Štatistiky Spotify Wrapu za rok 2021 ťa naozaj prekvapia: Top interpreti, najhranejšie piesne aj playlisty pre rastliny!

spotify wrap zaujímavosti

Prezradíme ti Spotify wrap zaujímavosti (Zdroj: Unsplash/omid-armin)

#Takmer všetci milovníci hudby už podľahli jednoduchosti a inovatívnosti aplikácie Spotify, tá pred nedávnom odhalila štatistiky počúvanosti za rok 2021. Mohol si si v nich prehliadnuť zoznam tvojich najpočúvanejších interpretov, skladieb, podcastov či dokonca zistiť, akú farbu má tvoja hudobná aura. Ak ťa však nezaujímajú len tvoje osobné štatistiky, v dnešnom článku sa dozvieš, kto kraľoval Spotify Wrapu či aké najpopulárnejšie piesne sa púšťali izbovým rastlinám.

5 najpočúvanejších interpretov za rok

  1. Bad Bunny

Už druhý rok po sebe obsadzuje titul najpočúvanejšieho umelca portorická hviezda reggaetonu Bad Bunny. Tento rok dosiahol viac ako 9,1 miliardy počutí napriek tomu, že v roku 2021 nevydal žiaden album.

  1. Taylor Swift

Tesne za Bad Bunnym nasleduje speváčka a skladateľka Taylor Swift, ktorej album Red (Taylor´s version) sa v roku 2021 tešil nesmiernej popularite.

  1. BTS

Top trojicu uzatvára juhokórejská obľúbená k-pop skupina, ktorá vďaka svojej piesni „Butter“ skvelo odštartovala svoju kariéru a dnes sa k jej fanúšikom radia milióny nadšencov.

  1. Drake

Štvrté miesto obsadil čestne kanadský hiphopový spevák Drake, ktorý v septembri vydal, dnes už známy album – Certified Lover Boy.

  1. Justin Bieber

Ako piaty skončil zaslúžene Justin Bieber, ktorý svojím albumom Justice ulahodil nejednému poslucháčovi.

5 najpočúvanejších piesní sveta

V tomto rebríčku by sme mohli za kráľovnú najpočúvanejších piesní označiť Oliviu Rodrigo, ktorá obsadila úžasné prvé a štvrté miesto s piesňami drivers licence a good 4 u.

Na druhom mieste sa umiestnil Lil Nas X so svojím hitom MONTERO (Call me by your name). Lil Nas zároveň vydal svoj debutový album s rovnomenným názvom MONTERO, ktorého marketingová kampaň šokovala nejedného fanúšika či neprajníka. Lil sa totiž označil za otca albumu a s tehotenským bruškom sa na sociálnych sieťach zobrazoval dovtedy, kým album Montero nevydal.

Na 3 mieste najpopulárnejších hitov sa umiestnil The Kid LAROI, ktorý spoločne s Justinom Bieberom naspieval STAY.

Piate miesto obsadila Dua Lipa so skladbou Levitating.

Štatistiky Spotify Wrapu priniesli zaujímavosti, ktoré ťa šokujú

Až 42 miliónov počutí sa týkalo playlistov, ktoré sa akýmkoľvek spôsobom vzťahovali na tematiku vakcinácie. Najfrekventovanejšie piesne týchto zoznamov skladieb boli:

Hit Me With Your Best Shot – Pat Benatar

The Cure – Lady Gaga

Jolene – Dolly Parton

Save Your Tears – The Weeknd

I Wanna Dance with Somebody – Whitney Houston.

Veľmi populárne boli aj podcasty a playlisty venované astrológii, ktorých je až 10 miliónov. Medzi najpopulárnejšie patria Cancer today a Virgo today, ktoré patria do každodennej rubriky Horoscope Today series.

Hudba aj pre izbovky

Mnohí používatelia Spotify začali veriť, že pomocou hudby sa ich rastlinkám bude dariť lepšie a podcasty venované rastlinám tak dosiahli počas pandémie neuveriteľný nárast počúvanosti, a to až o 1 400 %. Medzi najpopulárnejšie piesne venované rastlinkám patrili napríklad Ivy od Frank Ocean alebo Such Great Heights od Iron & Wine.

Ak si si ešte neskontroloval svoj personálny Spotify Wrap za rok 2021, tak určite neváhaj a rozbaľ si ho aj ty! Čaká ťa v ňom nejedno prekvapujúce zistenie, ktoré dokáže odhaliť zaujímavé detaily nie len o tvojom hudobnom vkuse, ale aj o tvojej osobnosti.


Aká bola najpočúvanejšia skladba v tvojom playliste? Daj nám vedieť v komentári!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame