Návod na život od H16? Chalani si stále robia, čo chcú

Chalani z H16 už možno nie sú takí aktívni ako pred približne dekádou. Nič to ale nemení na tom, že sú legendárnou skupinou v našom rape. A taktiež sú jednými z tých, ktorí stavali piliere našej rap game. Majú za sebou obrovské množstvo ikonických songov, ktoré v istom ohľade môžu pre poslucháčov fungovať aj ako mantra.

H16 a návod na život? 

Mantra alebo návod, nazvite to, ako chcete, ale v podstate ide o to, že Majk Spirit, Otis aj Cigo rapovali už v roku 2008 o tom, ako ideálne by sa dalo žiť. Znalci už vedia, že je reč o songu „Robím čo chcem“, ktorý patrí na nesmrteľný album Čísla nepustia. Len tak na okraj, ak ste tento hudobný projekt zatiaľ nepočuli, rozhodne neurobíte chybu, ak si ho pustíte.

Zaujímavosťou je, že na albume Čísla nepustia sa produkčne predstavili „ťažké váhy“ beatmakerov ako Grimaso, Abe, DJ Wich či dokonca Otecko, ktorý samozrejme aj rapuje. A čo samotný song „Robím čo chcem“?

„Skúsim ti opísať ten pocit keď to začne horieť, som dokonale spokojný dva palce hore, svieži úsmev ako z reklamy na zubnú pastu, som v kľude, vôbec nič mi nechýba k šťastiu, a nepotrebujem sa hrať na ikonu, nemusím nič dokazovať nikomu,“ zimomriavky, no nie?

Ak budete mať po tomto článku chuť pustiť si viaceré songy či albumy z dávnejších čias slovenského rapu, garantujeme vám, že my sme na tom rovnako.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto odkaze.

Photo credits: Instagram/H16

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.