Bitmanova „Godzilla“ ako dôvod nečakaného sporu v SK rape

Bitmanov cover na song „Godzilla" spôsobil rozruch. (Zdroj: Instagram/bitman_official)

Kto by si bol pomyslel, že keď Eminem v januári 2020 vydal song „Godzilla“, táto skladba o niekoľko mesiacov neskôr spôsobí na slovenskej rapovej scéne zemetrasenie. Okej, možno nie práve zemetrasenie, ale minimálne poriadne hromobitie. V hlavných úlohach Bitman, Ego a posielanie odkazov cez sociálne siete. 

„Godzilla“ ako deklarácia skills

Poďme si na úvod pripomenúť Eminemov song „Godzilla“, v ktorom Marshall dokázal, že je GOAT, a že ti svojím rýchlym rapom dokáže poriadne zamotať v hlavu aj v dvadsiatych rokoch 21. storočia. Vždy to bola jeho devíza a tak to pravdepodobne ostane navždy.

Schválne vám sem pripájame verziu, na ktorej je aj Juice WRLD (rest in peace bro). Tá je totiž ešte o kúsok lepšia ako pôvodná z albumu Music to Be Murdered By. „Godzilla“ ako feat vyšla až po Juicovej smrti a jednou z jej úloh bolo zloženie úcty nebohému mladému umelcovi. WRLD je jeden z ľudí, ktorí odišli predčasne, žiaľ, nikto z nás to už nezmení.

Následne, v apríli 2020, kedy sme všetci riešili, či keď sa stretneme s kamarátmi nepôjdeme do nemocnice (alebo do basy), vydal Bitman cover na tento Eminemov song. O Bitmanovi je už dlhší čas známe, že rapuje pravdepodobne najrýchlejšie zo slovenskej scény. V coveri na „Godzillu“ to dokonalým spôsobom dokázal. Vytvoril vlastný text, použil pôvodný beat a publikoval video, z ktorého sme všetci boli, ako sa to hovorí? Jaaj, impressed.

Ego vs Bitman 

Teda, nie všetci. Do Bitmana sa vzápätí pustil Ego, ktorý ho doslova obvinil, že na svoj rýchly rap používa rôzne moderné technické výdobytky, ktoré spôsobia, že váš hlas bude znie rýchlejšie, ako v skutočnosti je. A člen legendárnej skupiny Kontrafakt k tomu dodal ikonickú vetu: „I am not impressed.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Dameho feat s Kalim, o ktorom sa nehovorí, ale malo by sa

To spôsobilo hromobitie, ktoré spomíname v úvode. Bitmana sa zastal napríklad Strapo, jeho kolega a dobrý kamarát. Vyjadrovali sa aj viaceré mená SK a CZ scény. Nejdeme menovať ďalších aktérov, aby nás náhodou niekto neobvinil, že rozdúchavame ohníky, ktoré po rokoch už len tlú.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bitman Shaolin (@bitman_official)

Bitman reagoval najlepším možným spôsobom, svoj skill predviedol ešte raz. V kuchyni, počas robenia zemiakového šalátu na veľkonočné sviatky (uvidíte to, keď si vypočujete Egov prehovor, nasleduje to hneď potom). Potvrdil, že nepotrebuje nijaké technické pomôcky, skrátka to má v sebe. A myslíme si, že keby jeho cover počul samotný Eminem, tváril by sa podobne ako PSHOW, ktorý túto skladbu neskôr analyzoval.

Každopádne, či už ste boli na jednej alebo druhej strane, vznikol k tomu aj merch. veď keď už, tak poriadne. No nie?

Okrajovo sme potom ešte o celej veci mohli počuť aj v rámci HOT16CHALLENGE2. Inak, pamätáte si ešte na túto výzvu, ktorá nám krátila čas počas pandémie koronavírusu Myslíme si, že by nebolo na škodu si ju pripomenúť. O tom ale niekedy inokedy.

Viac rapového obsahu nájdeš na tomto odkaze.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame