Udalosti minulého týždňa: Postup parahokejistov do Pekingu, nový album Kontrafaktu a štatistiky Spotify Wrapped

Parahokejisti

Slovenskí parahokejisti postúpili na paraolympiádu (Zdroj: Facebook/Slovak Para Ice Hockey)

#Ďalší týždeň je za nami a my máme pre teba pripravené udalosti, ktoré by rozhodne nemali uniknúť tvojej pozornosti, ak chceš byť stále v obraze. Slovenskí parahokejisti si pripísali obrovský úspech a vôbec prvýkrát v histórii sa dostali na paraolympiádu. Ed Sheeran a Elton John vydali fantastický vianočný hit a v SuperStar sme mali možnosť vidieť finalistov z prvej série, od ktorej uplynulo už 17 rokov!

#1 Ed Sheeran a Elton John majú spoločný hit

Ed Sheeran, aktuálne tretí najpočúvanejší interpret na Spotify, spojil sily s legendou popovej scény a čerstvým držiteľom Oscara Eltonom Johnom. Novú vianočnú skladbu Merry Christmas si môžeš vypočuť už teraz na všetkých streamovacích platformách. Výťažok z decembrového predaja svojich albumov venujú interpreti nadácii Suffolk Music Foundation a Elton John AIDS Foundation.

Kombinácia, na akú sme roky čakali: Ed Sheeran naspieval nový vianočný hit s Eltonom Johnom

#2 Za kryptomeny si už kúpiš aj dom

Kryptomeny sa stávajú stále častejšou súčasťou našich životov. Tentokrát sa však dostali už aj na slovenský trh s nehnuteľnosťami. Ide tak pravdepodobne o úplne prvý rodinný dom na Slovensku, za ktorý môžeš zaplatiť po novom aj kryptomenou. Tento rodinný dom však stojí neuveriteľných 710-tisíc eur.

Neuveriteľná rarita! Na Slovensku si za kryptomenu môžeš kúpiť rodinný dom

#3 Slovenskí parahokejisti postúpili na paraolympiádu

Parahokej bol na Slovensku pred niekoľkými rokmi jedna veľká neznáma. Pravidlá parahokeja sú podobné klasickému, no tretinu sú o 5 minút kratšie. Hráči po ľade jazdia na špeciálnych sánkach a odrážajú sa pri tom upravenými hokejkami. Slovenským parahokejistom sa teraz podarilo podať neuveriteľný výkon – postúpili na paraolympiádu v Pekingu. Za týmto úspechom stojí množstvo síl, odhodlania a schopnosti nevzdať sa ani v tých najťažších chvíľach. Ako sa z postupu tešili, si môžeš pozrieť TU.

#4 Kontrafakt vydáva nový album

Kontrafakt to minulý týždeň odpálil skutočne vo veľkom a fanúšikom sa splnili všetky ich sny. Legendárna trojica Rytmus, Ego a Anys vydali nový album s názvom KF ako Rolls. Spolu so zahájením jeho predaja zverejnili aj nový videoklip ku skladbe Reklama na RapK tomu všetkému pridali aj úplne nový merch.

#5 Samsung končí s výrobou Galaxy Note

Ešte koncom leta sme ti priniesli článok o petícii, ktorú ľudia podpisovali a venovali spoločnosti Samsung. Kórejskí gigant chcel zrušiť sériu Galaxy Note. Jedna z vlajkových lodí a dlhodobo najdrahší a najvýkonnejší smartfón z dielne Samsungu si za svoju históriu prešiel vrcholmi aj pádmi. Teraz výrobcovia oficiálne ohlasujú koniec výroby. Vlajkové lode však budú nahradené novými modelmi.

Nepomohli ani petície: Samsung oficiálne končí s výrobou vlajkových lodí Galaxy Note, vieme, čo ich nahradí

#6 Do SuperStar sa vrátili súťažiaci z prvej série

V nedeľu sme mali možnosť vidieť druhé finále novej série speváckej súťaže SuperStar. Nové talenty sú nespochybniteľné, avšak v tento večer sme mali možnosť na chvíľu si zájsť do minulosti. Na televíznych obrazovkách sa totiž objavili finalisti vôbec prvej série SuperStar, od ktorej uplynulo už 17 rokov! Spoločne zaspievali ikonickú skladbu Kým vieš snívať, tak máš nádej, ktorú pre nich (ešte pre ako súťažiacich) napísal Paľo Habera.

#7 Internet zaplavil Spotify Wrapped

akmer všetci milovníci hudby už podľahli jednoduchosti a inovatívnosti aplikácie Spotify, tá pred nedávnom odhalila štatistiky počúvanosti za rok 2021. Mohol si si v nich prehliadnuť zoznam tvojich najpočúvanejších interpretov, skladieb, podcastov či dokonca zistiť, akú farbu má tvoja hudobná aura. Pozri si, ako vyzerajú svetové štatistiky.

Štatistiky Spotify Wrapu za rok 2021 ťa naozaj prekvapia: Top interpreti, najhranejšie piesne aj playlisty pre rastliny!

Zdroj: hashtag.sk, sportnet.sme.sk, news.rukahore.sk
Odporúčame