Čoskoro bude hrať za Barcelonu a vyniká v rape: Toto je Memphis Depay

Športovci z rôznych odvetví sa popri profesionálnej kariére neraz nájdu aj pri iných koníčkoch. Častokrát ich zlanári hudba. Treba ale povedať, že zatiaľ čo niekedy to končí naozaj kvalitne, ako v prípade basketbalistu Portlandu Trail Blazers Damiana Lillarda, niekedy je to vyslovene bieda. Poďme sa pozrieť na rapujúceho futbalistu Memphisa Depaya, o ktorom čoskoro po prestupe do preslávenej Barcelony bude hovoriť celý (nielen) športový svet. 

Memphis Depay začiatkom septembra vydal novú skladbu s názvom 2 Corinthians 5:7, ku ktorej pridal aj videoklip. Tento holandský futbalista nie je v rap game nováčikom, tvoril už počas minulých rokov, pričom treba povedať, že jeho tracky si vypočuli milióny ľudí. Samozrejme, z veľkej časti to je tým, že je futbalista a priaznici klubov, za ktoré hral či Holanďania samotní, sú zvedaví, ako mu ide popri futbale aj iné odvetvie, ale na strane druhej, v jeho hudbe sa skrýva aj kvalita.

Hráč, ktorý je aktuálne futbalistom francúzskeho Olympiqueu Lyon, ale podľa správ renomovaného novinára Fabrizia Romana by sa mal do konca týždňa stať hráčom FC Barcelona, rapuje naozaj dobre, čo potvrdzuje aj v novom tracku. Okrem toho, jeho texty dávajú zmysel. Málokto napríklad vie, že si hovorí Memphis a nie Memphis Depay, pretože viackrát aj verejne potvrdil, že jeho otec nebol preňho otcom a jediné, čo s ním zdieľa je spoločné priezvisko.

Memphis si urobil meno v holandskom klube PSV Eindhoven, pričom hviezdou mal byť aj v anglickej Premier League, kde sa mu ale v Manchestri United nedarilo podľa predstáv. V Lyone je lídrom mužstva a teraz by sa mal presunúť do Barcelony, kam si ho vyžiadal tréner Ronald Koeman, ktorý ho viedol aj v holandskej reprezentácii. Depay je celkovo zaujímavý týpek, na ihrisku dokáže neuveriteľné veci, z toho, čo sme počuli a videli, tak sa nestratí ani v hudobnom priemysle a vo veľkej miere ľudí zaujme aj svojimi prepracovanými tetovaniami.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Pil C patrí medzi rapové stálice. Je toto zlomový song jeho kariéry?

Tento Holanďan je dôkazom toho, že keď športovci rapujú, môže to byť aj kvalitné. A ak chcete počuť pomerne nepodarený pokus, skúste basketbalistu Lonza Balla z mužstva New Orleans Pelicans. V jeho prípade bude lepšie, keď ostane pod deravými košmi.

Foto: Memphis Depay – FC Barcelona, koláž IG

Odporúčame