Revolúcia v sexe! Gynekológ vyvinul jedinečný kondóm, ktorý je pre obe pohlavia

Kondóm a žena

Gynekológ z Malajzie vyvinul unisex kondóm (Zdroj: Unsplash/Dainis Graveris)

#Veda a technológie v súčasnosti napredujú míľovými krokmi. Niektoré vynálezy nám dokážu úplne zmeniť život, iné sú zase užitočné o niečo menej. Niekedy sa dokonca musíme opýtať zásadnú otázku – prečo potrebuje ľudstvo práve túto novinku? Podobne sa asi budeš pýtať aj ty. Gynekológ z Malajzie totiž vynašiel revolučný unisex kondóm.

Ide o prezervatív, ktorý môžu bez rozdielu používať ako muži, tak aj ženy. Vyrobený je zo zdravotne nezávadného materiálu a jeho účel je samozrejmý – zabraňuje počatiu. Pýtaš sa, ako si môže kondóm nasadiť žena? Jednoducho. Pri otvore sa nachádza štvorec, ktorý priľne k povrchu. Môže sa tak priložiť k pošve a nie je potrebné navliekať ho (no stále je tu aj táto „klasická“ možnosť).

Drobné vylepšenie so zásadným výsledkom

Priľnavý štvorec okrem univerzálnosti pôsobí ako extra ochrana. Niekedy sa totiž môže stať, že pri pohlavnom styku sa ejakulát a telesné tekutiny dostanú aj napriek kondómu do intímnych partii. To je však pri tejto novinke minulosťou. Na prvý pohľad jednoduché riešenie pomáha ešte viac zabraňovať šíreniu pohlavne prenosných chorôb.

Priľnavá časť sa však nachádza len na jednej strane, a tak ho veľmi ľahko môžu používať aj muži. Jedno balenie týchto kondómov obsahuje dva kusy prezervatívov a stojí približne 3 doláre.

Zdroj: hashtag.sk, reuters.com
Odporúčame