Hľadáš motivačnú literatúru do nového roka? Prinášame ti 7 tipov na najlepšie knihy

motivačná literatúra

Najlepšia motivačná literatúra, ktorá ťa nakopne do nového roka (Zdroj: Unsplash/Brooke Cagle)

#Aj ty patríš k ľuďom, ktorí považujú január za akýsi odrazový mostík do nového roka? Ak máš mnohé plány a ciele, na ktorých potrebuješ zostať motivovaný, pripravili sme pre teba rebríček tých najlepších motivačných kníh pre tvoj ďalší sebarozvoj.

Vďaka týmto knihám sa dozvieš, ako budovať správne návyky, ako si vytvoriť pravidelný režim, žiť šťastnejšie a zdravšie. V neposlednom rade ťa tieto knižné tipy naučia, ako byť sociálne atraktívnym, alebo prečo nepodceňovať spánok.

Atómové návyky

Kniha ponúka overený návod, ako sa každý deň zlepšiť o jedno percento bez ohľadu na vlastné ciele. Autorom je popredný svetový odborník na tvorbu návykov James Clear. Vo svojom diele odhľauje praktické stratégie, ktoré ťa do detailov naučia, ako si dokonale osvojiť drobné prejavy správania vedúce k pozoruhodným výsledkom.

Ak ti padne zaťažko meniť návyky, problém nie je v tebe, ale v systéme, ktorý si si vybral. Táto kniha je jednoducho základom k tomu, aby si dokázal splniť všetko, čo si v roku 2023 vysnívaš.

Atómové návyky
Kniha Atómové návyky ti pomôže nastaviť zdravú a stabilnú rutinu (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa táto kniha oslovila, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

 

Tým vrcholom ste vy

Vrchy odnepamäti slúžia na metaforické vyjadrenie ťažkých až zdanlivo neprekonateľných skúšok či výziev. Zdolanie vlastného vrchu si vyžaduje pustiť sa do práce na svojom ja – odhaliť svoje traumy, posilniť svoju odolnosť a zmeniť svoje fungovanie a prístup. Veď napokon, tým vrchom, ktorý stojí pred nami, sme my sami. Ak túžiš po spoznaní vlastného ja a chceš na sebe pracovať, táto kniha je rozhodne pre teba!

Tým vrcholom ste vy
Základná príručka všetkých, ktorí chcú nájsť svoje smerovanie (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa táto kniha oslovila, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

12 pravidiel pre život

Chceš sa dozvedieť niečo o tom, ako žiť svoj život lepšie? Daj si nohy na stôl a vezmi si do rúk knihu 12 pravidiel pre život od Jordana B. Petersona. Publikácia ťa prevedie všetkým, čo by si v súčasnom modernom živote mal poznať a ako by si sa mal správať. Kniha sa dobre číta, nechýba jej vtip a prekvapivé objavy.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
RECENZIA Krásne fotky cez deň aj v noci: Motorola Fusion prekvapila cenou aj výkonom, zráža ju len batéria

Autor v nej rozoberá nielen našu sebadisciplínu a slobodu, ale dotýka sa aj tradičných hodnôt a tém, ako sú viera či veda. Ak chceš spoznať komplexnosť života, táto kniha ti prinesie 12 princípov, ktorými by si sa mal riadiť.

12 pravidiel pre život
Liekom na chaos v tvojom živote môže byť práve táto kniha (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa táto kniha oslovila, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Dobré vibrácie, dobrý život

Kniha Dobré vibrácie, dobrý život prináša odpovede na mnohé otázky, ktoré si často kladieme: Ako sa naučím mať rád samého seba či samú seba? Ako zmením negatívne pocity na pozitívne? Môžem nájsť trvalé šťastie? Svetoznámy motivátor a instagramový guru Vex King odpovedá na tieto otázky a ešte na množstvo ďalších. Okrem toho ťa ale naučí, ako sa o seba starať, pestovať pozitívne návyky, zmeniť svoje presvedčenia, prekonať strach či nájsť svoj životný zámer.

Dobré vibrácie, dobrý život
Sebaláska je kľúčom k životnému úspechu (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa táto kniha oslovila, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí

Dale Carnegie je autorom mnohých svetových bestsellerov. Vo svojich knihách ponúka praktické návody, ktoré môžeš začať používať hneď zajtra. Táto knižka hovorí o veľkom tajomstve správneho prístupu k ľuďom. Prezradí ti, ako urobiť dobrý dojem, viesť dialóg, ako si nenarobiť nepriateľov a presvedčiť druhých na spoluprácu. T

ento knižný typ jednoduchým a veľmi príjemným spôsobom vysvetľuje, ako si u iných získavať sympatie. Možno aj vďaka tejto knihe sa rýchlo staneš obľúbeným človekom, ktorého budú ľudia radi počúvať a nasledovať.

Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí
Táto kniha ťa naučí získavať si sympatie ľudí (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa táto kniha oslovila, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Almanach Navala Ravikanta

Naval Ravikant je podnikateľ, investor a praktický filozof, ktorý zaujal mnohých svojimi princípmi na budovanie bohatstva a prežitie šťastného života. Almanach Navala Ravikanta je zbierkou Navalových myšlienok, postrehov a skúseností, ktoré zdieľal s verejnosťou posledných desať rokov prostredníctvom rozhovorov, tweetov, podcastov a blogov. To, čo by si predtým musel hľadať po rôznych kútoch internetu, nájdeš teraz v jednej knihe. A navyše, zbohatnutie podľa autora nie je len o šťastí. A šťastie nie je len vlastnosťou, s ktorou sa rodíme. V tejto knihe sa o tom sám presvedčíš.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Gramatika: Vieš, čo znamenajú pojmy ako generalizácia, komparácia, analógia či exemplofokácia?
Almanach Navala Ravikanta
Almanach Ravikanta ťa naučí, ako zbohatnúť (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa táto kniha oslovila, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Prečo spíme

Spánok bol donedávna nepreskúmanou záležitosťou a mnohí si nevedeli vysvetliť dôvod, prečo spíme. Vďaka zmapovaniu najnovších prelomových vedeckých objavov a zhrnutiu dekád výskumov a klinickej praxe ti to prezradí profesor neurovied a autor knihy Matthew Walker.

Vo svojej knihe vysvetľuje, ako nám môže spánok pomôcť s učením, ako nám môže zlepšiť náladu a úroveň energie, regulovať hormóny, preventívne pôsobiť proti rakovine, Alzheimerovej chorobe či cukrovke. Dozvieš sa aj to, ako môže spánok spomaliť prejavy starnutia, zvýšiť dlhovekosť, zlepšiť vzdelávanie a predĺžiť dĺžku života detí a podporiť našu efektivitu, úspešnosť a produktivitu. Prenikavá, fascinujúca, vyčerpávajúca a zrozumiteľná kniha Prečo spíme ti úplne zmení pohľad na spánok a sny.

Prečo spíme
Odhaľ podstatu spánku a jeho benefity (Zdroj: martinus.sk)

Ak ťa táto kniha oslovila, môžeš si ju zakúpiť priamo TU!

Veríme, že ti tieto knižné tipy pomôžu odštartovať úspešný a obohacujúci rok 2023!

Ktorú z kníh odporúčaš ty?


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, martinus.sk
Odporúčame