Dameho nová skladba? Vlastný text, vlastná hudba aj vlastné video

Nie je to tak dávno, čo sa vo veľkom diskutovalo o tom, že beatmakeri zo Slovenska a Česka sa až príliš nápadne inšpirujú v Amerike či vo Francúzsku a ich beaty sa podobajú na tie, ktoré tvoria slávnejší zahraniční beatmakeri. Vznikajú z toho nepríjemnosti, o ktorých by vedeli hovoriť Kontrafakt aj Separ. Viacerí si povedali – DOSŤ, takto to ďalej nejde. Povedal si to aj Dame.

Člen zoskupenia DMS vydal prvý singel z nového albumu, ktorý uzrie svetlo sveta v tomto roku. Skladba 100ry zaujala, reakcie sú prevažne pozitívne. Čo je ešte zaujímavejšie, Dame okrem toho, že vytvoril vlastný text, čo je zvykom, spravil k tomuto tracku aj vlastnú hudbu a dokonca aj videoklip, ktorý je na YouTube, urobil sám tento raper. Čo sa videoklipu týka, povedal, že niečo také robil prvý raz, avšak chcel to skúsiť. Dávame mu palec hore.

„No, popravde som ani nečakal tak pozitívne ohlasy. Lebo pri pohlade na mňa v bežnom živote by asi málokto čakal takúto vec. Ale nie vždy všetko je ako vyzerá. Každopádne si zoomni moju pánsku tašku čo vytŕča spod bundy,“ napísal Dame na svojom profile na sociálnej sieti Instagram. Faktom je, že člen skupiny DMS odviedol kvalitnú prácu a vo veľkom sa môžeme tešiť na album ako celok.

„Schválne som najprv nepísal ku klipu 100ry video kredity, lebo som nechcel, aby to ľudia pozerali ovplyvnení tým, že vedia. Klip som si robil celý sám. Prvýkrát som robil niečo takéto. Nejdem to hrať na žiadnu profesionalitu, išlo mi o emóciu,“ od srdca hovorí známy raper.

„Skladbu som mal nahratú už dlhšie a názov sám určil, že sa tak bude volať aj album, 100ry je 100% moja produkcia od hudby až po vizuál. Stále to ale nieje to, čo je na tom albume najvačšia halucinácia. Viac povie snippet, v ktorom to bude vysvetlené podrobnejšie.Ďakujem za reakcie, zdielania a akúkolvek podporu, nedá sa každému zvlášť, lebo je toho fakt veľa.“

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Návod na život od H16? Chalani si stále robia, čo chcú

My sa skutočne môžeme tešiť na čo si Dame pripravil na svoj druhý sólový album. Už keď vydal svoju sólovú prvotinu, album Selfmade, tak veľa ľudí hovorilo, že sa teší na pokračovanie.

Foto: Dame Instagram

Odporúčame