5 najzásadnejších žien vo svetovom rape: Najlepšie raperky na svete

Cardi B

TOP svetové raperky (Zdroj: Facebook.com/Nicki Minaj + Facebook.com/Missy Elliot)

#Väčšinou píšeme len o raperoch… Tak sme sa to dnes rozhodli predeliť jedným drobným článkom o zásadných raperkách svetovej scény, poď si to prečítať!

Nicki Minaj

Nicki Minaj je jednou z najvýraznejších a najvplyvnejších postáv v histórii hip-hopovej hudby. Nielen medzi ženami, ale samozrejme aj celkovo (a rovnako to platí aj o ostatných raperkách v tomto článku). Jej talent, odvaha a nezameniteľný štýl ju povýšili na „kráľovnú“ ženského rapu a dali jej právoplatné miesto v hudobnej histórii. 

Nicki Minaj svojím debutovým albumom Pink Friday (2010) získala okamžitú pozornosť. Album obsahoval hity ako „Super Bass“ a „Your Love,“ ktoré ju takpovediac vystrelili nahor. Jej schopnosť flexibilne miešať rôzne štýly a vytvárať chytľavé melódie ju odlišovala od ostatných.

Počas svojej kariéry si vydobyla mnoho úspechov. Má na svojom konte niekoľko multiplatinových albumov, viacero hitových singlov a mnoho ocenení vrátane American Music Awards a MTV Video Music Awards. Jej vplyv v oblasti módy a krásy je nezameniteľný, a dokonca vytvorila aj svoju vlastnú značku šiat.

Cardi B

Cardi B sa narodila 11. októbra 1992 v Bronxe v New Yorku. Jej začiatky neboli ľahké – vyrastala v problematickej štvrti a mala dokonca aj problémy so zákonom. No jej charizma a hlas sa dostali do povedomia v roku 2013, keď začala získavať popularitu na sociálnych médiách tým, že zdieľala vtipné a provokatívne videá.

V roku 2015 sa stala súčasťou reality show Love & Hip Hop: New York, čo jej prinieslo veľkú pozornosť. Avšak Cardi túžila po viac než len poznávajúcom úspechu v televízii.

Pokračovala vydávaním úspešných albumov, ako napríklad jej debut Invasion of Privacy (2018). Jej hudobný štýl a aj prejav je odvážny, provokatívny a výnimočný, a jej texty často reflektujú jej pohnutý život a pozíciu ženy v hip-hopovej kultúre.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Nové video zachytáva Tupaca tesne pred smrťou v Las Vegas

Lil‘ Kim

Lil‘ Kim prerazila na scénu počas 90. rokov svojím sólovým debutom Hard Core v roku 1996. Tento album ju vyniesol do popredia ako jeden z najvýraznejších ženských hlasov v hip-hope. Svojím provokatívnym (a aj sexuálnym) obsahom prerazila v dovtedy takpovediac čisto mužskej doméne rapu bojovala aj za sexuálnu slobodu a sebavedomie žien.

Jej extravagantný štýl, vrátane nápadných outfitov a farebných parochní, ju stali ikonou módy a kultúrnej reprezentantkou afroamerických žien.

Lil‘ Kim však nebola bez kontroverzií. V roku 2005 bola odsúdená na rok väzenia za krivú výpoveď vo veci ohľadom streľby na koncerte v roku 2001. Aj po prepustení zo väzenia si však udržala svoju pozíciu a pokračovala v hudobnej kariére.

Missy Elliott

Melissa Arnette Elliott, viac známa ako Missy Elliott, je jednou z najinovačnejších a najvýraznejších postáv v histórii hip-hopovej hudby. Táto americká raperka, speváčka, skladateľka a producentka získala mnoho ocenení a uznania za svoj jedinečný hudobný štýl a schopnosť vytvoriť hudbu, ktorá sa pohybuje skutočne medzi rôznymi žánrami.

Missy Elliott získala mnoho hudobných ocenení vrátane Grammy a MTV Video Music Awards. Bola tiež prvou ženou v histórii hudobných cien BET, ktorá získala cenu za režiu videoklipu.

Lauryn Hill

Lauryn Hill začala svoju hudobnú kariéru ako členka skupiny The Fugees, ktorá vytvorila úspešný album The Score v roku 1996. Tento album obsahoval hitový singel „Killing Me Softly With His Song,“ ktorý získal cenu Grammy a stále patrí medzi najobľúbenejšie skladby v histórii hip-hopu.

Okrem hudobnej kariéry sa Lauryn Hill angažuje aj v sociálnych otázkach a charitatívnej činnosti. Zasadzuje sa za vzdelanie a kultúrny rozvoj mládeže a podporuje rôzne charitatívne organizácie.

Po nejakom čase mimo hudobnej scény sa Lauryn Hill vrátila na pódium a stále pokračuje v koncertovaní po celom svete. Jej hlas a výkon naživo sú stále ohromujúce a ťažko sa dajú porovnávať s ostatnými.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Raperka Coi Leray nás na svoje nové EP-čko chystá odvážnymi fotkami: Budú to hity?

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame