Dame nemá čas na internet, ale má pre teba úlohu. DMS a Sisa Sklovská?

Jedným z vrcholov tohto rapového roka by mal byť nový album skupiny DMS s názvom HUHU. Naposledy Separ, Dame a Smart vytvorili spoločné CD v roku 2019, nieslo názov MDMS a vyšlo počas leta bez toho, že by mu bolo robené prehnané promo. Ukázalo sa to ako zaujímavý krok a nepochybujeme o tom, že chalani nás prekvapia aj teraz. 

Prekvapením by mal byť najmä zoznam hostí na albume HUHU, pretože ako Separ uviedol v nedávnom rozhovore, na tomto CD nebudú nijakí tradiční rapoví hostia. Hostia ale chýbať nebudú, no budú mimo žáner, pričom ochutnávku sme z toho mohli dostať nedávno, keď DMS predstavilo skladbu „Rampa“, na ktorej spolupracovali so slovenskou rockovou skupinou Horkýže Slíže. Na čo sa teda môžeme tešiť na pripravovanom CD DMS? K aktuálnej situácii sa vyjadril aj Dame.

Dame je známy tým, že nie je priaznivcom sociálnych sietí a sebaprezentovania na nich, o čom sme písali aj v nedávnom článku na našom webe. Dame sa však svojím priaznivcom po dlhšom čase ozval a neostal nič dlžný svojej povesti. Zverejnil dve fotky. Tou prvou boli gýčové hodiny s delfínovou tématikou a druhou bola Zdenka Studenková hore-nohami. Prečo? Ako? To nie sú otázky, na ktorých zodpovedanie by sme mali kompetenciu.

„Čaute. Nemám moc čas na internet tak sem prij.bem aspoň toto, nech si udržím dosahy.
Druhá fotka je Zdenka Studenková dole hlavou. Myslim si, že to je haluz ,jak sa nap.ču obliekla voľakam,“ pobavil krátkym prehovorom svojich priaznivcov a následne si pre nich pripravil úlohu, ktorú však taktiež okorenil sebe vlastným spôsobom. „Skús porozmýšlať, čo za hostí máme na albume. Nemusíš to písať do komentu, lebo nás to aj tak nejak nezaujíma,“ zakončil.

Mohlo by ťa zaujímať:  Grimaso a Psycho Rhyme s rapom, ktorý zahreje tvoj playlist

A komentárov pod príspevkom bolo viac než dosť. Pobavil napríklad producent SpecialBeatz, ktorý si nadnesene zaželal, aby chalani z DMS zavolali na refrén Sisu Lelkes Sklovskú. Ak máte chvíľu času, komentárov podobných tomuto sa v diskusii pod Dameho postom nachádza viacero a garantujeme vám, že vo viacerých prípadoch sa pobavíte. A o tom to v neposlednom rade je.

Na koho by sme sa teda mohli tešiť na novom albume DMS? Vieme, že tam bude skladba s Horkýže Slíže, ktorá sa ukázala byť veľkým úspechom a ukázala cestu tomu, akým smerom by to mohlo smerovať. Pretože, aj keď sa to nemusí zdať, kombinácia žánrov je do istej miery vždy risk, pretože nikdy úplne nemôžete vedieť, ako budú ľudia reagovať. Je potvrdené, že Separ by mal mať skladbu so slovenskou speváčkou Janou Kirschner, ktorej výpovedná hodnota by mala mať aj vzdelávací podtón, o čom informoval nie tak dávno na sociálnych sieťach. Ak by vznikol napríklad remix, kde by bol aj Dame, hneď by sme mali ďalší podarený track.

Do úvahy prichádzajú aj známe slovenské skupiny ako IMT Smile či Para, ale vylúčené v tejto chvíli nie je skutočne nič. DMS chce nové CD posunúť do reálií, o ktorých sa nám ani nesníva a my sa môžeme tešiť na to, čo príde. Nebudeme teraz zbytočne polemizovať, pretože už čoskoro sa dočkáme tohto hudobného projektu, o ktorom sa dozaista bude hovoriť.

Photo credits: Dame, IG 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *