Top udalosti uplynulého týždňa: Miliónová reklama Ewy Farnej, pokračovanie známeho bestselleru aj horoskop na júl

Ewa Farna a jej miliónová reklama

Ewa Farna a jej miliónová reklama (Zdroj: Ewa Farna)

#Čo nám posledný týždeň dal a vzal? Aless sa podelila so zážitkami v Amerike, Ewa Farna si zaplatila miliónovú reklamu na najznámejšom mieste sveta, bestseller Príbeh služobníčky hlási pokračovanie a Tony Dúbravec ti prináša nový podcast o headhunteroch. Pozri si novinky minulého týždňa.

#1 Aless o cestovateľských zážitkoch v Amerike

Krásna slovenská speváčka Aless sa do povedomia širokej verejnosti dostala najmä vďaka jej rapovým pesničkám. Pred približne tromi mesiacmi jej na YouTube vyšiel singel Cit, na konte má však aj mnohé spolupráce. My sme túto čoskoro 23-ročnú raperku vyspovedali v úplne inej oblasti ako je hudba. Po vypočúvaní v Amerike má vraj stále napojený telefón.

Aless o cestovateľských zážitkoch, v Amerike ju vypočúvali: Myslím, že mám dodnes napojený telefón, bolo mi tam naozaj prvýkrát do plaču

Aless navštívila už množstvo krajín (Zdroj: Facebook/Aless)

#2 Ewa Farna a miliónová reklama v New Yorku

Obľúbená speváčka sa objavila na obrovskom reklamnom bilboarde priamo na Times Square. Ide o najprestížnejšie reklamné miesto na svete a jeden deň reklamy stojí viac ako 100-tisíc dolárov, čiže na zhruba 3 milióny mesačne. Pre speváčku je to teda obrovská pocta.

Ewa Farna sa objavila v reklame na Times Square: Neuveríš, koľko taká reklama stojí!

Ewa Farna reklama na Time Square
Ewa Farna sa objavila v reklame na Times Square (Zdroj: Instagram/ewa_farna93)

#3 Nová horská trať v Číne

Cestujúci v Tibete si budú môcť konečne vychutnať vysokohorské výhľady z vlaku. Cesta dlhá 435 kilometrov vedie cez 31 čínskych regiónov. Má 47 tunelov a 121 mostov. Vďaka svojej dĺžke a rýchlosti cestovania po Číne získala príznačný názov „strecha sveta“. Svoj titul však získala aj kvôli niečo inému. Kvôli redšiemu vzduchu musí byť vo vlaku hneď niekoľko súprav s prívodom kyslíka, inak by cestujúci mohli pociťovať ťažkosti s dýchaním.

Nová vlaková trať vyráža dych: Aby si ju absolvoval, budeš potrebovať pomocné kyslíkové nádrže!

Nová čínska vlaková trať riadne potrápi tvoje pľúca
Nová čínska vlaková trať riadne potrápi tvoje pľúca (Zdroj: CGTN)

#4 Pokračovanie Príbehu služobníčky

Keď v roku 1985 Margaret Atwood vydala román Príbeh služobníčky, kniha vzbudila zaslúžený ohlas, ktorý neutíchol viac-menej dodnes. Kniha Svedectvá je jej pokračovaním a vzbudila veľký záujem čitateľov aj kritikov – autorka zaň dostala Bookerovu cenu. Dej románu sa odohráva pätnásť rokov po udalostiach opísaných v Príbehu služobníčky.

Príbeh služobníčky prinútil celý svet zamyslieť sa: Knižné pokračovanie ti ukáže budúcnosť Gileádu

Príbeh služobníčky
Kniha Svedectvá ti ukáže budúcnosť Gileádu (Zdroj: Hulu)

#5 Podcast o headhunteroch

Dalibor Slávik pracuje ako headhunter a je majiteľom firmy Slávik & Stell. Čo však vlastne taký headhunter robí, ako hľadá vhodných kandidátov na klientov, aká je situácia na trhu práce a ako sa bude vyvíjať? Tony Dúbravec sa s Daliborom pozná už dlhší čas a konečne si našli čas na poriadny pokec. Ak aj teba zaujíma, ako pracujú headhunteri, rozhodne si vypočuj Tonyho nový podcast.

Si zvedavý, ako pracujú headhunteri? Tony Dúbravec vyspovedal jedného z nich, majiteľa firmy Slávik & Shell

Tony Dúbravec a Dalibor Slávik o headhunteroch
Tony Dúbravec a Dalibor Slávik o headhunteroch (Zdroj: Tony Dúbravec)

#6 Júlový horoskop

Zamyslel si sa už nad tým, že je za nami polovica z tohto roka? Čas neúprosne beží a ak si sa doteraz iba tak flákal, je najvyšší čas to zmeniť. S prázdninami sa ti otvárajú aj nové možnosti na neuveriteľné zážitky. Prečítaj si svoj horoskop na nasledujúce letné dni.

HOROSKOP na júl je poriadne pikantný: Koho čaká vášnivá skúsenosť na jednu noc a koho samé trapasy?

dievča, leto, žena, teplo
Júl bude pre niektorých poriadne horúci (Zdroj: Unsplash.com/Atikh Bana)

#7 Fotografka prezradí, čo robiť, aby si sa nehanbila pred foťákom

Určite si sa k podobným myšlienkam dostal aj ty. Na sociálnych sieťach vidíš dokonalé postavy, úsmevy, pózy. Pýtaš sa, či je to všetko skutočne tak, alebo majú len dobrého fotografa? Sympatická Markéta Charvátová sa živí ako profesionálna fotografka. Pre nás hanblivejších má veľmi povzbudivé slová.

Markéta s telom bohyne sa živí ako fotografka: Poradí ti čo robiť, ak sa pred foťákom hanbíš

Markéta Charvátová
Krásna Markéta sa živí ako fotografka (Zdroj: Instagram/marketafit)
Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame