Chceš mať pleť ako supermodelky? Tajné triky starostlivosti o pokožku, ktoré ti pomôžu!

Pri hydratovaní nevynechaj ani očné okolie (Zdroj: Freepik/pressfoto)

#Túžiš po pleti ako z fotky, ktorá prešla Photoshopom? Hladká a bezchybná pleť je snom každého z nás. V čom je ale ukryté tajomstvo supermodeliek, ktoré vyzerajú v bežnom živote ako s filtrom? Pozri sa na tieto beauty triky, ktoré ti pomôžu znovuzrodiť tvoju pleť!

Pleťové masky

Aj taká Hailey Bieber, ktorá sa v súčasnosti považuje za ikonu v skincare odporúča pleťové masky. Sama sa na sociálnych sieťach občas ukáže s nie príliš lichotivo vyzerajúcou maskou na tvári. Jej tajomstvo však spočíva v tom, že pleť pomocou týchto masiek rozžiari. Základom je, že to robí pravidelne!

Zvoliť môžeš hocijakú formu masky – látkovú, zlupovaciu, tekutú… Hlavnou vecou, na ktorú sa pozeraj je, aby sedela tvojmu typu pleti!

Základom je hydratácia

S týmto ti môže pomôcť aj vhodne zvolená maska či skincare produkty. Hydratovaná pleť je v starostlivosti základom. To vie aj spomínaný Hailey – ona totiž rada kombinuje produkty, ktoré zaisťujú dokonalú hydratáciu a rozžiarenosť pokožky.

Vyber si vhodné sérum

Po vyčistení dvojfázovým odličovačom (ideálne s olejovou zložkou) použi sérum. A áno, odličovať pleť je potrebné aj v prípade, že v ten deň pleť nedostala dávku make-upu.

Hailey používa séra, ktoré hydratujú, no často siahne aj po takých, ktoré obsahujú niacinamid. Táto látka (zjednodušene druh vitamínu B) sa o pleť stará v niekoľkých smeroch – funguje protizápalovo, hydratuje, zvyšuje kolagén v pleti, čím zabraňuje vzniku prvých vrások.

Hydratuj aj mastnú pleť

Ďalej nasleduje aplikácia krému. Zvoľ nejaký hydratačný, a to aj v prípade, že máš mastnú pleť! Neboj sa toho – ak zvolíš ľahký hydratačný krém (pokojne aj gélovej textúry), urobíš svojej pleti dobre. Pretože to, že sa pleť mastí, je reflexiou na nedostatočnú hydratáciu.

Pri hydratovaní nevynechaj ani očné okolie. Pre vypnutú pleť skús aplikovať produkty v chladivých rolleroch, alebo siahni po obľúbenom produkte, ktorý zapracuješ rollerom alebo inou pomôckou.

Face icing?

Vďaka chladivej masáži bude tvoja pleť rozžiarená. Dosiahneš to tak, že po prebudení svoju mierne napuchnutú pokožku „stiahneš“ chladom, až mrazom. Tento trik používajú aj modelky!

Pozor ale na spôsob prevádzania tejto procedúry. O správnom a bezpečnom zaobchádzaní s tvojou pleťou pomocou icing metódy sa dočítaš TU!

 

Sleduj nás aj na TikToku

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame