Udalosti minulého týždňa: Mestá rušia vianočné trhy, ľadový unikát na Slovensku a Lady Gaga urobí pre kariéru čokoľvek

Weektag: Mestá rušia vianočné trhy a slovenský unikát.

Weektag: Mestá rušia vianočné trhy a slovenský unikát. (Zdroj: Unsplash.com/ Daniels Joffe)

#Máme tu nový týždeň, v ktorom ti tradične prinášame prehľad zaujímavých udalostí. V novom weektagu sa dozvieš o tom, ktoré mestá už teraz rušia obľúbené vianočné trhy. Odkryjeme ti aj ľadový unikát, ktorý si budeš môcť pozrieť len do 15. apríla a povieme ti aj o tom, čo je schopná urobiť Lady Gaga pre svoju kariéru.

#1 Mestá rušia vianočné trhy

Minulý týždeň sa Slováci tešili, že tento rok sa konečne uskutočnia vanočné trhy a ľudia si vychútnajú obľúbenú cigánsku pečienku či varené víno. Potom však prišiel šok. Mestá kvôli novým opatreniam začali rušiť vianočné trhy. Tento rok sa tak neuskutočnia v Bratislave ale ani v Prešove.

#2. ČSFD rozširuje rebríček najlepších filmov

ČSFD kvôli čoraz väčšiemu záujmu rozširuje svoje rebríčky. Teraz na portáli nájdeš až 1000 najlepších filmov a 1000 najlepších seriálov. Nemyslím si, že na webe nájdeš niekoho, kto už videl všetky filmy a už vôbec nie všetky seriály. Ak nevieš, čo si pozrieť, skoč na rebríček najlepších filmov podľa ČSFD a vytvor si svoj nový watchlist.

Nemáš čo pozerať? ČSFD rozširuje rebríček najlepších filmov na rovnú tisícku, zopár ti ich odporučíme

 

#3. Ľadový unikát na Slovensku

Od 19. novembra máme na Slovensku svetový unikát vysoký až 12 metrov. Nachádza sa vo Vysoký Tatrách na Hrebienku. Ide o jedno z významných pútnických miest, a to o Katedrálu sv. Jakuba zo Santiaga de Compostela avšak v jeho ľadovej podobe. Pozrieť sa na ňu však budeš môcť len do 15. apríla 2022.

Na Slovensku vyrástla nová stavba! Ľadový unikát konečne otvoril svoje brány

 

#4. Nový diel Harry Potter vyjde už o pár týždňov!

Už o pár týždňov sa dočkáme špeciálneho dielu Harryho Pottera, v ktorom sa objavia všetci herci. Špeciál bude vydaný 1. januára 2022 na počesť 20. výročia filmového spracovania Harryho Pottera a Kameňa mudrcov. Slávne trio Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson, sa stretnú s režisérom prvých dvoch dielov, Chrisom Columbusom a budú spoločne spomínať na nakrúcanie.

Fanúšikovia Harryho Pottera sú vo vytržení: Už o pár týždňov sa dočkáme špeciálneho dielu so všetkými hercami!

#5. Slovenskému pivu sa podarilo uspieť v prestížnej súťaži

Milovníci piva musia rozhodne ochutnať tento unikát z banskobytrsického kraja, ktorý porazil aj zahraničnú konkurenciu. Urpiner si totiž vyslúžil ocenenie v prestížnej súťaži European Beer Star 2021. Konkrétne ide o Urpiner Dark 11°, ktoré obsadilo krásne druhé miesto v kategórii tmavých pív českého typu.

#6. Lady Gaga je schopná kvôli filmovej kariére urobiť čokoľvek

Tento týždeň prišiel do kín nový film House of Gucci z dielne režiséra Ridleyho Scotta, v ktorom si zahrala aj Lady Gaga. Nakoľko sa Gaga vo svojich filmových projektoch pokúša o autentickosť, táto rola jej dala poriadne zabrať.

Práve kvôli tejto úlohe nielenže predstierala taliansky prízvuk (ktorý z traileru môžeš počuť), ale zmenila stravovacie návyky, nakoľko musela kvôli svojej roli pribrať niekoľko kilogramov. Gaga nesúhlasila s tým, aby jej kilá navyše dorábali maskéri.

#7 Hodinky z filmu Tenet sú napredaj

Minulý rok si mal v kinách možnosť vidieť neobyčajný film Christophera Nolana Tenet. Jeden z hlavných aktérov filmu, Robert Pattinson v úlohe Maxa, nielenže vďaka svojim hodinkám zachránil svet pred 3. svetovou vojnou, on ich dokonca „predal“ verejnosti. Hodinky vyrobila pre Pattinsona známa firma Hamilton.

V Tenete bolo použitých asi 30 rekvizít týchto hodiniek. Spoločnosť sa rozhodla na tento unikát spustiť predaj. Ak si teda miesto nového iPhonu chceš kúpiť radšej takýto módny doplnok, budú ťa stáť takmer 1500 amerických dolárov.

Pamätáš si na hodinky Roberta Pattinsona z filmu Tenet? Môžeš ich mať aj ty, vieme, kde ich kúpiť!

Zdroj: hashtag.sk, Facebook/Matúš Vallo má rád Bratislavu
Odporúčame