Pil C patrí medzi rapové stálice. Je toto zlomový song jeho kariéry?

Pil C dnes patrí medzi najsledovanejšie a najkvalitnejšie persóny slovenského rapu. Lukáš Kajanovič sa na vrchol scény prepracoval postupnými krokmi a možno trochu neskôr, ako niektorí jeho kolegovia. Prispelo to však k faktu, že jeho tvorba je hlboká a zrelá, čo množstvo priaznivcov kvituje. Kedy ale nastal pomyselný zlom Pil Ciho kariéry? 

Moment, kedy Pil C prerazil? 

Niektorým z vás dozaista pri songoch, ktoré lemujú úvod Lukášovej kariéry napadnú tracky ako „Lost“ či „Pompeje“. Áno, to sú klasiky, na ktoré predovšetkým jeho fans nedajú dopustiť, ale môžeme konštatovať, že po vydaní týchto trackov ešte Pil C nebol katapultovaný medzi popredné mená SK rapu.

Jasné, nájsť jeden moment, kedy tvorca albumov Hype, V Rádiu Hral Elán Keď Umrel Tupac, 2086 a Odsúdení na úspech, skutočne prerazil, je nesmierne náročné. A možno aj nereálne. Predsa len ale existuje jedna skladba, po ktorej väčšina slovenských rapových poslucháčov prinajmenšom zistila, že niekto ako Pil C existuje.

Konkrétne sa jedná o tento banger:

Áno, je to tak. Písal sa rok 2015 a Pil C spojil sily s Otisom z legendárnej H16. Dokopy dali  song „JA VERZUS CELÝ SVET“, pričom o produkciu sa postaral Special Beatz. Dnes má táto skladba na YouTube viac ako 9,1 milióna views.

Treba priznať, že vtedy Pil C čelil nielen pochvalám, ale aj kritike, pretože množstvo ľudí ho vnímalo ako predstaviteľa novej školy. Ako interpreta, ktorý prišiel na scénu a chce sa dostať medzi mená ako Rytmus, Separ, Ego či Majk Spirit.

Dnes, v roku 2022, môžeme konštatovať, že sa to Lukášovi podarilo. Patrí medzi špičku a ešte zrejme nejaký čas patriť bude. Bol teda tento song jeho prelomom, čo sa mainstreamového vnímania týka? Pokojne byť mohol.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
WEN a Porsche Boy ťa prekvapia songom „mhm". Dostali sme nový hit?

Viac rapového obsahu nájdeš na našom webe.

Photo credits: Instagram/pilc

Odporúčame