Zápas Slovenska priamo v Košiciach: Dve veci ma veľmi prekvapili! Jedna milo, druhá nemilo

Pri majstrovstvách sveta v hokeji sa na Slovensku vždy zastaví čas. Teda minimálne počas našich zápasov. Ja už som tento rok nechcel sedieť iba pri televízore, ako na poslednom domácom šampionáte v roku 2011. Vybral som sa preto priamo do Košíc na súboj proti Nemecku.

Za lístok aj dvakrát viac

Lístky som, našťastie, už mal. Ešte v septembri som zasadol k počítaču a začal svoj boj s tisíckami ďalších fanúšikov. Na rozdiel od iných som mal aj kus šťastia a prišiel na mňa rad. Celodenná vstupenka na dva zápasy ma stála 120 eur. Lístok by som dostal aj teraz – pred arénou totiž o priekupníkov nebola núdza. Ich ceny mali však od tých pôvodných ďaleko. Za lístok na zápas našich reprezentantov s Nemeckom si pýtali aj 200 eur. A videl som, že mnohí ľudia neváhali a zaplatili aj za takto predražený lístok.

Oficiálny lístok na zápas. Zdroj: Hashtag.sk

Atmosféra bola skvelá

Môj hokejový zážitok sa teda začal na zápase USA s Veľkou Britániou, v ktorom vlastne o nič nešlo. Po jeho skončení som musel aj napriek tomu, že som mal lístok na ďalší zápas, ísť z arény von. Zapadol som do davu veselých Slovákov a atmosféra bola naozaj vynikajúca už vonku. Neskazil ju ani mierny dážď. Partie fanúšikov v dresoch, so šálmi, pokreslenými tvárami, nehľadiac na vek. Až mi od hrdosti zaplesalo srdce.

O 20 minút som už bol späť v aréne. Napätie pred dôležitým zápasom bolo citeľné, ale rovnako aj viera v úspešný výsledok. Dokonca som si aj stavil – zaregistroval som sa v eTipos.sk a stavil 50 eur na našich. Vedel som, že aj keby sme neuspeli, tak mi eTipos.sk peniaze vráti vďaka akcii stávka bez rizika. Ale dúfal som, že naši chlapci vyhrajú a otvoria sa im brány štvrťfinále.

https://youtu.be/Y7de3zpDAXY

Fandiť vieme na jednotku

Na chodbe som prehodil ešte pred duelom zopár slov s nemeckým fanúšikom. Zatiaľ sme vyhrali všetky zápasy, ale dlho som Slovákov nevidel tak dobre hrať proti silným súperom. Ak dnes vyhráme, tak to bude fakt so šťastím,“ priznal. To som ešte netušil, že jeho slová sa naplnia do bodky.

Zápas sa začal a slovenskí fanúšikovia ukázali extratriedu. V hľadisku bolo 7 440 divákov, no miestami som mal pocit, akoby ich tam bolo tak 30-tisíc. Všetci kričali, povzbudzovali, pričom Steel arénou po góle znelo „Slovenskóóó, Slovenskóó, hééja hééja, heja Slovensko. Nechýbalo ani tradičné „my sme tu doma“, „chlapci bojovať“ či „my chceme gól“, ale aj mohutná mexická vlna. O Macejkovi ani netreba hovoriť. To je jednoducho druhá hymna Slovákov a najobľúbenejší, dovolím si povedať, že aj najčastejší popevok, ktorý v Košiciach môžete aktuálne počuť. Poznajú ho dokonca už aj Fíni.

Náladu nepokazilo ani čakanie v bufete či na toaletách

Drobné pribrzdenie nálady znamenali prestávky, ktoré sa niesli v znamení čakania – či už na toalety, kde boli doslova kolóny, alebo v bufetoch, kde to bolo ešte horšie. Na chodbách bolo toľko ľudí, že ste sa cítili ako v indickom vlaku. Ale keďže sme po druhej tretine viedli 2:1, nikto sa nesťažoval. To ma celkom príjemne zaskočilo. akoby sa nieslo vzduchom – hrajú predsa Slováci, prišli sme na hokej, ostatné neriešime.

Nakukol som do bufetu a preletel ponuku. Alko aj nealko vás vyšlo na štyri eurá, tak ako klasická šunková bageta. Za cigánsku v žemli ste zaplatili päť eur, a to najlacnejšie, čo ste mohli ochutnať, bola zemiaková placka za euro. O kvalite týchto pokrmov však neviem povedať nič, pretože naozaj nie som ten typ, ktorý by kvôli jedlu zmeškal čo i len kúsok hokeja. K úplnej spokojnosti som nepotreboval jedlo bez čakania v rade a nefrflal som ani na toalety. Čo mi nakoniec chýbalo, bolo len víťazstvo Slovákov. Pretože samotný zápas, atmosféra a celé majstrovstvá sveta sú zážitok, ktorý by mal na vlastnej koži zažiť každý fanúšik.

https://youtu.be/cKTZFLIdTeg

Výkon hráčov si potlesk zaslúžil

Čo sa dialo v tretej tretine ani nemusím veľmi opisovať. Okrem našej prehry ma už sklamala len jedna vec – reakcia takzvaných fanúšikov, ktorí po treťom góle Nemecka okamžite začali opúšťať arénu. Áno, znovu sme inkasovali gól v závere. Áno, bolo to kruté pre hráčov, aj pre nás fanúšikov. Ale chlapci si za svoj boj zaslúžili aj napriek prehre aspoň potlesk. Zápas neodflákli, len sme opäť pocítili, aký vie byť šport krutý.

Pre mňa je pravý fanúšik ten, ktorý aj po konci duelu zostal na svojom mieste a Ramsayho zverencom poďakoval. Nie taký, ktorý minútu po zápase osočuje hráčov, ktorých ešte pred polhodinou velebil. O to viac dávam klobúk dolu pred skutočnými fanúšikmi, ktorí boli síce smutní, ale všetkým ukázali, že sme hokejová krajina a vieme oceniť tak výkon súpera, ako aj našich hráčov – aj keď práve prehrali.

Aspoň že mám svoju stávku späť

Pri odchode z arény som sa pousmial na fanúšikov v žlto-čiernych farbách. Na štadióne ich bolo síce skromne, ale po zápase ich bolo počuť mohutne. Najmä pred arénou, kde oslavovali svoje veľké víťazstvo. Nuž, aspoň niekto má dôvod na radosť. Ja môžem byť aspoň rád, že po stratenom zápase som nestratil svojich 50 eur, ktoré mi eTipos.sk vďaka stávke bez rizika vrátil. Teraz už len premyslieť, na koho si stavím nabudúce…

Keď stávkovať, tak v eTipos.sk

S naším postupom do štvrťfinále to nevyzerá ružovo, šťavu však môžeš dodať aj zápasom, v ktorých nehrá naša reprezentácia. Stačí si len staviť a určite budeš prežívať zápas inak, ako keď o nič nejde. V eTipos.sk máš teraz možnosť ako novoregistrovaný hráč využiť jedinečné akcie. Tešiť sa môžeš z 20 eur, ktoré ti dá eTipos.sk ako bonus na privítanie, alebo môžeš využiť stávku bez rizika do 50 eur. Ak by ti aj tip nevyšiel, eTipos.sk ti ako novému hráčovi tvoj vklad do 50 eur vráti. Zaujímavý je určite aj majstrovský jackpot o 10 000 EUR a majstrovský cash back (vrátenie 50% vkladu).

STAV SI S eTIPOS.sk AJ TY

Advertoriál pripravený so spoločnosťou TIPOS, národná lotériová spoločnosť a.s.

Odporúčame