Čo prinesie posledná tretina 2020 z hľadiska slovenského rapu?

Dnes začal september, okrem toho, že slovenská ústava slávi výročie, začala posledná tretina 2020. Rok 2020 prináša momenty, s ktorými takpovediac nikto nerátal. Množstvo otázok ostáva nezodpovedaných a veľa vecí je komplikovaných, ale predsa len je niečo, o čom vieme. Poďme sa pozrieť na to, čo by mali priniesť posledné štyri mesiace tohto kalendárneho roka.

Tento rok toho vyšlo viac než dosť a keby už ani jeden slovenský raper do konca 2020 nič nevydal, aj potom by sme si mohli povedať, že nová dekáda bola odpálená vo veľkom štýle. Ale tvoria všetci, tvoria veľa a tvoria kvalitne. Z toho, čo je isté, vieme, že už čoskoro budeme môcť počúvať nový album Ega, jeho druhé sólové CD sa volá Egotron a je z neho von niekoľko vecí, ale celý album sme si ešte nemohli vypočuť. Čoskoro sa to zmení a Egotron bude verejne dostupný. Z toho, čo vieme, máme sa na čo tešiť, Ego sa vyhral aj s tými najmenšími detailami. Avšak, to je u neho poznávacie znamenie.

Nielen Ego, ale aj ďalší člen Kontrafaktu, Rytmus, chystá na záver roka nový album. Teda aspoň to naznačujú informácie z posledných týždňov. Rytmus však už tvorí pod novým menom, hovorí si Rytmo, pričom jemnú zmenu pseudonymu vysvetlil tým, že sa chce venovať novej škole, takzvanému new schoolu a chce, aby jeho rozdielne kariérne etapy boli badateľné oddelené, aby v tom ľudia nemali chaos. Tento jeho krok treba rešpektovať, samozrejme, ako to už býva zvykom, niektorí ho pochválili, iní skritizovali.

Aj keď sa to zdalo nereálne, späť je aj Moja Reč a Delik, Supa a Jozef Engerer majú prichystaný nový album. Z toho, čo sme zatiaľ  počuli, album ZASEDOMA bude vynikajúci. A kto počul aj novinku Srdce plače, kde sa stretávajú Moja Reč so Separom a Tinou, tak tento názor len potvrdí. Každopádne, ísť do záveru 2020 s tým, že sa môžeme tešiť na nové veci od Ega, Rytmusa a Mojej Reči je niečo, čo musí potešiť každého priaznivca slovenského rapu.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
53 skladieb či Karlova sloha z väzenia: Čo prináša J. EDEN E-G3N #freekarlo Edition?

A potom je tu Pil C. Dlho sa špekulovalo o tom, či sa od neho môžeme tešiť na nové tracky či rovno na nový album. Vzhľadom na to, čo sa udialo v jeho živote, je momentálne nejasné, akým smerom sa bude uberať jeho tvorba, ale track Hawaii ukázal, že Pil C dokáže vytvárať skladby, ktoré chytia za srdce každého. A rovnako tak každého donútia sa zamyslieť. Každopádne, je na mieste si myslieť, že Pil C bude do konca 2020 tvoriť a môžeme sa od neho tešiť na nové piesne, pričom nie je vylúčené ani to, že prinesie nový album, tak ako sa ľudia domnievali niekoľko týždňov vzad.

Okrem toho, všetci budeme netrpezlivo čakať, ako sa vyvinie situácia ohľadom koronavírusu. Momentálne platí, že s úderom siedmej rannej hodiny prvého septembrového dňa platia nové nariadenia, ktoré pojednávajú o tom, že po 23.hodine nesmú byť organizované akcie a dovtedy môžu byť podujatia v exteriéri do 1000 ľudí a v interiéri do 500. Samozrejme, rúška na tvári sú povinnosťou.

Tieto kroky sú škrtom cez rozpočet veľkého množstva slovenských interpretov, pretože či už Separ, Dame, Majk Spirit alebo Nerieš chystali k novým albumom turné. Okrem toho, stále neboli uskutočnené tours k novým albumom Pil C-ho a Kontrafaktu, ktoré uzreli svetlo sveta koncom minulého roka. Čo sa tohto týka, musíme si aktuálne jedine počkať na vývoj.

Foto: Rytmus, profil na Instagrame

Odporúčame