10 vecí, z ktorých nás ide poraziť pred Vianocami: Toto, že sú sviatky pokoja?!

pexels.com

#Vianoce sú blízko a s tým narastá aj stres. Sviatky pokoja totiž vypuknú až vtedy, keď má človek všetko z hlavy a pri stole vyberá kosti z kapra. Dovtedy to ide skutočne ťažko. Týchto 10 vecí spôsobuje, že december je asi psychicky aj fyzicky najnáročnejším mesiacom roka. A na vine sú práve Vianoce.

Rady

Všade rady! Obchody, úrady, kiná, kdekoľvek. Stále stojíte v hadovi, ktorý sa nikdy neskončí. Najhoršie je, keď had začne byť agresívny, ľudia sa predbiehajú, lakťujú a strkajú. Vtedy by človek určite najradšej vypadol domov, schoval sa pod perinu a strávil tam najbližších niekoľko týždňov.

Pexels.com

Pošta

Ak sa chcete vyhnúť preplneným obchodom, ideálne je objednávať darčeky cez internet. Lenže! Opäť ste celý deň doma čakali na kuriéra a on vám jednoducho nezavolal? Prípadne ste išli na poštu, kde ste strávili hodiny v rade bez úspechu, alebo vám došiel úplne zničený balík, ktorý vyzerá tak, že ho poštár preniesol cez prales, púšť aj povodeň? Jednoducho, tento problém nemá riešenie. Darčeky treba objednať snáď v auguste, aby všetko prebehlo bez problémov.

Darčeky po Vianociach

Ďalší z veľkých bonusov nákupov cez internet, špeciálne tých z cudziny. Mali ste vymyslený fantastický darček pre priateľa, priateľku, rodinu? Môžte im ho odovzdať v januári. Pri problémoch, ktoré má pošta v decembri, totiž nestihol prísť. Z toho nás ide poraziť.

Plná MHD

Autobusy v smere nákupných centier, kopec ľudí a zlé počasie. Je jedno, že podľa rozpisu máte cestovať 15 minút, pripravte si pekne hrubú knihu (ak máte šťastie na sedenie) a slúchadlá, najbližšiu hodinu totiž iný program mať nebudete. A tiež nebudete mať čo dýchať, z každej strany do vás bude niekto vrážať nákupnými taškami, prípadne sa s niekým podobne vystresovaným dobre pohádate. Ako bonus, celá zem je pokrytá sivou plačkanicou zo snehu. MHD je radosť.

Pexels.com

Zápchy

Zdá sa, že autobus je nonstop v zápchach. Preto vezmete na nákupy svoje auto. A čo sa stane? Áno, stojíte v zápchach. Síce máte k dispozícii komfort vlastného auta, teplota je ok, ale čo počujte z rádia?

Nie je pred nimi úniku

Veľkým problémom je, že takmer neexistuje miesto, kde by sa dalo pred Vianocami uniknúť. Vianočnú výzdobu a vianočné songy hrá každý obchod, vidíte a počujete ich aj v kaviarniach a krčmách, nehovoriac o sociálnych sieťach a tiež téme všetkých rozhovorov.

Vianočné pesničky

Koľkokrát ste tento rok už počuli Last Christmas? Alebo All I Need For Christmas Is You? Alebo Každý deň budú vraj Vianoce? Áno, zdá sa, že na svete bolo vyprodukovaných asi päť vianočných skladieb, ktoré rádiá musia omieľať dokola. Vážení hudobní dramaturgovia, to ich naozaj neexistuje viac?

Vianočné reklamy

Ďalšia špecialita. Špeciálne keď sa firmy snažia na Vianoce predať veci, ktoré nemajú absolútne nič spoločné s Vianocami alebo darčekmi. Chcete potešiť svojich blízkych? Určite sa tak stane, keď im kúpite vedro bielej farby alebo novú práčku…

Plné vlaky

Klasický problém, v posledný pracovný deň pred Vianocami sa chcete vrátiť do rodného mesta alebo dediny. Do vlaku sa nezmestíte, prípadne stojíte 5 hodín na chodbe.  Pripadáte si ako na tých fotografiách z Indie, kde z dopravných prostriedkov visia desiatky ľudí. Rad na lístky na stanici je nekonečný alebo železniciam padol systém? Na Vianoce je predsa všetko možné…

…že sa to celé začína už v septembri

Čo je najhoršie na celých sviatkoch? To, že sa vianočná výzdoba, vianočné skladby, vianočné reklamy a všetko vyššie spomenuté začína už tri mesiace pred samotnými Vianocami. Každý rok sa celý vianočný zhon začína skôr a skôr. O pár rokov sa možno ani nebude oplácať dávať dole výzdobu.

A čo vy? Podeľte sa s nami v komentároch, z čoho vás ide počas Vianoc poraziť?

Odporúčame