5 málo známych faktov, o ktorých zrejme ani len netušíš: Môže sa výťah odtrhnúť alebo topiaci kričať o pomoc?

Photo by Ben White on Unsplash

#Nie všetko je také, ako vidíme vo filmoch. V skutočnosti práca policajta či vyšetrovateľa nemusí byť taká akčná, ako sa môže na prvý pohľad zdať. S byrokraciou zabijú nejednu hodinu a mnoho z nich, našťastie, v živote nemusí použiť služobnú zbraň. Používatelia Redditu sa podelili so zaujímavými skutočnosťami, ktoré sa spájajú s ich profesiou. Mnohé z nich ťa určite prekvapia.

#1 Človek, ktorý sa topí, nemá síl na to, aby kričal

Ak si niekedy videl nejaký záchranársky film, určite si spomenieš na množstvom scén, v ktorých sa plavčíci rozbehli za topiacim sa človekom. Ten samozrejme kričal o pomoc. Podľa slov záchranára však tí, ktorí sa topia, nemajú silu na to, aby kričali. Koľkokrát som bol svedkom toho, že sa dieťa topilo vedľa skupiny dospelých. Nikto si to nevšimol.“ Preto, ak je pri tebe neplavec, maj oči na stopkách.

Photo by Nate Nessman on Unsplash

#2 Ruky preč od čerstvého tetovania

Ak si si aj ty dal spraviť novú kérku, určite ju rád ukážeš všetkým navôkol. No podľa tatérov hrdí majitelia čerstvého tetovania zabúdajú na jednu dôležitú skutočnosť: „Mnohým ľuďom musím niekoľkokrát zvýrazniť, aby sa nedotýkali čerstvého tetovania špinavými rukami. Koledujú si o poriadnu infekciu. Netušili by ste, koľko ľudí si pravidelne neumýva ruky,“ prezrádza goddamnmike.

Photo by Alora Griffiths on Unsplash

#3 Niektoré syry sú bez laktózy

V súčasnosti sa laktózová intolerancia stala pomerne častým zdravotným problémom. Je preto logické, že na trh prichádza množstvo lakto-free výrobkov. „Mám obchod so syrom a som prekvapená, koľkí zákazníci ani len netušia, že dlhozrejúce syry, ako napríklad Gruyère, neobsahujú laktózu. Keď im to poviem, sú dosť prekvapení. Tento fakt im však môže uľahčiť život,“ tvrdí užívateľka NatchoFriend.

#4 Deti s handicapom rozumejú viac, než si myslí okolie

„Pracujem s handicapovanými deťmi. Mnohí ľudia si myslia, že keď tieto deti nevedia verbálne komunikovať, nerozumejú to, čo vravíte. Tento častý omyl, bohužiaľ, veľmi narúša ich ľudskú dôstojnosť. Preto si treba dať pozor na jazyk,“ tvrdí Messpegg, ktorá musí neustále upozorňovať zamestnancov, aby sa správali slušne pred každým človekom. Ak si uvedomíš tento fakt, určite sa vyhneš mnohým trapasom.

Photo by Kristina Flour on Unsplash

#5 Výťah sa nezrúti na zem

Aj ty máš vo výťahu nepríjemný pocit? Určite nie si sám. Mnohí radšej prekonajú svoju lenivosť a vylezú po schodoch, hoci aj na desiate poschodie, akoby mali nastúpiť do výťahu. Ak sa bojíš, že sa výťah zrúti do šachty a ty na mieste zahynieš, uvoľni sa. Ako tvrdí mbjb1972,, výťah sa pri rôznych katastrofách, ktoré ukazujú vo filmoch, nezrúti dole, ale automaticky vyjde na najvyššie poschodie. Bežný výťah má 4, 8, 12 alebo dokonca 16 oceľových lán. Tie sa jednoducho nemôžu naraz pretrhnúť.

Zdroj: reddit.com, brightside.me
Odporúčame