Yzomandias: Jeho cesta na vrchol scény

Hráč roku, Logic, Jakub, J.eden, a rôzne iné pseudonymy, ktoré určite veľa z vás dobre pozná. Yzomandias je český rapper pochádzajúci z Karlových Varov, ktorý začínal najprv ako DJ, ale dajme si to pekne poporiadku. Svoju hudobnú kariéru začal približne vo svojich 14-15 rokoch, ako DJ vtedy v roku 2006 vydal svoj prvý mixtape, ešte pod menom DJ Logic a tento projekt sa volal We are the future mixtape vol.1.

Prvý krát sa ako rapper objavil na tracku od českého rappera Vendetty – Mama vám dá love, a na jeho mixtape D&E mixtape, figuroval aj ako DJ. V roku 2008 vyšiel zrejme najúspešnejší projekt DJa Logica-Shine like a diamonds, kde sa objavili už aj hostia ako je skupina H16, Moja Reč, alebo aj Sergei Barracuda, s ktorým v tej dobe ešte spolupracoval. Vtedy bol Logic člen zoskupenia Zutroy Clique, pod ktorým ešte v roku 2009 mixoval tape od Luboša Kanona, na ktorom mal sám Logic nejaké featy. V roku 2009 ešte vydal mixtape Svet parí nám. Potom sa presúvame do roku 2010 kedy vydal svoj prvý ucelený track s Clipom, ktorý nesie názov Z Ostravy až do Varú. Vtedy v roku 2010 sa tiež pridal do kontroverzného zoskupenia Fuerza Arma, pod ktorým vydal svoj prvý videoklip ktorý sa volal M.V.P. krátko potom vyšiel jeden z mixtapov Hráč Roku a to Hráč Roku vol.1. Už v tom čase si Logic uvedomoval že obliekanie a rap proste idú k sebe, a tak nám vo videu Making of Hráč Roku vol.2 ukázal jeho vtedajší štýl ku ktorému patria hlavne značky Bape a G-shock. V roku 2011 vydal teda mixtape hráč roku vol.2, a potom vydal mixtape CZECHMADEMAN.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Track „TAXI” v sebe skrýva emóciu, ktorá sa nedá popísať

Logic sa vtedy v jednom rozhovore vyjadril, že album konečne nahrával v profesionálnom štúdiu kde sa majú robiť albumy, v žiadnej pivnici alebo podobných priestoroch. Objavili sa tam už aj niektorý dnešný členovia Milion+ labelu, ako napríklad Konex, Jimmy Dickson, ale aj rapperi ako Marat, Marpo alebo Cassius Cake. najviac sa uchytil track Oplátky a sušenky, na ktorom sa objavil prvýkrát s Logicom a Jimmym aj Lvcas Dope. Približne vtedy začali aj rádiové freestyles s Logicom a Jimmy Dicksonom, a vtedy sa začalo formovať zoskupenie YZO Empire. V roku 2012 vyšlo EP s Jackpotom, s ktorého vyšli 2 klipy a to Pod vlivem a Sedim vysoko.

V roku 2013 vyšiel zaujímavý klip ku tracku Pryč, v ktorom si zahrala aj jeho bývalá priateľka. Track ale dostal hype až nejaké 3 mesiace potom, po Dalybovom remixe, ktorý je naozaj veľmi atmosférický. Spolupráca Dalyba a Logica bola potom na tracku fuck swag part. 2, kde sa už objavili aj Samey, Karlo vtedy ešte ako Gumbgu a Lvcas Dope. Potom o mesiac na to sa objavili aj na Radiu Spin, kde tento track spoločne v live prenose zarepovali. V 2013 sa spojil celý social gang s YZO Empire a vznikol s toho skoro 10 minútový track Pretty Gadže na ktorom sa objavil už aj Robin Zoot a Barber. Ešte neskôr v tom roku vyšiel mixtape YZO Tape od Jimmyho dicksona a Logica, ale objavili sa na ňom vlastne všetci producenti a rapperi z vtedajšieho YZO Empire. V roku 2014 vyšiel Hráč Roku vol.3 dokonca v troch edíciách, a to v Leanovej edícii, Ganja edícii, a Empire edícii. vyšiel taktiež veľmi originálny klip na asi najlepší track z albumu Black Swan.

