5 skladieb, ktoré si možno nepoznal – časť 1.

Tento víkend začíname aj tretiu minisériu, v ktorej vám tentokrát budeme prinášať skladby, ktoré ste možno nepoznali. Môže sa jednať o skladby, ktoré ste buď na kvalitných albumoch „prehliadli“, môže sa jednať o podľa nás podceňované skladby, ale aj o skladby, ktoré sa nedostali do širšieho povedomia z iných rôznych dôvodov.

Na začiatok len chcem poďakovať ľudom, ktorí sa aktívne zapájajú a pomáhajú nám pri tvorbe článkov svojimi radami, tipmi a podobne. O naše minisérie a kvízy je naozaj veľký záujem, za čo sme veľmi radi, a preto sa snažíme prinášať vám stále dobrý a zaujímavý obsah – dnes teda začíname tretiu minisériu podobného charakteru (Prvé dve – 5 skladieb, ktoré by si nemal vo svojom playliste vynechať – von sú už 3 časti + samozrejme najzaujímavejšie rapové videoklipy).

Nebudeme už ale veľa hovoriť, poďme sa pustiť do dnešnej časti.

Plexo – Križovatky

Plexove skladby sú skvelé. Majú dušu, cit, pointu, podstatu. Je dosť možné, že túto skladbu z roku 2012 niektorí z vás veľmi dobre poznajú, no určite je tu veľa takých, ktorí ju počujú prvý krát. Singel pochádza z albumu Manuál (ktorý mimochodom tiež vrelo odporúčam), a o vizuál sa postaral Ivo Komora + samotný Plexo.

VR/Nobody – ONA ft. Pil C

Áno, táto vec sa objavila aj v našej úplne prvej časti prvej minisérie, ale dávam ju sem pre istotu opäť. Mnoho (aj skalných) Lukášových fanúšikov túto skladbu prehliadlo. Spolupráca dvojice VR (Václav Rouček a DJ/Producent NobodyListen) a Pil Ciho dopadla na výbornú, a aj keď to možno nie je track, ktorý vás chytí po prvom vypočutí, určite by som mu dal šancu. U mňa osobne to bolo podobne a doteraz si tento track idem. Od Pil Ciho však ešte máme v zálohe pár skladieb, ktoré sa objavia v ďalších dieloch.

Radikal Chef – Laerdal Tunel

Dnešná tretia skladba je moja najobľúbenejšia z albumu Freeride. Skvelý nedocenený album od Chefa, ktorý ale musíme dodať nie je pre každého. Ak si nejdete novú školu a nový štýl, zrejme sa v tejto skladbe ani v tomto albume nenájdete. Konkrétna skladba má zaujímavú atmosféru vďaka skvelej produkcii od Nobodyho a myslím si, že Paťo sa v tomto štýle výborne našiel.

H16 – Stresujúci blahobyt

Možno budete poslednými dvoma skladbami prekvapení. No aj v našom poslednom kvíze sa dosť ukázalo, že v albume Rýmy, Hudba, Boh majú fanúšikovia dosť medzery, takže preto sme sa rozhodli sem zaradiť niečo z tohto albumu. Skladba Stresujúci blahobyt sa síce dočkala väčšieho „hype-u“, pretože ku tomuto singlu vyšiel aj zaujímavý vizuál, no môj názor je, že ani zďaleka sa jej nedostalo toľko pozornosti, koľko by si zaslúžila, a aj preto ju možno veľa hlavne mladších fanúšikov nepozná. Samozrejme, je to len môj názor.

DMS – Čo nám dali?

Jediné čo dali nám tie školy, boli kamaráti, je to tak fakt sorry….

MMXV sa stal albumom roka 2015 celkom jednoznačne. Skalní fanúšikovia určite túto vec veľmi dobre poznajú, o tom niet pochýb. No hneď ako sa pozrieme napríklad na počet views, tento singel ich má z albumu skoro najmenej. Je to presne prípad, že sa výborná skladba možno trocha stratí na perfektnej doske. Čo nám dali? je podľa mňa jedna z najlepších skladieb na albume, takže si určite zaslúži väčšiu pozornosť.

Dnešná časť je teda na konci. Verím, že buď sme vám pripomenuli veci, ktoré ste dlhšie nepočuli, alebo v lepšom prípade sme vám ukázali vaše nové obľúbené skladby 🙂 V komentároch nám určite pripomeňte, ktoré skladby by sme mohli zaradiť nabudúce.

Odporúčame