Ako sa z Marcusa Revoltu stal český Andrew Tate? (NÁZOR)

Marcus alebo Andrew? ZDROJ: Instagram.com/marcusxdouble + empireweekly.com/andrew tate

#Z motivačného rapera až na vrchol sledovanosti v rámci sociálnych sietí. Ako sa Marcus Revolta preformoval na domácu verziu svetoznámeho Andrew Tatea? Toto porovnanie neslúži na vypichnutie nejakej formy kopírovania, popravde má Marcus svoj vlastný smer a v mnohých ohľadoch ide o vznešenejšie názory, než u druhého zmieňovaného pána. Ideme si skôr spoločne prezrieť Revoltov vývoj za posledné roky, ktorý ho dostal tam, kde je dnes. Poďme na to!

Časy najväčšej slávy motivačného rapu sú žiaľ už pár rokov v passé. Konkrétne Revolta začal rapovať ešte v roku 2012, odkedy sme sa od neho dočkali nejedného hitu. Mohli sme ho vo veľkom počuť a vidieť spolupracovať napríklad aj so Suverenom, ktorý je na Slovensku azda stále najväčším zástancom tzv. uvedomelého rapu. „Cvič, makaj, dodržuj disciplínu.“ To boli prvotné piliere, na ktorých sa celá tvorba a odkaz Marcusa Revoltu stavali. Vydal niekoľko albumov, rozbehol hnutie SebeRevolta, motivoval tisícky ľudí po celom Česku a Slovensku, pričom neustále ukazoval aj to, že rapová hudba nie je iba flex, ale má aj skutočnú silu meniť ľuďom životy.

Prirodzený vývoj

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
6ix9ine a Andrew Tate v spoločnej debate. Témou je aj Kanye (VIDEO)

Marcus sa podnikaniu venuje najmä posledné tri roky. Aktuálne ma rozbehnuté tri úspešné firmy, vďaka ktorým priamo v praxi prezentuje dôkazy o úspešnosti toho, čo sám do sveta šíri. Podľa jeho vlastných slov je jeho cieľom kvalitne vybudovať nie tri, ale rovno päť firiem, po čom však pravdepodobne so svojou prácou neskončí. Svoj odkaz odovzdáva nielen skrz motivačné videá na sociálnych sieťach, ale aj na úspešných motivačných konferenciách Double. Už samotný názov napovedá o tom, že ide o odovdzanie skúseností, rád a motivácie na zdvojnásobenie tvojho životného úspechu. Samozrejme, nemôžeš očakávať žiadne supertajné návody. Tak ako pri všetkom, aj tu ti Marcus odovzdá skôr podklady na to, aby si sa sám/sama vypracoval ku svojmu vlastnému cieľu. Nech už to je čokoľvek zmysluplné. Alebo aj nie. Je to na tebe. Je to tak krásne a zároveň jednoduché.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 👑KING MARCUS👑 (@marcusxdouble)

Marcusa momentálne môžeme vidieť ako hosťa v rôznych podcastoch, ale má takisto aj svoj vlastný:

Andrew alebo Marcus?

Tu sa pomaly dostávame k porovnávacej otázke zo samotného názvu tohto článku. Andrew Tate je internetová postavička, ktorá sa objavila pred pár mesiacmi a dá sa objektívne zhodnotiť, že o ňom budeme ešte veľa počuť. Svoju popularitu nabral najmä kontroverznými prehláseniami, ktoré si však žiaľ veľa ľudí vysvetľuje trochu po svojom. Ja osobne Andrewa vnímam ako človeka, ktorý objavil obrovskú dieru na internete a world wide web doslova zhltol s prehľadom ako rannú praženičku. Andrew Tate je tiež biznisman, ktorý sa na základe príkladu vlastnej osoby rozhodol prebudiť generáciu moderných mužov do toho, aby im vrátil do života základné hodnoty. Vo veľa smeroch ide o skutočne správne myšlienky, ale samozrejme treba to vedieť filtrovať. Popritom všetkom je totiž pravda, že veľa vyhlásení Andrew povedal len preto, že pochopiteľne očakával, že sa budú riešiť. Neraz sa stalo, že zo svojej „postavy“ vypadol a ukázal, že nie všetko berie skutočne tak vážne, ako o tom hovorí.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Post Malone spadol z pódia. Má zlomené rebrá? (VIDEO)

Diskutabilnými boli najmä jeho vyhlásenia o ženách, po čom sa voči nemu vznieslo aj nespočetne obvinení z misogýnie. Na svetlo sveta prišli aj nejaké narážky na to, že aj v skutočnom živote sa Andrew voči ženám nespráva zrovna pekne. Po vyjadreniach jeho bývalých priateliek, sa mnohým uľavilo, pretože tie totiž Andrewa v zlom svetle neopisovali, práve naopak. Ťažko povedať, že kde je pravda, každopádne jeho vplyv najmä na dospievajúcich chalanov je nesporný, a pokiaľ si dokážeš udržať triezvy pohľad a nehltať doslova každé jeho slovo, vie ťa jeho odkaz poriadne nakopnúť.

Keď sa takto rýchlo obzrieš za Marcusom, je to takmer to isté. A zároveň úplne odlišné. Urážlivé snehové vločky môžu aj Marcusa označiť za kontroverzného, ale z môjho osobného prehľadu na oboch týchto pánov vidím v Marcusovi niekoľko kvalít, ktoré Andrew jednoducho žiaľ nemá. Marcus pomenúva veci taktiež priamo, ale nie diskutabilne, ako Andrew. Nezabúda na základné morálne hodnoty, motiváciu, poukazovanie na správne hodnoty a podobne. V mojich očiach je teda v skratke Marcus v skratke to, čo by Andrew Tate tak veľmi chcel byť. That´s it.

Záverečné zhrnutie

O jednom aj o druhom pánovi ešte budeme určite veľa počuť. Ja som však osobne veľmi zvedavý najmä na to, čo si pre nás ďalej pripraví Marcus. Jeho plány sú suverénne dobyť domáci internet, k čomu má veľmi dobre našliapnuté. Andrewa sa síce kompetentní snažili z internetu stiahnuť, čo ho však ani trochu nezabrzdilo, práve naopak. V šírení svojich myšlienok pokračuje nestále naďalej, pričom jeho pôsobenie má podľa vlastných slov rozdelené do niekoľkých fáz. Tej poslednej sme sa stále nedočkali, takže sme určite zvedaví.

Zdroj: Stano Fatul
Odporúčame