Z Egotronu sú von 4 skladby. Čo nám zatiaľ Egov nový album ukázal?

Na Egov druhý sólový album čakajú ľudia už mesiace. Niektorí boli v domnienke, že vyjde koncom júla, iní čakali na úvod augusta. Samotný rapper informoval, že presný časový údaj neuviedol, a že všetko bude publikované až vtedy, keď s tým bude stopercentne spokojný. To samozrejme dáva zmysel a má na to plné právo. Veď mesiace tvrdej driny sa neoplatí hodiť do koša len kvôli niekoľkým dňom alebo týždňom, aby bol produkt vydaný skôr. Poďme sa spoločne pozrieť na to, čo nám zatiaľ album Egotron ukázal. 

Egove CD obsahuje 19 skladieb ako prezradil na svojom profile na sociálnej sieti Instagram. Teda lepšie povedané, 18 trackov a 1 bonusová skladba. Momentálne sú von štyri skladby, plus spomínaná pridaná pieseň. Z približne štvrtiny toho, čo nás čaká na Egotrone sa už nejak-tak dá sčasti zhodnotiť, čo tento dlhoočakávaný album prináša na slovenskú rapovú scénu.

Ako prvá bola von skladba TROLLIN, o ktorú sa produkčne postaral BIIZA. Videoklip, ktorý mnohých v momentoch dokonca vydesil, ale track, ktorý rozoberá aktuálnu tému, ktorá bude aktuálna prakticky vždy. Do toho kvalitná hudba, prepracované rýmy a naznačenie štýlu, ktorým sa uberá Egova kariéra. Nové zvuky, hra so slabikami a prvky z new schoolu, nič z toho na Egotrone nechýba. Viac ako TROLLIN to poodhalila druhá zverejnená skladba, ktorá vyšla pár dní po tom.

DOUG DEMURO. Track, ktorý za prvé mesiace nazbieral viac ako milión vzhliadnutí je jedným z najlepších v našich končinách, z tých, ktoré vyšli v tomto kalendárnom roku. O hudbu sa aj v tomto prípade postaral Biiza, pričom v tomto prípade Ego už naplno ukazuje prvky, ktoré niektorí poslucháči obľubujú, ale zas nájdu sa aj takí, ktorí nedajú dopustiť na starú-dobrú klasiku. Keď sa nehýbete dopredu, stagnujete. Vývoj sa zastaviť nedá, čo platí aj v hudbe.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Coolio, ktorý vytvoril „Gangsta's Paradise", umrel vo veku 59 rokov

Potom prišiel Chief Rocka, kde hosťujú Rytmus (alebo ak chcete Rytmo), Zayo, Dalyb, Samey a Gleb. K tomu zaujímavý videoklip a hudba od jedného z najlepších producentov, akých v našich končinách máme – od Special Beatza. Egova sloha bola predmetom mnohých diskusií, opäť sa tam objavujú nové veci, dokonca aj čeština, ktorej sa tento člen legendárnej skupiny Kontrafakt venuje stále viac a viac. Alebo to je len dojem? Každopádne, Egova kombinácia s Rytmusom je rokmi odskúšaná, pričom treba dodať, že aj jeho spolupráca s Glebom a Haha Crew funguje vo všetkých smeroch.

A potom je tu aktuálny track Môj band, ktorý si určite idete, ak máte vo svojom okolí partiu či skupinu kamarátov, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Opäť výborné myšlienky, pričom tento raz to hudobne zastrešil Infinit, ktorý sa v minulosti predstavil na trackoch ako Vy.ebala rešpekt či Fénix. Infinit robí kvalitné beaty a je len dobré, že sa objavuje aj na tomto sledovanom albume. Ego touto skladbou nič nepokazil, práve naopak. Ak krátko pred vydaním CD mal vydať nejaký track, tak timing priam želá tomu, aby vydal skladbu s týmto charakterom. To potvrdzujú aj štatistiky prvých dní.

A potom tu máme track, ktorý sa na Egotrone objavuje ako bonusový, pričom svetlo sveta uzrel už v roku 2019. Jedná sa o prienik slovenského a maďarského rapu, ktorý hudobne zastrešil uznávaný producent Peter Pann. Ego v tomto prípade spojil sily s Hercegom a HRflowom, pričom samotný výsledok je viac než dobrý. Ako sme už párkrát deklarovali, berieme ako pozitívny krok, že sa trento track objavuje aj na CD, pretože aj napriek tomu, že prináša nové prvky a je kvalitný, nedostali sa mu v minulom kalendárnom roku toľko pozornosti, koľko by si zaslúžil.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Ronald Weedman: 2-metrový raper, ktorý nepustí brko z ruky (ROZHOVOR)

Toto je teda to, čo je aktuálne von. Samozrejme, na Insta stories boli nejaké ochutnávky, ale obraz si človek spraví až keď bude počuť kompletné skladby. Egotron bude čoskoro oficiálne vydaný, sú na ňom zaujímaví hostia, zaujímaví producenti a predovšetkým je tam Ego. Z toho, čo je vydané je jasné, že nechýba new school, zahraničie, hodnoty ako priateľstvo či rodina a v neposlednom rade aktuálne trendy a témy. Netreba totiž zabúdať na to, že rap vždy bol a stále aj je akýmsi hlasom ľudu v rôznych oblastiach. A ľudia sa s ním následne stotožňujú či už sa jedná o pozitívne alebo negatívne témy.

Foto: Ego, Instagram

Odporúčame