Toto sa stane s tvojou pokožkou, keď sa prestaneš holiť: Sú to iba mýty alebo ide o realitu?

Mýtus o tom, že chĺpky v podpazuší ovplyvňujú telesný zápach je vyvrátený (Zdroj: Freepik/macniak)

#Aj teba núti letné počasie udržiavať kontakt so žiletkou viac, než sa ti páči? Daň za hladkú pokožku v podobe podráždenia a drobných vyrážok nie je tiež nič príjemné. Túžiš po chvíli, kedy necháš žiletku ležať na poličke, a budeš žiť bez obmedzení? Neholiť sa je prirodzené, tiež ako holiť sa. Nechaj svoju pokožku oddychovať, a uvidíš, čo sa stane…

Známy mýtus

Väčšina z nás sa bojí prestať s holením kvôli chĺpkom. Máš aj ty strach, že ti budú rásť rýchlejšie, budú tvrdšie a tmavšie? Neboj sa, je to len mýtus!

Proces holenia nemá žiadnu silu ani vplyv na to, akou rýchlosťou či v akej kvalite a farbe tvoje chĺpky rastú. Ochlpenie sa ti môže zdať tmavšie a silnejšie, ale ide len o optický klam – veď predsa nevidíš pravidelne na svojich nohách dlhé chĺpky…

Nepríjemnosti spojené s holením

Ak trpíš po depilácií drobnými vyrážkami, zarastaním chlpov, či začervenaním pokožky, neholenie sa ti len pomôže. Uľaví sa ti fyzicky, aj psychicky.

Počas holenia na pokožke vznikajú mikro trhlinky, ktoré spôsobujú zápaly v pokožke. Obzvlášť v prípade, že máš silnejšie ochlpenie, je tvoja pokožka na to náchylnejšia. Spôsob, akým tomuto predísť je, že sa vyhneš úplne hladkému oholeniu. Nechaj pokožku odpočinúť si!

Nezabúdaj na exfoliáciu!

Vieš o tom, že žiletka ťa nezbavuje len chĺpkov? Pri procese holenia sa zbavuješ aj odumretých buniek  povrchu pokožky. Ak sa prestaneš holiť, je potrebné, aby si si doprial aspoň raz za týždeň poriadny celotelový peeling. Pokožka tak zostane jemná a pripravená na hydratáciu.

Zmena telovej starostlivosti

Oholená pokožka lepšie prijíma telové hydratačné produkty. V prípade, že sa prestaneš kamarátiť so žiletkou, sa ti vytvorí akási bariéra chĺpkov medzi pokožkou a produktom. Používať hutné telové krémy a maslá bude takmer nemožné.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Chceš mať pleť ako supermodelky? Tajné triky starostlivosti o pokožku, ktoré ti pomôžu!

Siahni preto po ľahších produktoch, ktoré sa budú ľahšie vstrebávať, a nebudú ti chĺpky lepiť. Odporúčame napríklad gélové či krémové telové mlieka a emulzie.

A čo potenie?

Mýtus o tom, že chĺpky v podpazuší ovplyvňujú telesný zápach je vyvrátený. Potné žľazy robia svoju prácu bez ohľadu na to, či si podpazušie holíš, alebo nie. Naopak, tým že má pokožka akúsi prekážku, je termoregulácia o niečo lepšia.

Pamätaj na to, že pot nie je cítiť, kým nepríde do kontaktu s baktériami, ktoré sa vyskytujú na pokožke, kde rozkladajú bielkoviny potu. Pokiaľ teda dodržiavaš pravidelnú hygienu a používaš antiperspirant, je jedno, či máš oholené podpazušie, alebo nie…

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame