#Pôvodne sme ti dnes chceli pripraviť ďalší zo série našich Throwbackov, ale rozhodli sme sa napokon ti ten pohľad späť do minulosti dnes pripraviť trošku v inej podobe. Pri hľadaní vhodných skladieb na pripomienku sme totiž narazili aj na nejaké tracky od raperky a speváčky Aless a uvedomili sme si… Že sme vlastne od nej už takmer dva roky nič nové nepočuli! Čo je s Aless dnes?
Slovenská rap queen
To bol status, ktorý jej istý čas rozhodne patril. Aless Caparelli je slovenská raperka, speváčka a takisto aj textárka, ktorá pochádza z Bratislavy (narodila sa v roku 1998) a do povedomia verejnosti sa dostala svojím osobitým štýlom a silnými textami, pričom prvýkrát sme od nej počuli ešte v Egovom projekte Podzemgang v roku 2015. Svoju hudobnú kariéru začala prakticky teda ako tínedžerka a rýchlo si získala pozornosť v slovenskej hip-hopovej scéne.
Hudba od Aless bola vždy autentická a spájala svoje osobné príbehy aj s univerzálnymi témami a istý čas bola s prehľadom jednou z najvýraznejších postáv slovenskej rapovej scény.
Kvalitné albumy
Možno sa ti to nezdá, ale za tých pár rokov svojej kariéry má na svojom konte 5 albumov. Jej štúdiový debut s názvom 17 bol veľmi kvalitný počin, čo by sme mohli s pokojom tvrdiť aj o ďalších projektoch. Ako však čas išiel, Aless sa z rapu čoraz viac presúvala aj ku spevu a v tomto bode jej kariéry nastal akoby zlom, kedy sa jej štýl začal tak trochu rozmázávať a akoby možno trošku stratila tú cestu, ktorú si pôvodne šľapala.
Posledný track
V roku 2022 sa Aless predstavila v ringu na Fight Night Challenge 3, kde po štyroch kolách prehrala so svojou súperkou Dominikou Mirgovou. Svoju cestu a odhodlanie bojovať však vložila do skladby nazvanej jednoducho „FNC“, ktorá je zároveň k dnešnému dňu jej poslednou zverejnenou skladbou na Spotify.
Šikovná textárka
Možno o tom nevieš, ale je to naozaj. Nepomýlili sme sa, keď sme v úvode tohto článku napísali, že Aless bola okrem iného aj textárkou. Takou najznámejšou skladbou, do ktorej prispela svojim textom, je „Oni chcú ma mať“, kde si zahosťobal Rytmus a a Aless napísala text pre hlavného aktéra tohto tracku – Igora Kmeťa. Videoklip tejto skladby má k dnešnému dňu na YouTube viac ako 7,2 milióna zhliadnutí, čo o úspechu a Alessiných textárskych schopnostiach určite veľa hovorí!
Čo robí Aless dnes?
Pokiaľ sú naše informácie správne, tak dnes Aless spolu so svojou polovičkou žije v Turecku a v uplynulých mesiacoch sa zároveň stala po prvýkrát mamou! Jej fanúšikovia však neprestávajú veriť, že sa k muzike jedného dňa vráti!
Zdieľať na
Zdieľaní