Coolio, ktorý vytvoril „Gangsta’s Paradise“, umrel vo veku 59 rokov

Rapový svet zasiahla dnes v ranných hodinách smutná správa. Ikonický interpret Coolio nás vo veku 59 rokov navždy opustil. Jeho najznámejším hitom je rozhodne song „Gangsta’s Paradise“.

Coolio už nie je medzi nami 

Jarez Posey, rapperov dlhoročný manažér a zároveň kamarát, potvrdil, že Coolio naposledy vydýchol 28. septembra 2022 vo veku 59 rokov v americkom Los Angeles. Príčinou jeho úmrtia sa stala zástava srdca.

Coolio sa začal hudbe aktívne venovať v 80. rokoch uplynulého storočia. Jeho ikonický song „Gangsta’s Paradise“, na ktorom hosťoval aj L.V., vyšiel v roku 1995. Na YouTube je od roku 2017 a má viac ako 1 miliardu views. To hovorí samo o sebe.

Samozrejme, tento interpret, ktorý sa žiaľ nedožil svojej 60ky, má za sebou viacero naozaj kvalitných songov. „Gangsta’s Paradise“ ale čnie nad všetkými. Táto skladba má už viac ako štvrťstoročie, ale ľudia ju počúvajú neustále a neexistuje dôvod, prečo by tak nemali robiť aj naďalej.

Aj keď už Coolio nie je medzi nami, jeho odkaz, aj vďaka tomuto tracku, ostáva večný.

Bude ťa zaujímať: Rapová legenda Lil Wayne oslavuje 40 rokov. Pozreli sme sa na TOP skladby jeho kariéry. Ktorá je tá najlepšia podľa vás? Viac sa dozviete po kliknutí na tento odkaz.

Viac rapového obsahu nájdete na tomto webe.

Photo credits: NY Times / Coolio

Odporúčame