Kto je Tyga? Prichádza z ulíc Comptonu až na festival u nás na Slovensku v Nitre!

Tyga

Tyga dorazí na Slovensko! (Zdroj: YouTube.com/Tyga)

#Už čoskoreo sa odohrá už tretí ročník obľúbenej akcie, ktorá sa môže pýšiť titulom najväčšej open-air akcie v Nitrianskom kraji. Dejiskom bude opäť známy Agrokomplex v Nitre, ktorý privíta skutočne to najlepšie, čo nám domáca scéna ponúka. Množstvo fresh interpretov z domácej scény, ako napríklad Kontrafakt, Gleb, Separ, Samey, Dollar Prync, Pil C alebo aj kopa ďalších… Nebude to jediné, na čo sa návštevníci tohto krásneho festivalu budú môcť tešiť, pretože okrem Lil Pumpa sem dorazí aj Tekashi 6ix9ine, NLE Choppa, alebo takisto aj sám Tyga, ktorého sme sa ti dnes rozhodli priblížiť v tomto biografickkom článku. Aký bol jeho život a rapové začiatky?

VIZITKA
Celé meno: Micheal Ray Stevenson
Dátum a miesto narodenia: 19. november 1989, Compton, Kalifornia, USA
Charakteristika: raper
Najslávnejšie projekty: Legendary, Hotel California, No Introduction, Kyoto

Tygovo detstvo

Tyga, vlastným menom Michael Ray Stevenson, sa narodil 19. novembra 1989 v Comptone v Kalifornii. Má jamajsko-vietnamské korene, ktoré výrazne ovplyvnili jeho jedinečný hudobný štýl. Vyrastal v náročnom prostredí, čo sa odráža v jeho textoch a umeleckom prejave.

Svoju kariéru Tyga začal v roku 2007 vydaním debutového mixtapeu Young On Probation. Tento projekt zaujal Travisa McCoya z Gym Class Heroes, ktorý ho následne podpísal pod svoju nezávislú značku DCD2 Records. Jeho prvotný úspech prišiel so singlom „Coconut Juice“ s McCoyom, ktorý ukázal jeho schopnosť uvariť fanúšikom pomerne chytľavé refrény a to dokonca vo veľmi charizmatickom podaní!

Významný prelom dosiahol vtedy, keď v roku 2008 podpísal zmluvu s Young Money Entertainment, ktorú vlastní Lil Wayne. Jeho debutový štúdiový album No Introduction vyšiel v tom istom roku, ale jeho druhý album Careless World: Rise of the Last King (2012) ho katapultoval do mainstreamu. Album obsahoval hity ako „Rack City,“ „Faded“ a „Make It Nasty,“ ktoré dominovali hitparádam a upevnili jeho postavenie v hip-hopovej scéne.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
THROWBACK Aký bol Eminemov posledný album? Pripomeň si s nami tento masterpiece!

Pokračovanie úspechu

Tyga pokračoval vo vydávaní úspešných albumov a mixtapeov, čím si upevnil svoju pozíciu v hudobnom priemysle. Jeho tretí štúdiový album Hotel California (2013) obsahoval spolupráce s veľkými obrovskými menami ako Lil Wayne, Chris Brown a Future. Dokázal skombinovať rôzne hudobné štýly, čo mu pomohlo osloviť širšie publikum.

Často pútal pozornosť médií svojím osobným životom, najmä vzťahom s televíznou hviezdou Kylie Jenner. Napriek tomu sa zameral na svoju hudbu a pokračoval v produkcii hitov.

Nepopierateľný vplyv

Jeho album Kyoto z roku 2018 bol ocenený za experimentálny zvuk a umelecký rast. Tiež založil vlastnú nahrávaciu značku Last Kings Records a úspešnú značku oblečenia. Tyga má nepopierateľný vplyv na hip-hopový priemysel. Je známy svojimi chytľavými refrénmi, energickými vystúpeniami a výrazným štýlom. Jeho schopnosť prispôsobiť sa meniacim sa hudobným trendom a zároveň zostať verný svojim koreňom mu zabezpečila trvalé miesto medzi významnými umelcami a tento jeho nezamentiľený štĺy si už na konci augusta na festivale Rubicon budeš môcť vychutnať aj ty!

Tygaova cesta z ulíc Comptonu na medzinárodné (a slovenské) pódia je dôkazom jeho talentu a vytrvalosti!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame