Vlasto Čepo uštedril súperovi KO v 1. minúte: Po zápase vyzval českú kickboxerskú hviezdu

Vlasto Čepo

Vlasto Čepo (Zdroj: Instagram/Vlasto Čepo)

#Slovensko-srbský bojovník MMA Vlasto „El Chapo“ Čepo má za sebou ďalší zápas v chorvátskej organizácii Fight Nation Championship. V premiére pod touto organizáciou zdolal pred 3 mesiacmi Chorváta Krajačića v 1. kole na TKO. Rovnakým spôsobom skončil aj jeho druhý zápas pod taktovkou FNC. Slobodana Djordevića ukončil na TKO už v 1. minúte prvého kola. Tento súboj bol navyše hlavným ťahákom večera.

Jednostranná záležitosť

Vlasto Čepo ako ortodoxný boxer začal agresívne už od úvodu. Po pár presných kombináciách slovenského bojovníka sa súper rozhodol, že prenesie súboj na zem. To sa mu ale nepodarilo a 26-ročný šampión Oktagon Underground situáciu pretočil. Súperovi sa okamžite dostal do plného mountu, kde mu stačilo pár úderov na to, aby bezmocného Srba prinútil rezignovať.

Čepo tak upravil svoje skóre v profesionálnom MMA na 6-1, čím patrí medzi jedného z najlepších bojovníkov strednej váhy na domácej scéne. Aj napriek 2 zápasom v chorvátskej organizácii je stále právoplatným bojovníkom Oktagonu, kde sa mu rysuje veľké množstvo zaujímavých potenciálnych súperov.

Celý galavečer bol zdarma prístupný na YouTube kanáli organizácie Fight Nation Championship. Vlastov zápas začína v čase 2:52:43.

Superfinále Undergroundu pod MMA pravidlami?

Suverénne najčastejšie spomínaný zápas v spojitosti s Vlastom Čepom je jednoznačne duel s Matějom Peňázom. Súčasná česká hviezda Glory Kickboxing mala s Čepom mať zápas pod pravidlami Oktagon Underground v česko-slovenskom superfinále. Peňáz sa však zranil a titul neoficiálneho kráľa vo váhe do 90 kg získal „El Chapo“.

V rozhovore po zápase sa vyjadril aj na adresu Peňáza: Trikrát ma vyzýval chalan, ktorý zápasí v Oktagone a dvakrát z toho nenastúpil kvôli jeho nejakej chybe. Peňázko, ťa rozmením na drobné, keď prídem do toho Oktagonu. Už sa to blíži.“

Medzi oboma bojovníkmi to pred zápasom veľmi škrípalo, kedy Matěj Peňáz Vlasta upodozrieval z užívania dopingu. Srbský rodák pohotovo kontroval, z čoho sa vytvorila následná vlna niekoľkých nie najmilších odkazov. Po prechode Vlasta do strednej váhy sú momentálne obaja bojovníci v rovnakej divízii a hlad fanúšikov po tomto súboji dvoch fantastických postojárov je obrovský.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame