Českom otriasa šokujúci prípad: Bohatí študenti mali vraždiť kvôli luxusnej vile, auto našli pri slovenských hraniciach

Foto: Pixabay.com

#Zvyčajne u nás píšeme o zaujímavých a brutálnych zločinoch, ktoré sa odohrali pred mnohými dekádami. Tentoraz sa však pozrieme na prípad, ktorý sa odohráva teraz, keďže sa v Česku nedávno odohral zločin, aký si krajina nepamätá od slávnej kauzy Kramný. A je pravdepodobné, že o pár rokov sa o ňom budú písať podobné súhrnné a historické články, ako tie, ktoré zvyčajne prinášame.

V prípade figurujú dvaja úspešní študenti, ktorý údajne tvoria homosexuálny pár, nezvestní manželia a takmer dokonalý podvod s honosnou vilou. Polícia prípad intenzívne vyšetruje a už prvé informácie sú poriadne zaujímavé a kontroverzné.

72-ročná Marie Drašnarová žila podľa Blesk.cz vo vilovej štvrti Bubeneč, ktorá sa nachádza v Prahe 6. Vlastnila honosnú vilu s mramorovým kozubom a zimnou záhradou. Vydala sa za Přemysla Herzán, ktorý bol od nej o 15 rokov mladší. Přemysl mal záľubu v spoločenských tancoch, o čom svedčia početné príspevky na jeho profile na sociálnej sieti.

Uverejnil používateľ Prague Forró Festival – Fica No Coração Štvrtok 28. marca 2019

Záhadné zmiznutie

Po manželskej dvojici bolo 16. júna 2019 vyhlásené celoštátne pátranie. Polícia zistila, že naposledy boli videní svedkami na odpočívadle na 66. kilometri diaľnice D1. Tu ich stopa skončila. Namierené mali mať podľa príbuzných a blízkych údajne na Moravu. Informáciu priniesol portál Novinky.cz. Manželia dodnes neboli vypátraní.

Opustené auto neďaleko slovenských hraníc

Vyšetrovanie a intenzívne pátranie počas prázdnin prinieslo výsledky. 4. septembra zverejnila česká polícia informáciu o tom , že bol objavený automobil nezvestných manželov. Našli ho v maďarskom meste Ostrihom neďaleko slovenských hraníc. „Modrý Renault Fluence nemal poznávacie značky a bol poliaty neznámou chemikáliou, pravdepodobne benzínom. Vo vnútri vozidla sa nenachádzali žiadne osobné veci nezvestných,“ uviedla k nálezu policajná hovorkyňa Eva Kropáčová. Polícia nevylúčila, že nezvestná dvojica sa stala obeťou násilného trestného činu.

Ostrihom (zdroj foto: Peter Tóth/Pixabay.com)

Zatknutie dvoch študentov

Zverejnenie tejto informácie o nezvestnom manželskom páre bolo súčasťou dômyselnej policajnej taktiky. Polícia už počas leta prišla podľa TV Nova na stopu dvom mladým mužom, počas domovej prehliadky honosného sídla. Ako informovali Novinky.cz polícia už dlhšie odpočúvala mobilné telefóny dvoch 24-ročných mužov z Prahy.

Keď médiá informovali o zmiznutých manželoch, mladíci medzi sebou o tomto prípade intenzívne komunikovali. Dvoch mladých mužov zadržalo zásahové komando 8. septembra na pravé poludnie, neďaleko kancelárskej budovy v pražských Butoviciach.

Stihli jsme to a emigrovali včas!

Uverejnil používateľ Cestami Tuláka po hvězdách Streda 21. novembra 2018

Jeden arogantný, druhý slušný

Podrobnejšie informácie o dvoch 24-ročných mužoch priniesol Blesk.cz. Prvým z mladíkov je 24-ročný Tomáš, nadaný študent Matematicko-fyzikálnej fakulty Karlovej univerzity v Prahe, ktorý pochádza z Vysočiny. Je obvinený z vraždy s lúpežným motívom a momentálne sa nachádza vo väzbe. Mladý muž sa údajne angažoval aj politicky, kandidoval v miestnych voľbách do obecného zastupiteľstva za stranu ODS.

Miestni tiež Blesku povedali, že Tomáš bol mimoriadne ambiciózny človek, založil aj firmu na predaj energií. Práve on sa mal 6. júna na odpočívadle na 66. kilometri diaľnice D1 stretnúť s Máriou a Přemyslom a byť tak podľa vyšetrovateľov posledným človekom, ktorý nezvestných manželov videl nažive.

Jeho komplicom je rovnako starý Jiří, študent 2. lekárskej fakulty Karlovej univerzity. Ten je obvinený z trestného činu podvodu a je vyšetrovaný na slobode. Študent medicíny kandidoval na škole do študentského senátu. Na sociálnej sieti často zverejňoval svoje zážitky z ciest. Publikoval cestopisy s fotografiami. Obaja mladíci údajne tvoria pár. Podľa ich susedov bol jeden z nich namyslený a arogantný, druhý skôr slušný a milý.

Ilustračné foto, Praha – Bubeneč (zdroj foto: Sefjo/Wikimedia Commons)

Motív vraždy?

Podľa zverejnených informácií mala byť motívom páru k vražde už spomínaná honosná vila, ktorú vlastnila Marie. Hodnota vily je približne 40 miliónov českých korún, teda okolo 1,5 milióna eur. Marie vilu pred zmiznutím prepísala na Přemysla a následne sa jej vlastníkmi mali stať práve zatknutí študenti. Polícia podozrivý prevod zastavila a na katastri nariadila zriadenie plomby na predmetný list vlastníctva.

Mobilný signál z telefónov manželov zachytila polícia naposledy v okolí vysielača v Hněvkoviciach na Havlíčkobrodsku. Toto miesto je vzdialené vzdušnou čiarou približne 7 kilometrov od odpočívadla, kde manželov videli naposledy. Obec aj jej okolie policajti prehľadávali v rámci rozsiahlej akcie počas celého leta. Miestnym obyvateľom dokonca nariadili zákaz vstupu do lesa. Telá alebo osobné veci manželov však v týchto miestach nenašli.

Študent milionár

Podľa najnovších informácií portálu Blesk.cz je študent Tomáš veľmi slušne finančne zabezpečený. Pred dvoma rokmi dokonca získal prostredníctvom dražby do vlastníctva horský hotel v Krkonošiach. Hotel má 24 izieb. Stál ho necelých 8 miliónov českých korún (takmer 310-tisíc eur). Podľa zdrojov denníka ho chcel v posledných týždňoch pred zatknutím predať za 25 miliónov českých korún (takmer 1 milión eur). Kúpiť ho mal práve Tomášov priateľ a komplic Jiří. Žiadosť o prevod nehnuteľnosti na katastri bola podaná tento utorok 10. septembra. V tom čase už však boli obaja mladíci zatknutí políciou.

Podľa informácii od obyvateľov mesta, z ktorého Tomáš pochádza, bol veľmi nadaným študentom. „Svojho času sa stal najlepším fyzikom Česka,“ povedala pre Blesk riaditeľka strednej školy, ktorú mladík podozrivý z vraždy navštevoval. Okrem fyziky miloval lyžovanie, tenis či hádzanú. Starosta obce mu dokonca udelil aj vyznamenanie.

Zatiaľ to však vyzerá, že jeho kariéra sa skončila. Vyšetrovanie naďalej pokračuje a je dosť pravdepodobné, že bude plné ďalších zaujímavých zvratov. Aj preto sa k nemu ešte vrátime.

Odporúčame