Takto inšpirujú rapové ikony: Eminem v týchto dňoch oslávil už 16 rokov bez drôg

Eminem

Eminem je už 16 rokov triezvy (Zdroj: Instagram.com/eminem)

#Jedna z najväčších hudobných legiend všetkých čias, aka rap god, aka Eminem… Včera oslávil významný deň svojho života. Nie, nešlo o narodeniny, ani žiadny iný podobný sviatok, ale čosi v podstate ešte aj výrazne významnejšie. Uplynulo totiž rovných 16 rokov odkedy sa nadobro vzdal omamných látok! Čítaj ďalej!

Už celých 16 rokov triezvy

Keď sa bavíme o absolútne špičke celsovetového rapu, Eminem tam rozhodne nemôže chýbať. Každopádne dnes sme sa ti o ňom rozhodli napísať z jedného veľmi konkrétneho dôvodu a ako už si mal možnosť vidieť vyššie, aktuálne sa to až tak moc netýka práve jeho muziky. 

Včera totiž uplynulo presne 16 rokov odkedy sa vzdal omamných látok. Samozrejme, pokiaľ jeho život aspoň trošku poznáš, vieš, že to nebolo len tak zo dňa na deň a bez vážnych problémov. Predchádzalo tomu totiž aj to, že v roku 2007 skoro zomrel po tom, ako sa náhodne predávkoval. Bol na tom totiž so svojim stavom až tak zle, že bral celých 20 tabletiek každý jedeň deň.

Všetky tieto veci samozrejme vložil aj do svojej muziky, pričom sa tomuto veľmi otvorene a úprimne venoval aj na svojom deviatom štúdiovom albume Revival z roku 2017. Nuž a v rámci tejto oslavy 16. výročia triezvosti zavesil na svoj Instagram pamätnú mincu, ktorá hovorí za všetko!

Samozrejme sami sa z tohto veľmi tešíme, pretože Eminem je jednoducho čímsi ako našou modlou. Z pochopiteľných dôvodov. 

Keď ikona inšpiruje

Vo svete, kedy stále veľa z rapových mien má vo svojich textoch aj zmienky o omamných látkach, je toto veľmi vítaný vplyv. Samozrejme, autenticita a reflektovanie reality je pri rapovej muzike základ, avšak pozitívny vplyv je stále čosi, čo by tomuto malo byť nadradené. A presne aj to je jeden z dôvodov, ktoré nám krásne ukazujú Eminemovu veľkosť!

Máme sa na čo tešiť?

Jeho tracky sú ikonické a ozývajú sa z reproduktorov po celom svete do dnešného dňa. Eminem je bezpochyby jedným z najvplyvnejších umelcov svojej generácie. Jeho skladby, ktoré kombinujú osobné príbehy s ostrými textami, vytvárajú hudobné skvosty, ktoré sa dotýkajú sŕdc mnohých. Veľmi dúfame, že ešte dá aspoň raz európske turné. A nový album by tiež mohol byť už tento rok, nejaké leaky už sú, takže držíme si prsty. Eminem je okrem iných a veľmi jasných vecí známy v rapovom svete aj tým, že mu nerobí problém vydať album len tak, bez akéhokoľvek upozornenia. Na svete aj vďaka tomu mohla vzniknúť teória, na základe ktorej fanúšikovia predpokladajú, žeby mohlo byť na svete ďalšie pokračovanie kultovej albumovej série THE MARSHALL MATHERS LP.

Potvrdia sa tento rok teda všetky tieto teórie? budeme ťa určite o tom informovať medzi prvými!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame