Marec s napínavými príbehmi: Na Disney+ uvidíš tretiu sériu Mandaloriána aj horúcu oscarovku

Seriál Mandalorián

Seriál Mandalorián - nové séria už v marci (Zdroj: Disney)

#Marec so sebou prináša množstvo zaujímavých noviniek – od dlho očakávaného seriálu Star Wars: Mandalorián, cez druhú sériu Základná škola Willarda Abbotta, až po komediálny seriál s Kerry Washingtonovou Otec z lochu. Tento mesiac bude mať na Disney+ premiéru aj horúci kandidát na Oscara Duchovia Inisherinu. Na ktorý projekt sa tešíš najviac?

Star Wars: Mandalorián III. – pôvodný seriál (1. marec)

Cesty Mandaloriánov galaxiou Star Wars pokračujú. Kedysi osamelý lovec odmien Din Djarin sa opäť spojil s Groguom. Medzitým sa Nová republika snaží vyviesť galaxiu z jej temnej histórie. Mandaloriánovi skrížia cesty starí spojenci a získa aj nových nepriateľov, zatiaľ čo budú s Groguom pokračovať v spoločnej ceste.

Ak sa chceš o tomto seriáli dozvedieť všetko potrebné, nedávno sme o ňom priniesli aj samostatný článok. Nové epizódy tretej série vychádzajú každú stredu.

Základná škola Willarda Abbota II. – pôvodný seriál (1. marec)

Komédia z pracovného prostredia sleduje skupinu oddaných a zapálených učiteľov a jedného riaditeľa bez hudobného sluchu, ako zdolávajú nástrahy verejného školstva vo Filadelfii. Navzdory nepriazni osudu sú odhodlaní pomôcť svojim študentom, aby uspeli v živote.

Aj napriek tomu, že títo úžasní verejní činitelia čelia nedostatku pracovníkov aj finančných prostriedkov, svoju prácu milujú nadovšetko. Čo však nemajú v láske, je ľahostajný prístup školského obvodu ku vzdelávaniu detí. Všetky časti druhej série sú dostupné už teraz na platforme.

Hľadá sa Michael – pôvodný dokument (3. marec)

V roku 1999 sa Michael Matthews stal najmladším Britom, ktorý vystúpil na Mount Everest. Tri hodiny po výstupe však zmizol a jeho telo sa nikdy nenašlo. Jeho brat, ktorý mal iba desať rokov, keď Michael zmizol, sa s bratovou smrťou nikdy nevyrovnal. Po viac ako dvadsiatich rokoch dostane fotografiu tela na hore, ktoré by mohlo byť Michaelovo.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Február na Disney+: Dokument o nakrúcaní Avatara, nová filmová Marvelovka a kuchár z divočiny

Vydáva sa do Nepálu, kde si najíma rekordmana Nimsa Purju, ktorý zdolal všetkých 14 najvyšších hôr sveta. Žiada od neho, aby s pátracím tímom prehľadal „zónu smrti“ Everestu a pokúsil sa nájsť Michaela. Desaťčlenný tím sa vydáva do extrémnych výšok vybavený dronmi a schopnosťami, ktoré im umožňujú pátrať aj mimo chodníčkov vedúcich na vrchol.

Bostonský škrtič – film

Bostonský škrtič od oceneného scenáristu a režiséra Matta Ruskina je kriminálny thriller o priekopníckych reportérkach, ktoré v 60. rokoch 20. storočia zverejnili príbeh o známych vraždách. Film sleduje Lorettu McLaughlinovú, reportérku novín Record-American, ktorá sa stala prvou novinárkou schopnou odhaliť prepojenie vrážd.

Zatiaľ čo si záhadný vrah žiada ďalšie a ďalšie obete, Loretta pokračuje vo vyšetrovaní spolu s kolegyňou a dôverníčkou Jean. Dvojica sa však ocitá v ťažkostiach kvôli silnejúcemu sexizmu vtedajšej doby. Aj napriek tomu obe odvážne novinárky pokračujú v odhaľovaní pravdy, pričom riskujú vlastné životy.

Duchovia Inisherinu – film

Hoci sú susedia z malého mesta Pádraic a Colm celý život priateľmi, náhle sa ocitnú v slepej uličke, keď Colm z ničoho nič Pádraicovi oznámi, že si už neželá, aby s ním niekedy prehovoril. Trvá na tom, že si odreže jeden prst zakaždým, keď túto jeho požiadavku poruší. Napriek Colmovmu neslýchanému jednostrannému prehláseniu je však Pádraic odhodlaný ich priateľstvo zachrániť.

Príbeh filmu Duchovia Inisherinu, ktorý sa odohráva na pozadí írskej občianskej vojny v 20. rokoch minulého storočia, sľubuje skvelé herecké obsadenie, jedinečný príbeh a krásne filmové spracovanie. Nedávno sme k filmu priniesli aj našu recenziu.

Spriaznení – pôvodný seriál (29. marec)

Seriál je adaptáciou románu Kindred od Octavie E. Butlerovej, ktorého ústrednou postavou je mladá a začínajúca spisovateľka Dana Jamesová. Tá „vykorenila“ svoj život podriadený rodinným záväzkom a presťahovala sa do Los Angeles odhodlaná začať žiť svoju budúcnosť, ktorá, ako Dana konečne cíti, patrí len a len jej.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Január s Disney+: Hviezdami nabitý Amsterdam, návrat Atlanty aj nová séria animovaného Star Wars

Kým sa však stihne vo svojom novom domove zabývať, zažíva násilné presúvanie v čase. Objaví sa na plantáži z 19. storočia – na mieste pozoruhodne a veľmi úzko spojenom s ňou a jej rodinou. Daninu minulosť a súčasnosť prelína aj medzirasový ľúbostný románik. Všetky časti seriálu budú dostupné naraz.

Ďalšie marcové novinky

  • Otec z Lochu – pôvodný seriál (10. marec)
  • Vojna svetov I. – III. – seriál (15. marec)
  • Better Things I. – V. – seriál (15. marec)
  • Bono and „The Edge“: A Sort of Homecoming s Daveom Lettermanom – pôvodný špeciál (17. marec)
  • Je to v nás – film (24. marec)
  • Doktorka Doogie II. – pôvodný seriál (31. marec)
  • Vzplanutie na Rye Lyne – film (31. marec)

Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, Disney
Odporúčame