Dame sa prihovoril ľuďom: Čo by vás potešilo tento rok? Pristavil sa aj pri médiách

Dame dlhodobo patrí v našich končinách medzi najrešpektovanejších rapperov. Má kvalitné názory, nerobí propagandu, ktorá nie je podložená ničím iba emóciou, jeho texty majú výpovednú hodnotu a keď už niečo vyprodukuje, môžete si byť istí, že to bude stáť za to. Potvrdzuje to aj fakt, že na svojom albume 100RY pracoval nielen hudobne, ale aj produkčne, čo celý projekt posunulo na míle dopredu oproti ostatným, ktoré sa ku nám dostali. Aktuálne sa tento člen skupiny DMS prihovoril svojim priaznivcom prostredníctvom sociálnej siete Instagrame. 

Dameho sleduje na Instagrame viac ako osemdesiat tisíc ľudí, čo vám možno nepríde tak veľa v porovnaní s ostatnými menami SK či CZ rapu, ale na druhej strane si treba uvedomiť, že je to veľmi veľké číslo. V prepočte je to viac ako keby Dameho sledovalo celé mesto Martin či dokonca aj Trenčín. Skrátka, keď tento rapper niečo zverejní, hovorí sa o tom a má to dosah. Preto svoje slová váži a keď už svoj vplyv istým spôsobom využíva, v drvivej väčšine prípade je to na to, aby zdieľal výzvu na zbierku pre ťažko choré deti či ľudí v núdzi celkovo. Za toto ho rozhodne môžeme pochváliť, zaslúži si to, i keď sa o tom až tak možno nehovorí. Nie je to totiž práve niečo, čo bulvárne médiá vytlačia na svoju titulnú stránku.

Aktuálne Dameho zaujímalo, čo by si jeho priaznivci priali tento rok. „No čo? Čo by vás potešilo tento rok? Nejaký album, liter na pokutu alebo igelitka respirátorov? Čoskoro vyjdú nové spolupráce na albumoch ktoré zachvíľu vychádzajú a niečo sa stále varí aj u nás. Skús tipnúť nejaké featy…,“ napísal Dame. Čo z toho plynie? Viacero bodov, ale tým najviac podstatným je to, že čoskoro budeme od tohto člena populárnej skupiny DMS počuť nové hudobné produkty, čo je a len pozitívne. Dameho sme už mohli v uplynulých mesiacoch počuť na pár featoch, ale samozrejme, jeho priaznivci (a nielen tí) sa už nevedia dočkať novej hudby. A my sa nečudujeme.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Hymna na Hip-Hop Žije je dodnes paradoxom slovenského rapu

Tisícka na pokutu alebo igelitka respirátorov, to je obraz doby. K tomu asi ani nemusíme nič písať, veď názor si vieme urobiť po toľkých mesiacoch všetci. Ako teda čítame, Dameho čoskoro budeme počuť na rôznych spoluprácach, môžeme polemizovať o tom, na ktorých, ale diskusiu necháme na vás v komentároch pod článkoch. A čo sa týka albumu, aktuálne sa neočakáva, že by Dame v tomto kalendárnom roku robil sólové CD, veď iba v uplynulom roku vydal sólo 100RY. Avšak, keď sa na to pozrieme pragmaticky, nový album DMS by sa v roku 2021 prakticky pýtal,…

Na záver sa ešte Dame zamyslel nad kvalitou informovanosti v slovenských médiách a občasnej logike či nelogike krokov, ktoré sa v našej krajine v súvislosti s koronavírusom objavujú prakticky nepetržite. „Inak mám pocit, že keby dajú v televíznych novinách, že sa zavádza “dobrovolné” opatrenie chodiť po štyroch, tak by sa ľudia plazili po chodníku ako v zákopoch, a keby vedľa nich prejdeš, tak ťa zabijú pohľadomm, lebo neposlúchaš.“ K tomu prakticky ani nemáme čo dodať, tieto slová hovoria samé za seba. A zároveň je to dôkazom toho, že Dame vie podať aj celospoločenský, či dokonca geopolitický názor takým spôsobom, že sa pri tom ešte aj pousmejete. Sila úsmevu a dobrej nálady sa podceňuje. Popremýšľajte nad tým.

Foto: Dame, profil na Instagrame Dame 

Odporúčame