Nepomohli ani petície: Samsung oficiálne končí s výrobou vlajkových lodí Galaxy Note, vieme, čo ich nahradí

Vieme, čo nahradí vlajkovú loď Samsung Galaxy Note

Vieme, čo nahradí vlajkovú loď Samsung Galaxy Note (Zdroj: Unsplash.com/Elly Brian)

#Ešte koncom leta sme ti priniesli článok o petícii, ktorú ľudia podpisovali a venovali spoločnosti Samsung. Kórejskí gigant chcel zrušiť sériu Galaxy Note. Jedna z vlajkových lodí a dlhodobo najdrahší a najvýkonnejší smartfón z dielne Samsungu si za svoju históriu prešiel vrcholmi aj pádmi. Teraz výrobcovia oficiálne ohlasujú koniec výroby.

Podľa informácii z ET News bude december posledným mesiacom, kedy sa Note vyrobí. Konkrétne ide o model Galaxy Note 20, ktorý si používatelia pochvaľovali, čo Samsung videl aj na číslach predajnosti. Od nového roka prejde kórejský výrobca na iné modely a tie by mali nabitú sériu Note nahradiť.


Samsung chce zrušiť sériu Galaxy Note: Ľudia však spustili hromadnú petíciu, podporíš ju aj ty?


Galaxy S Ultra a sklápateľné Z-ká

Samsung nechce zabaliť koncept smartfónu, ktorý sa odlišuje od ostatných vo všetkých oblastiach. Nová séria S22 by mala predstavená na jar 2022. Obsahovať bude už štandardne viacero modelov – bežný Galaxy S22, väčší S22 Plus, no a Galaxy S22 Ultra. Práve posledný by mal byť náhradníkom nadupaného Note.

Nielenže sa bude model S22 Ultra pýšiť skvelou súpravou fotoaparátov, takmer 7-pacovým displejom a všetkými najmodernejšími funkciami, Samsung dokonca potvrdil prítomnosť S Pen a jeho uloženie v tele smartfónu. Ak si ho plánuješ kúpiť ihneď v predobjednávkach, priprav si aspoň tisíc dvesto eur, pretože práve na tejto hranici bude najlacnejšia verzia začínať.

To ale nie je všetko. Samsung má obrovské plány aj so sériou Z. Tohtoročný Z Fold síce predajmi neprekvapil ani nepotešil, no menší a lacnejší Z Flip sa teší obrovskej popularite. Výrobca ho však musí ešte o niečo zlacniť a doladiť výdrž batérie a predný displej. Aj tieto smartfóny, z ktorých Z Fold podporuje aj novú verziu S Pen pre jemnejšie displeje, nahradia jednu z vlajkových lodí.

Aj Galaxy Fold nahradí vlajkovú loď Note
Aj Galaxy Fold nahradí vlajkovú loď Note (Zdroj: Unsplash.com/Onur Binay)

Sú používatelia spokojní?

Galaxy Z Flip 3 sa teší dobre odozve, čo sme aj predpokladali. Ľudia si pochvaľujú jeho praktickosť, návykové zatváranie, ale aj pocit nostalgie. Výhodou je, že sa používa jednoducho ako bežný mobil, ktorý zložíš na polovicu. Batéria v týchto zariadeniach nikdy nebude veľká, ale 3300 mAh jednoducho nestačí a keď má Z Flip nahradiť Note, Samsung musí nájsť spôsob, ako sa dostať k 5 tisícom mAh.

A čo Z Fold? Stále ide o smartfón zameraný len pre malú skupinu ľudí. Cena na hranici dvoch tisíc eur odradí väčšinu už pri pohľade naň, no terénni pracovníci a podnikatelia v ňom benefity nájdu. Práve na Z Fold sa Samsung zameria najbližšie a ľudia žiadajú väčšiu batériu, kvalitnejšie prekrytie selfie kamery, lepšie fotoaparáty a slot na S Pen. Všetko chce Samsung v 4. generácii už toto leto priniesť.

Si fanúšikom vlajkových lodí od Samsungu? Ktorý zo smartfónov by si si vybral?

Zdroj: hashtrag.sk, etnews.sk
Odporúčame