CORRETTO. Tento album má už 3 roky. Mal väčší potenciál?

Dnes sú to presne tri roky od momentu, kedy svetlo sveta uzrel album CORRETTO. CD z dielne českého labelu MILION PLUS, o ktoré sa postarali Konex a Kamil Hoffmann. S odstupom času je na mieste konštatovať, že tento hudobný projekt mal potenciál mať väčší dosah, ako v skutočnosti zaznamenal.

Café corretto je teplý, taliansky…

„Caffè corretto je teplý taliansky nápoj, ktorý sa skladá z porcie espressa s malou dávkou, umm, s veľkou dávkou alkoholického nápoja,..“ Pasáž, ktorou Konex začína úvodný song CD „Pluto“. Hneď tento track je poriadny banger, martinsko-popradská kombinácia slávi úspech. V každej jednej skladbe na albume CORRETTO je cítiť, že chémia medzi Konexom a Kamilom je naozaj silná. Keď sa nad tým zamyslíte komplexne, máloktorej dvojici v SK rape to ladí ako to ladilo týmto dvom.

Album obsahuje 11 skladieb, z ktorých sa pod kožu zapísalo hneď niekoľko. Spomenúť môžeme napríklad song „ONA“. Jedná sa vo svojej podstate o love song, ale nie taký, aký by ste čakali. Viacerí z vás ale určite potvrdia, že so slovami z textu sa už vo svojom živote minimálne raz stretli.  Konexa aj Kamila radíme do novej školy SK rapu, ktorá sa prezentuje osobitým štýlom. Ďalej je tu track „WOW“, v ktorom je veľa príbehu a má poriadny spád, čo vo veľkej miere spôsobuje beat, ktorý sa tam nachádza.

A song „ĎALŠÍ DEŇ“, kde sa objavuje aj český rapper Hasan. Ak náhodou túto vec nepoznáte, mali by ste to okamžite zmeniť. Ak vám bude po vypočutí smutno, nebuďte prekvapení. „ĎALŠÍ DEŇ“ totiž rozcíti aj kamene a neživé organizmy. Z viacerých ohľadov sa jedná o jeden z TOP songov celého albumu, ak nie aj vôbec o ten najlepší úplne.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Separ má na krku dvojizbák a posiela klip z New Yorku (VIDEO)

Album, ktorý mal väčší potenciál?

Spoločné CD bolo dobrým krokom. Ktovie, aké štatistiky a dosah by projekt mal v roku 2022. Nedá sa opomenúť fakt, že hype oboch chalanov tri roky dozadu bol ešte prakticky v základoch. Dnes sú obaja skúsenejší, vypísanejší aj vyrapovanejší. Avšak, o tom, či sa ešte niekedy dočkáme od nich spoločného hudobného projektu, je len v rovine teórií. Prečo je tomu tak?

Konex totiž opustil MILION PLUS, Kamil Hoffmann je stále súčasťou tohto českého labelu a prvý menovaný sa s M+ nerozišiel práve v najlepšom. Opäť sme však pri tom, že v súčasnosti je možné všetko, preto netreba, ako sa hovorí, hádzať flintu do žita. Zrejme nehovoríme len za seba, keď budeme tvrdiť, že spoločný album týchto dvoch by sme si ešte niekedy v budúcnosti radi vypočuli.

Čo si o úspechu CD myslí Konex? „My s Kamilom sme boli naopak prekvapení, aké čísla album nabral. Neočakávali sme nič konkrétne, len sme zo seba dali tracky, na ktorých sme spolu robili. Koniec koncov číselne sa jedná o stále najpočúvanejší album nás oboch. Ďakujeme.“

Späť k CD CORRETTO. Z nášho pohľadu je to ideálny album na letné obdobie, v ktorom nájdete všetko. Veselé aj smutnejšie skladby, rýchlejšie aj pomalšie tracky či texty, ktoré sú ľahko zapamätateľné aj hlboké. Okrem toho, netreba zabúdať na produkciu a beaty, ktoré sú v tomto prípade naozaj na najvyššej úrovni. Konex aj Kamil Hoffmann CORRETOM jasne naznačili, že môžu dosahovať nevídaných výšin.

A toto CD dodnes ostáva jednou z najviac fresh záležitostí, aké sme v našom rape kedy mali.„Celý album znamená pre mňa veľa, mám to rád ako celok. Všetky sessions a tvorba s Kamilom má vždy špeciálnu energiu, takže sa mi album spája s príjemnými momentmi,“ dodal pre náš portál Konex.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Coolio, ktorý vytvoril „Gangsta's Paradise", umrel vo veku 59 rokov

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Photo credits: CORRETTO, Kamil Hoffmann, Konex

Odporúčame