Udalosti minulého týždňa: Zomrela hviezda legendárnej Pomády, svet oplakáva Oliviu Newton-John

Olivia Newton-John a John Travolta v Pomáde

Olivia Newton-John a John Travolta v Pomáde (Zdroj: Paramount Pictures)

#Po 7 dňoch sme tu opäť s weektagom. Pripravili sme pre teba zopár noviniek, ktoré by si mal vedieť, ak chceš byť nonstop v obraze. Okrem úmrtia herečky z Pomády sa budeme venovať aj posunu Majstrovstiev sveta vo futbale, novému rekordu v ponore na jeden nádych, hrozivej výzve na TikToku či novinkám, ktoré predstavil Samsung. Čo ťa najviac prekvapilo?

#1 Zomrela Olivia Newton-John

Začiatkom minulého týždňa zasiahla svet smutná správa – vo veku 73 rokov zomrela Travoltova polovička z Pomády, legendárna herečka a speváčka Olivia Newton-John. Úmrtie potvrdila jej rodina na sociálnych sieťach. Okrem Pomády ju budeš poznať ako speváčku nestarnúcej piesne Physical.

Olivia získala počas svojej profesionálnej kariéry 4 ocenenia Grammy a pred dvoma rokmi aj Rád britského impéria. Päť rokov bojovala s rakovinou pŕs, ktorá mala za následok, že sme ju na verejnosti už často nevídali. Mimo herectva sa venovala aj charite.

#2 Rekordér z Francúzska

More vie byť poriadne strašidelné – najmä, ak sa ponoríš do jeho hĺbky a zistíš, aké je v skutočnosti obrovské. 30 % zemského povrchu zaberá pevnina a zdá sa nám to ako neskutočne veľký priestor. Práve vodná hladina je zvyšných 70 %.

Doterajší rekord v ponore na jeden nádych držal Rus Alexej Molčanov, keď sa ponoril do hĺbky 118 metrov. 9. augusta 2022 však nový rekord nastavil Francúz Arnaud Jerald, ktorý to na jeden nádych dokázal ešte o dva metre hlbšie.

Ponor do hĺbky 120 metrov na jeden nádych? Francúz prekonal doterajší rekord!

#3 Majstrovstvá sveta vo futbale menia dátum štartu

Celý športový svet čaká na jednu z najväčších športových udalostí roka – Majstrovstvá sveta vo futbale. Najväčšie futbalové veľmoci sa tentokrát predstavia v tropickom Katare. Miesto 21. novembra však turnaj začne o deň skôr.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Aplikácia, s ktorou bojuješ proti plytvaniu jedlom: Aké zľavy na teba čakajú?

Prvý plánovaný zápas sa uskutoční už 20. novembra a proti sebe sa postaví Ekvádor a domáci Katar. Štart je naplánovaný na 19:00 miestneho času, u nás bude o dve hodiny menej. Slováci ani Česi sa tentokrát nekvalifikovali.

#4 Zaujímavý úkaz z Mexika

a územie Mexika dopadol skutočne záhadný objekt, ktorý vystrašil množstvo obyvateľov. Konšpirátori tak okamžite začali premýšľať nad rôznymi teóriami, o čo by vlastne mohlo ísť. Podľa nich by kovová guľa mohla byť dračím vajcom alebo kľudne môže ísť aj o UFO či jeho súčiastku. Vedci však na to majú iný názor.

Skutočne záhadný objekt dopadol na strom severne od mesta Veracruz. Podľa meteorológa Isidra Cana išlo o guľu, ktorá bola vyrobená zo zliatiny rôznych kovov.

Do Mexika spadla záhadná kovová guľa! Konšpirátori sú poriadne nápadití: Ide o dračie vajce alebo UFO?

#5 Hrozivá výzva na TikToku

Britániou otriasla smutná správa. Zomrel len 12-ročný chlapec, ktorého odpojili od prístrojov po tom, čo jeho rodina prehrala zdĺhavý súdny spor. Matka verí, že sa stal ďalšou obeťou populárnej a nebezpečnej TikTok výzvy.

Archie Battersbee bol len 12-ročný chlapec, ktorý miloval gymnastiku a bojové umenia. K obrovskej tragédii, ktorá zasiahla celú rodinu, došlo 7. apríla 2022. Archie vtedy utrpel katastrofálne poranenie mozgu a ostal v kóme.

Zomrel iba 12-ročný chlapec: Ďalšia obeť populárnej nebezpečnej výzvy na TikToku?

#6 Top Gun prevalcoval Titanic

Maverick si pripisuje ďalší úspech. V domácom box-office (teda kinových tržbách) prekonal Titanic. Top Gun je pri tom ešte stále v kinách a premietajú ho ako v Amerike, tak aj u nás. Aktuálne má na konce z domáceho trhu 662 miliónov.

Na to, aby celosvetovo porazil klasiku od Camerona však bude potrebovať viac. Titanic zarobil celosvetovo 2,2 miliardy dolárov, Top Gun má aktuálne necelých 1,4 miliardy. Reálna šanca tu zrejme nie je. Ak ešte stále uvažuješ nad tým, či si Cruiseovu novinku pozrieť alebo nie, tu nájdeš svoju odpoveď.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Aj ty máš problém s riedkymi vlasmi? Toto sú top triky, ako sa vyhnúť vypadávaniu

#7 Samsung predstavil nové ohybné smartfóny

Tento rok sme na odhalení nových smartfónov, hodiniek a slúchadiel značky Samsung v Prahe nechýbali ani my. Kórejská spoločnosť predstavila nové sklápacie zariadenia, inteligentné hodinky s titánovou obručou a ešte menšie a ľahšie slúchadlá Buds. Ktorý z produktov sa ti najviac páči a ktorý si kúpiš ty?

EXKLUZÍVNE Samsung predstavil zariadenia novej generácie: Ohybné smartfóny, titánové hodinky a ešte menšie slúchadlá


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, csfd.cz, cnn.com, IGN
Odporúčame