliční pouliční basketbalisti spoja, aby využili poslednú šancu splniť si sny.

Čínsky odkaz – pôvodný seriál (všetky časti 24. mája)

Multižánrová akčná komédia Čínsky odkaz, ktorá vznikla na základe grafického románu Gene Luen Yanga, rozpráva príbeh Jin Wanga, priemerného tínedžera, ktorý sa snaží zosúladiť svoj spoločenský život na strednej škole so svojím životom doma.

Keď sa v prvý deň školského roka zoznámi s novým zahraničným študentom, dôjde k stretu ďalších svetov. Jin sa totiž nechtiac zapletie do bojov čínskych mytologických bohov.

V Clearingu – pôvodný seriál (od 24. mája)

Keď sa stratí miestne dievča, žene sa vynoria spomienky z detstva, keď bola členkou Príbuzenstva – jednej z mála siekt v histórii, ktorú viedli ženy. Tento exkluzívny pôvodný seriál, ktorý bol natočený na motívy kriminálneho trileru od J. P. Pomarea, sleduje nočné mory ženy, ktorá sa stala obeťou sekty a je nútená čeliť démonom z minulosti, aby zastavila ďalšie únosy a nátlak na nevinné deti.

V Clearingu je emocionálny psychologický triler, ktorý sa zavŕtava pod kožu a do mysle a rozmazáva hranice medzi minulosťou a prítomnosťou, medzi realitou a nočnou morou.

The Kardashians III. – pôvodný seriál (od 25. mája)

Pred kamery sa vrátia Kris, Kourtney, Kim, Khloé, Kendall a Kylie, ktoré ťa pozývajú späť do svojich životov, kde sa venujú témam materstva, spoločného rodičovstva a budovania vlastných impérií. Ich puto bude podrobené skúške a napätie sa znásobí, ale ako rodina budú aj cez búrku a nezhody držať spolu.

Vedel si, že:

  • May the 4th (4. mája) je Deň Star Wars: Od Lukovho prvého vstupu na plátno až po Reyin záverečný boj – fanúšikovia Skywalkerovskej ságy si môžu znovu pozrieť každučký neprehliadnuteľný okamih, ako aj pôvodné Disney+ seriály Andor, Obi-Wan Kenobi a celosvetový fenomén Mandalorián. A ak by to nestačilo, ovládni silu majstra Jediho vďaka vydaniu druhej sérií seriálu Star Wars: Vízie nominovaného na cenu Emmy alebo si pozri nový animovaný seriál Star Wars: Dobrodružstvá mladých Jediov venovaný tým najmenším padawanom medzi nami.
  • Televízne ceny BAFTA: Najdôležitejšia noc v televíznych kalendároch prichádza a spolu s ňou sa na Disney+ objavia všetky seriály nominované na cenu BAFTA. Uvar si niečo dobré s Carmym v seriáli Medveď od FX, cíť sa ako rocková hviezda so Sex Pistols v seriáli Pistol od Dannyho Boylea a FX a vydaj sa do ďalekých – preďalekých galaxií so seriálom Andor.
👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Marec s napínavými príbehmi: Na Disney+ uvidíš tretiu sériu Mandaloriána aj horúcu oscarovku

Ďalšie májové novinky

  • Ed Sheeran: Suma sumárum – pôvodná dokumentárna miniséria (3. máj),
  • Muppeťácka mela – pôvodný seriál (10. máj),
  • S láskou k divočine – pôvodný dokument (26. máj).

Máš predplatené Disney+?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, Disney
Odporúčame