Udalosti minulého týždňa: Zomrel slovenský velikán Milan Lasica, česť jeho pamiatke

Milan Lasica

Zomrel slovenský gigant Milan Lasica (Zdroj: Instagram/tvmarkizaofficial)

#Je tu nový týždeň, no aby si zostal stále v obraze, je dobré pripomenúť si, čo sa stalo v tom minulom. Pripravili sme si pre teba ďalšiu nádielku udalostí minulého týždňa, ktoré by ťa rozhodne nemali minúť. Slovenskom najviac otriasla správa, že nás navždy opustil milovaný zabávač a herec. Česť jeho pamiatke, v našich srdciach ostane navždy.

#1 Zomrel obľúbený komik Milan Lasica

Vo veku 81 rokov zomrel v nedeľu slovenský humorista, dramatik, prozaik, textár, herec, režisér, moderátor a spevák Milan Lasica. Informuje o tom denník SME, na sociálnej sieti o tom informovalo aj Ministerstvo kultúry. Podľa informácií SME Milan Lasica odpadol na výročnom koncerte Bratislava Hot Serenaders.

#2 Odrovnanie súpera a slovenská hviezda v MMA

Bývalý šampión Oktagonu a miláčik publika Karlos Vémola sa nezúčastní turnaja Oktagon 26. Toto rozhodnutie bolo nevyhnutné, pretože si zranil ruku, a tak sa do arény nemôže postaviť. Titulový zápas s Marcinom Naruszczkom sa však aj napriek tomu odohrá. Hlavný zápas galavečera Oktagon 26 bude súboj Pirát vs Naruszczka.

Veľký zvrat v boji o titul strednej váhy Oktagonu: Zraneného Vémolu nahradí slovenská hviezda!

Slovensko-srbský bojovník MMA Vlasto „El Chapo“ Čepo má za sebou ďalší zápas v chorvátskej organizácii Fight Nation Championship. V premiére pod touto organizáciou zdolal pred 3 mesiacmi Chorváta Krajačića v 1. kole na TKO. Rovnakým spôsobom skončil aj jeho druhý zápas pod taktovkou FNC. Slobodana Djordevića ukončil na TKO už v 1. minúte prvého kola.

Vlasto Čepo uštedril súperovi KO v 1. minúte: Po zápase vyzval českú kickboxerskú hviezdu

#3 Drsné svedectvá mladých žien

Urážky, pískanie na ulici, chytanie za zadok a omnoho horšie útoky prichádzajú dennodenne na adresu žien. Tomuto vážnemu sociálnemu problému sa treba postaviť. Preto vznikol instagramový profil stop_catcalling_now, ktorý zdieľa príbehy mladých žien.

Drsné svedectvá mladých žien o obťažovaní: Niektoré obete majú menej ako 14 rokov

#4 Známe kúpalisko s rádioaktívnymi prvkami

Slovensko prekvapila nepríjemná správa o obľúbenom kúpalisku. V rezorte v Podhájskej hygienická kontrola objavila stopy rádioaktívnych látok. Ich koncentrácia je pritom zdraviu škodlivá. Majitelia o ich prítomnosti vedeli, no aj tak túto skutočnosť držali v tajnosti. Informovalo o tom Ministerstvo životného prostredia, ktoré kritizovalo tento prístup. Čo bude s kúpaliskom ďalej je otázne.

#5 Stretni sa s holywoodskymi celebritami

Aj ty si vždy túžil aspoň na malú chvíľu nakuknúť do zákulisia filmov a vidieť svet očami herca? Všetko je možné a obzvlášť toto leto. Prahu zaplavili veľké herecké osobnosti ako Ryan Gosling, Chris Evans a mnohí ďalší. Spoločnú majú jednu vec – prišli s cieľom natočiť skvelý film.

Máš tak jedinečnú príležitosť spraviť si výlet do krásnej Prahy a zároveň je dosť veľká pravdepodobnosť, že stretneš celebritu. Ak by si však netúžil po výlete, stále sú tu aj iné možnosti. Môžeš aktívne sledovať Twitter, kde producenti s radosťou uverejňujú videá z nakrúcania. Na zvedavcov však myslela aj Praha, a to veľmi kreatívnym spôsobom.

Ryan Gosling, Chris Evans či Orlando Bloom: Prahu zaplavili slávne osobnosti, stretnúť ich môžeš kdekoľvek

#6 Vydaj sa do vesmíru aj ty

Počas minulého týždňa sa do vesmíru dostal známy miliardár Richard Branson. Už o niekoľko týždňov ho bude so svojou posádkou nasledovať aj Jeff Bezos, ktorý plánuje spustenie komerčných letov už do vesmíru. v súvislosti s obrovským pokrokom ľudstva otvoril lotériu, v ktorej sú hlavnou cenou dve vstupenky na raketu.

Ako informuje portál Startitup, do súťaže sa prihlásil aj známy český podnikateľ Aleš Mlatilík, súčasný riaditeľ obľúbeného Zľavomatu. Do lotérie sa však môže zaplniť úplne každý a zadarmo. Stačí sa len registrovať a čakať na svoju šancu. Ak ju však chceš zvýšiť, určite pomôže podporiť projekt finančnou sumou podľa tvojho výberu. Súťaž potrvá až do 1. septembra.

#7 Krásna Emma Zapletalová majsterkou Európy

Emma Zapletalová dokázala dosiahnuť veľký úspech. V estónskom Tallinne dokázala triumfovať a získala zlato. Získala tak štvrté zlato pre Slovensko v histórii majstrovstiev Európy do 23 rokov. Talentovaná športovkyňa tak dokázala Slovensku vybojovať jedinečný úspech v behu na 400 metrov cez prekážky.

Kráska, ktorá zdoláva jeden rekord za druhým: Emma Zapletalová je majsterkou Európy!

Zdroj: hashtag.sk, instagram.com/startitup_sk, Ministerstvo životného prostredia, sme.sk, TASR
Odporúčame