Chystáš sa na letný hip-hopový festival?

Konečne. Konečne tu máme leto a vy mladší sa konečne môžete tešiť na letné prázdniny. Konečne bude povinností menej a konečne bude viacej priestoru na oddych a zábavu. Že je použité príliš veľakrát slovo konečne? Konečne, ste si to všimli. Je to zámer. Rovnako tak je zámerom tebe a tvojim kamarátom ukázať, prečo sa oplatí ísť na letný festival. Najlepšie viacdňový.

Jasné, nie je to pre každého. Nič totiž nevyhovuje sto percentám ľudí. Často sa stretávame s názorom, že hip-hopové akcie sú vynikajúce, čo sa týka organizácie a programu, ale katastrofálne, čo sa týka ľudí, ktorí na ne prídu. Pravda alebo nepravda? To necháme na vás, ale ako sa hovorí, dobrých aj zlých ľudí nájdeš všade, akurát na festivale, kde si dva dni si ich všimneš asi viacej ako počas desiatich minút v autobuse či polhodine vo vlaku.

Ľudí ani nerieš

Jednoducho, ľudí neovplyvníš. To ako ti bude ale ovplyvníš. Letné festivaly sú niečo, na čo spomínaš minimálne rok, možno aj celý život. A prečo viacdňové? Keď akcia trvá deň, je častokrát výborná. Ráno odídeš z domu, celý deň sa bavíš a v noci alebo nad ránom ľaháš do svojej postele.

Keď ale ideš na viac dní, na 2-3 dni si absolútne vytrhnutý z reality, v ktorej žiješ. Zabudneš na každodenné problémy, spoznáš nových ľudí a i keď si na Slovensku (i keď to nie je pravidlo), cítiš sa, ako keby si bol v inom svete.

Pozitíva

Uvidíš svojich obľúbených interpretov, spoznáš nových ľudí, zabavíš sa s kamarátmi, vyskúšaš si, aké je to prebývať v stane, môžeš sa zúčastniť rôznych sprievodných akcií, dať si miestne špeciality, spoznať mesto, v ktorom alebo pri ktorom sa udalosť koná, prípadne vyskúšať nové druhy nápojov, či už alkoholických alebo nealkoholických.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ed Sheeran v rapových polohách: Presadil by sa v tomto žánri?

Ak si to skúsil, vieš povedať. Ak nie, nemáš sa čoho báť, pretože aj keby sa ti to nepozdávalo, tak máš na čo spomínať a môžeš hocikedy odísť, prípadne varovať svojich známych. Každopádne, je to takzvaná win-win situácia. Buď to bude super alebo sa niečo priučíš.

Veľa možností

Nebudeme hovoriť o konkrétnych názvoch či dátumoch festivalov. Máme šťastie, že na Slovensku a v Česku či v okolitých krajinách je ich v letných mesiacoch viac ako dosť a veľa z nich je naozaj kvalitných. Každopádne, dva mesiace voľna sú dostatočný čas na to, aby človek vyskúšal aj niečo takého.

Veď kedy, ak nie v mladosti? Samozrejme, môžu sa do toho zapliesť problémy s financiami, zdravím, rodičmi, brigádami čo akéhokoľvek iného druhu. Za pokus to ale stojí. Veď treba využiť, že je vonku teplo a škola končí. V zime potom zas budeme nadávať, že sme mali leto lepšie využiť, a že je 20 stupňov pod nulou.

Určite sa pýtaš, že keď robíme takéto promo, či z toho niečo máme alebo prečo to vlastne robíme. My sa tiež chystáme minimálne na jeden väčší festival a budeme ťa informovať o tom, ako kde bolo. Férovo, nie marketingovo.

Len chceme, aby si vedel, že ísť na festival a minúť na to náročnejšie či jednoduchšie nadobudnuté financie rozhodne nie je zlý krok. A kam ideme my? To ti nepovieme, aby sme neboli obvinení z promovania akcií. Ale bude tam dobre.

Odporúčame