Zažeň jarnú únavu v začiatkoch: 5 tipov, ako byť zdravším a šťastnejším než tvoje okolie

jarná únava

Ak zamestnáš hlavu niečím zmysluplným, nebudeš mať pocit nepotrebnosti alebo smútku (Zdroj: Freepik/freepic.diller)

#Hľadáš inšpiráciu na to, ako sa počas prvých jarných dní „dokopať“ k nejakej činnosti? Po dlhej zime býva štart náročný. Či už ide o cvičenie, prácu, či aktívne voľnočasové aktivity… Pozri sa s nami na 5 jednoduchých tipov od newyorskej fitness trénerky Arielle Simone, ktorá ich už takmer 10 rokov úspešne odporúča aj svojim klientom. Skúsiš to aj ty?

Vytvor si rannú rutinu

„Prvá vec, na ktorú sa pýtam svojich klientov je, ako začínajú svoje deň,“ uvádza fitness trénerka pre Vogue. Rýchlo vstaneš, a vezmeš do ruky mobil? Skús sa namiesto toho venovať päť minút meditácii alebo len jednoduchému premýšľaniu, napríklad nad tým, čím si dnes urobíš radosť.

Pokračuj veľkým pohárom vody, pretože telo po noci potrebuje poriadnu hydratáciu. Raňajky sú základ dňa, preto sa skús aj k tomuto kroku prehovoriť. Počas nich však, ideálne, nescrolluj sociálne siete. Pozri si prehľad toho, čo ťa dnes čaká alebo si prečítaj pár stránok rozčítanej knihy.

Ak ráno odštartuješ s jasným zámerom, budeš nabitý energiou na celý deň!

Dopraj si rastlinnú stravu aj keď nie si vegán

„Keď hovorím rastlinná strava, nemyslím tým, že sa z teba musí stať zo dňa na deň vegán. Čo tak skúsiť pridať k obedu porciu zeleniny navyše? Je plná živín, ktoré telu dodajú energiu, a napomôžu k správnemu fungovaniu mozgu,“ radí Arielle Simone.

Už len pohľad do taniera ti urobí veselší deň – všetky tie farby ťa nakopnú, pretože aj jedlo je o emóciách. Ak máš s konzumovaním väčšieho množstva ovocia alebo zeleniny problém, skús do svojho jedálnička „prepašovať“ smoothies. Je to výborný spôsob, ako sa nadopovať vitamínmi, ktoré telo potrebuje nie len počas jari!

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Hľadáš motivačnú literatúru do nového roka? Prinášame ti 7 tipov na najlepšie knihy

Nájdi si pohybovú aktivitu, ktorá ťa nadchne

Cvičenie nie je povinnosť alebo trest. Má ti priniesť skvelý pocit, naplniť ťa radosťou a energiou, inak pri ňom len ťažko zotrváš. Každý z nás má iné nároky, takže je ťažké povedať, ktorej aktivite je vhodné sa venovať práve na jar.

Ak však niečo robíme preto, že chceme, začneme si uvedomovať silu svojho tela, a posúvame svoje osobné limity. „Mne osobne sa najviac osvedčila aktivita v pomalšom tempe – dala som sa na jogu a pilates,“ prezradila fitness trénerka.

Potrebuješ nejaké hobby

Ak zamestnáš hlavu niečím zmysluplným, nebudeš mať pocit nepotrebnosti alebo smútku. A tiež ti to pomôže eliminovať chute na maškrtenie. „Mnohokrát si myslíme, že potrebujeme sladké, ale v skutočnosti túžime len po dobrodružstve, smiechu, či radosti. Už len to, že ideme von, a máme nejaké hobby, či už je to príroda, maľovanie, tanec, nám prináša veľa pozitívnych emócií,“ radí Arielle Simone.

Spomaľ, ale pravidelne

Ak máš chvíľku pre seba, je to ozajstný luxus. Premysli si, kedy môžeš vo svojom nabitom dni nájsť najvhodnejší čas na pauzu, ktorú venuješ celú len a len sebe. Môže to byť 10 minút ráno, počas obeda, alebo večer. „Spýtaj sa sám seba, ako vyzerá kvalitne strávený čas sám so sebou,“ odkazuje fitness trénerka.

 

 

Darí sa ti dodržiavať niečo zo spomenutých bodov?

Zdroj: Vogue
Odporúčame