Udalosti minulého týždňa: Kim Kardashian a Pete Davidson sa rozchádzajú, manželstvo nevydržalo ani rok

Kim Kardashian a Pete Davidson

Kim Kardashian a Pete Davidson (Zdroj: Getty Images/Jamie McCarthy)

#Nový týždeň, nový weektag. Aj dnes sa hlásime s našim pravidelným prehľadom 7 udalostí, ktoré by si mal vedieť – hviezdy Kim Kardashian a Pete Davidson sa rozišli, Veľká koralová bariéra sa začína obnovovať, Beyoncé vydala nový album, Joker 2 má potvrdený dátum premiéry a oveľa viac. Ktorá správa ťa najviac prekvapila?

#1 Rozchod Kim a Peta

Kim Kardashian a Pete Davidson hlásia po deviatich mesiacoch rozchod. Pár tvorili od októbra 2021, no, ako to už v rodine Kardashianovcov býva zvykom, ani tentokrát nevydržal celý rok. Mediálna osobnosť Kim a americký herec a komik Pete sa mesiace verejne objavovali na rôznych významných mediálnych podujatiach.

41-ročná Kim ešte len tento rok oficiálne potvrdila rozvod s Kanye Westom a tentokrát ohlasuje ďalší rozchod. Magazín People má v rodine dôveryhodný zdroj, ktorý potvrdil, že aj napriek koncu vzťahu ostávajú Kim a Pete naďalej dobrými priateľmi.

#2 Pozitívne správy z Veľkej koralovej bariéry

Veľká koralová bariéra má za sebou niekoľko období blednutia. Teraz je však rekordne pokrytá koralmi. Austrálsky inštitút námorných vied zaznamenal najvyššiu úroveň regenerácie koralov za uplynulých 36 rokov. A to aj napriek tomu, že v marci došlo už k štvrtému masívnemu blednutiu koralov za uplynulých 7 rokov.

Po obdobiach blednutia koralov sa Veľká koralová bariéra opäť regeneruje: Dôsledkom klimatických zmien sa ale nevyhne

#3 Joker má potvrdený dátum premiéry

Je to oficiálne. Ak si sa bál, že druhý Joker bude muzikál, tvoja obavy sa naplnili. Úspešný antihrdinský film z roku 2019 dostane pokračovanie vo forme R-kového muzikálu. Po boku Joaqueina Phoenixa si skutočne zahrá Lady Gaga ako Harley Quinn. Na hudobné čísla sa však my mimoriadne tešíme.

Pôvodný film si z 11 nominácii na Oscara odniesol dva a jedným z nich bola práve hudba. K projektu sa vracia celá pôvodná zostala s režisérom Toddom Phillipsom. Oficiálny názov znie Joker: Folie À Deux (v preklade „dvojité šialenstvo“) a premiéru si v slovenských kinách odbije 3. októbra 2024.

#4 Znovuzrodená Beyoncé

Najnovší počin mimoriadne oceňovanej speváčky Beyoncé je už jej siedmym štúdiovým albumom. Po šesťročnej pauze sa rozhodla počas pandémie znova pustiť do skladanie piesní, čoho výsledkom je album Renaissance, teda znovuzrodenie. Jeho celková dĺžka je 62 minút a  tvorí 16 piesní (väčšinu z nich explicitných). Aké rekordy môže novým albumom svetoznáma speváčka prekonať?

Beyoncé vydala nový album: Renaissance znova útočí na Grammy, môže prekonať svetový rekord

#5 HBO a Discovery už v roku 2023

Netflix aj Apple majú vlastné dokumenty, Disney+ kúpilo National Geographic… prečo by HBO nemohlo mať tiež zaujímavé príbehy zo skutočného života? V lete 2023 pribudne na streamovacej službe HBO Max nové odvetvie – Discovery+, ktoré sa postará o dokumentárnu stránku. Tá na platforme zatiaľ chýba.

Spoločnosť by podľa jej riaditeľa mala stále monitorovať, ako sú ľudia spokojní s novou značkou HBO Max. Straty služby by sa k dnešnému dátumu mali pohybovať na úrovni 3,5 miliárd dolárov. Napriek tomu sú vo vedení presvedčení, že jediný spôsob, aby urobiť z HBO znova životaschopný biznis, je investovať.

#6 Z virálu na políciu

Mukbang videá vyhľadáva čoraz viac ľudí. Ide o nový, stále viac rozširujúci sa trend, kedy diváci sledujú svojich obľúbených influencerov, ktorí jedia rôzne pokrmy. Známa čínska influencerka však tentokrát spravila poriadny krok vedľa. Ako pokrm si totiž vybrala bieleho žraloka, ktorý je v Číne zákonom chránený. Influencerku teraz vyšetruje polícia.

Jej video sa stalo virálnym, teraz ju vyšetruje polícia: Neuveríš, čo urobila známa influencerka

#7 Dražba Hitlerových hodiniek

Koncom júla prebehla dražba hodiniek nemeckého kancelára Adolfa Hitlera. Výnimočné sú vyrezávaním na svojej rubnej strane – obsahujú tradičnú svastiku, iniciály AH a tri dátumy. Hitler ich dostal ako dar od nacistických predstaviteľov. Príliš dlho ich však nenosil. Príbeh vojaka, ktorý ich našiel, je kuriózne zaujímavý.

Francúzsky vojak počas vojny ukradol Hitlerovi nepotrebné hodinky: Dnes by bol z neho milionár


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, people.com, Warner Bros., engadget.com
Odporúčame