Vtedy sa začal aj beef s Morellom a Phoenixom, ktorých Logic obviňoval s toho že mu vykrádajú štýl, a dal to patrične najavo na skladbe tepláky. Potom na skladbe Alimenty kde nezdissil len ich dvoch, ale aj svojho otca za to, že o ňho nejavil veľký záujem. Všetko to vyvrcholilo v klube Fléda v Brne, čo je mestom Morella, kde nechal Logic ľudí pod stagom vyfuckovať Morella, a tak sa Morello rozhodol vydať diss track Pláč roku, ibaže tam moc dobré argumenty nemal a tak ho Logic v tracku Kajšmentke kvalitne utrel a Morello si už na ňho viackrát ústa neotvoril. Zaujímavá spolupráca vyšla v decembri 2014 s Glebom a Savannah princom track AKOBYNIC, kde sa vlastne predviedli traja diametrálne odlišní rapperi na jednom tracku. V tracku ROGALO sa presúvame do roku 2015, vtedy už Logic rapuje trochu inak a prvýkrát si na tomto tracku producent Konex zarepoval.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Uvidíš ho všade, aj keď to nechceš. Ronald Weedman je stále high (VIDEO)

Po skoro desiatich rokoch tvorby mixtapov Logic vydáva svoj debutový album YZOMANDIAS, ktorý je už naozaj prepracovaný a profesionálny a sú na ňom doslova ikonické tracky ako HVSHTHVG alebo Nenávist a láska a kopu iných. K albumu sú zaujímavé vizuály, a od tohto bodu začal stúpať extrémnym spôsobom hore. Ku koncu roku 2015 vychádza klip pozde, kde môžeme vidieť z cela nového Logica, s novým štýlom, a novým prejavom. V roku 2016 vychádza album GUDLAK s novým členom Milion+ Karlom. vzchádzajú tiež albumy Ze Dna od Logica, a Origami od Jimmyho Dicksona.Repertoár Milion+ sa tak rozrastá, už tam je Hasan, Kralo, Konex a vychádza track Milion+ rmx na ktorom sa objavujú všetci členovia labelu.

Na albume Ze Dna sa objavujú opäť ikonické tracky UPS a LEDOVEJ, ktoré dodnes robia moshpity v kluboch. Vychádza mixtape J.Eden na ktorom pracoval Konex, sú tam najepše Logicove featy za posledné 3 roky. Na konci roku 2016 vychádza track KAWASAKI s najnovším členom labelu Nik Tendom, a je to prvý track z pripravovaného albumu. 2017 vychádza album Zhora Vypadá Všechn Líp, ktorý Logic venoval svojmu zosnuléemu kamarátovi a členovi labelu M+ Jackpotovi. Nastala opäť zmena v jeho štýle, ostrihal si dredy a začal pridávať viac add libov do svojich trackov, ako tomu bolo doteraz. Po tomto albume išiel Tour po celom Slovensku a Česku, ktorú ako on sám povedal, odohral totálne na sračky, a tak sa v roku 2018 po albume Sbohem Roxano, ktorý vydal už pod menom Yzomandias, vyšla na ňom spolupráca so zvučnými zahraničnými menami, a ktorým sa oficiálne rozlúčil so svojim predchodzím ja a plne prevzal svoju rolu celebrity, rozhodol odohrať takzvaný Rehab Trip Tour, a na väčšine zastávkach bol skoro triezvy. Ku koncu roku 2018 vychádza prvý spoločný album Milion+ s názvom KML, ku ktorému sa pôjde Tour pravdepodobne len v niektorých väčších mestách. V roku 2019 očakávame Rehab Trip Tour vol.2. Yzomandias dnes už spolupracuje s veľmi zvučnými menami v zahraničí a osobne si myslím, že ešte stále nieje na svojom hudobnom vrchole.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
6ix9ine a jeho týždeň v kocke: Súdi sa o meno, dissuje Američanku a chváli Rusko

 

Odporúčame