Čakanie už nebude dlhé. Pil C predstaví nový album už čoskoro

Nachádzame sa v roku, ktorý je na novú hudbu, predovšetkým tú rapovú, skutočne štedrý. Ktovie, či je to spôsobené aj pandémiou, ktorá na svete zúri už druhý rok, ale každopádne, nových albumoch z rapového sveta je v našich končinách naozaj neúrekom. A ďalším, kto by mal CD vydať, je rapper Pil C, na Slovensku a v Českej republike jeden z tých najviac populárnych.

Čo zatiaľ vieme. Zatiaľ je isté a potvrdené, že v tomto kalendárnom roku Pil C vydá svoj štvrtý sólový album, ktorý vyjde približne dva roky po tom, ako uzrelo svetlo sveta CD 2086. Celkovo, medzi Pil C-ho hudobnými projektami je odstup dvoch rokov, pred tým publikoval V Rádiu Hral Elán, Keď Umrel Tupac (2017) a jeho premiérovým projektom bolo CD Hype (2015). Keby na to ideme touto logikou, ďalšie Pil C-ho vyjde v roku 2023, pričom, vzhľadom na to, aká je postupnosť Lukášovej kariéry, nebolo by to ani prekvapením.

Taktiež vieme to, že jedným z trackov na novom CD bude spolupráca s Rytmusom „V PODZEMÍ FREESTYLE“, ktorá bola publikovaná v auguste. Reakcie na tento track boli rôzne, množstvo ľudí bolo rado, že Pil C vydal von novú vec, pričom feat s Rytmusom navždy bude niečo o čom sa bude medzi rapovými fanúšikmi hovoriť, ale našli sa aj hlasy, ktoré naznačovali, že čakali viac. Koniec koncov, nedá sa vyhovieť všetkým, ale Pil C dal jasne najavo, že je späť a chystá nový album. CD by malo byť v tomto období takmer hotové a mali by sa dolaďovať posledné detaily.

Očakávania. Tie sú s pribúdajúcim časom stále väčšie. Pil C je známy tým, že v každom ďalšom svojom albume ukáže inú časť svojej tvorby, pričom spoločným menovateľom je progres. Nevieme, ako sa album bude volať ani akí hostia sa na ňom objavia, ale je na mieste sa domnievať, že to budú veľké postavy českého a slovenského rapu.

Mohlo by ťa zaujímať:  Frayer Flexking opäť nastúpi v boxe. Prečo sa vracia?

Oznámený je Rytmus, očakáva sa, že tam budú chalani z DMS Dame a Separ, teda minimálne druhý menovaný, prekvapením by nebol ani Majk Spirit, Ego, tvorcovia z českého labelu Milion Plus, či viacerí predstavitelia novej školy, ktorí o sebe dávajú vedieť predovšetkým v uplnulých rokoch. Zaujímavé by dozaista bolo, keby Pil C spojil mená s tvorcami ako Konex, Radikal Chef či napríklad Erik Tresor alebo Dokkeytino. Nepochybujeme o tom, že by sa našlo veľa poslucháčov, ktorí by niečo také uvítali.

Kedy album vyjde? To je otázka, ktorá zaujíma drvivú časť Pil C-ho fanúšikov. Ako už býva zvykom, Lukáš svoje albumy púšťa von buď na konci októbra (čo by v tomto prípade všetkých potešilo, pretože čakanie sa už síce chýli ku koncu, ale trpezlivosť sa míňa), prípadne v úvode novembra alebo v polovici novembra.

Ono, či CD vyjde o dva týždne skôr alebo neskôr, to v konečnom dôsledku nič nezmení, ale pre interpreta to môže byť kľúčová dávka času na to, aby vyšperkoval celý hudobný projekt a dal ho do finálnej pohody, s ktorou bude maximálne spokojný. Album je v istom ohľade ako rapperovo „dieťa“, niečo, čo s ním ostane do budúcnosti a keď už raz bude von, už sa nebude dať upravovať.

Photo credits: Pil C, profil na Instagrame

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.