Časy sa menia: Môžeme sa dočkať spolupráce, ktorá už bola pochovaná?

Časy sa menia, ľudia sa menia, okolnosti sa menia. Viete ako to v živote býva, raz platí jedno, inokedy druhé. Vzťahy sa vyvíjajú aj medzi slovenskými rapermi, niektoré pozitívnym, iné negatívnym smerom. Viackrát sa stalo, že mená, ktoré spolu roky spolupracovali sa následne nevedeli ani pozdraviť, pričom sa objavili aj prípady, kedy sa interpreti na diaľku dissovali, ale neskôr zakopali vojnovú sekeru a začali spoločne tvoriť.

Na našom webe sme mali o spoluprácach, ktoré už z rôznych dôvodov nevzniknú, osobitný článok. Jednou z nich bola aj kolaborácia Pil C – DMS. Dôvod, prečo sa obe strany spoločne prestali baviť boli rozhárané vzťahy medzi Pil C-ho a Dameho priateľkou. Chalani na oboch stranách barikády sa postavili za svoje partnerky, vznikla zlá krv a kombinácia lídra labelu Comebackgang so Separom a Damem išla do zabudnutia. Pritom je to veľká škoda, poďme si pripomenúť, kde sa objavili spoločne.

Napríklad, tento track je dodnes veľmi populárny. IDEM C, kde sa stretávajú DMS a Pil C, pričom produkčne sa o skladbu postaral Special Beatz. Okrem toho, Pil C mal aj podarené spolupráce so Separom, ale toto všetko sa stoplo. Pošramotené vzťahy neúradovali prvý a ani posledný raz.

Možno sa pýtate – prečo o tom teraz píšeme? Ak podrobne sledujete slovenskú rapovú scénu, neušlo vašej pozornosti, že keď sa bavíme o trojlístku Pil C, Separ a Dame, tak z tejto trojice je zadaný už iba posledný menovaný. O náročných súkromných skutočnostiach jednotlivých interpretov neinformujeme, nie sme predsa bulvár a za tým si stojíme, pričom v tom budeme pokračovať.

Keď si ale uvedomíme, z čoho pramenili komplikácie medzi Pil C-m a DMS, vychádza nám priestor na to, aby sa pošramotené vzťahy mohli časom dať do poriadku. Určite ste aj vy vo svojom okolí boli svedkami toho, že sa kamaráti ľudovo povedané posekali kvôli svojim partnerkám a následne prerušili kontakt. Niekedy sa to jednoducho stane, ale tak, ako väčšina vecí na tomto svete, aj to môže byť len dočasné.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
GTA Lifestyle: Niekdajší song roka v sebe skrýva TOP kvalitu

V českej a slovenskej rap game boli aj závažnejšie situácie medzi jednotlivými predstaviteľmi, ktoré vyliečil čas a poriadna dávka vzájomnej komunikácie, tak prečo by to nemohlo byť aj v tomto prípade. Samozrejme, nejdeme tu fabulovať, nevidíme nikomu do hlavy a zbytočné špekulácie medziľudským vzťahom nikdy nepomohli. Ako predmet rozmýšľania ale táto problematika poslúžiť rozhodne môže.

Foto: Pil C, ilustračné

Odporúčame