Udalosti minulého týždňa: Domáce vianočné dekorácie, nový trend na TikToku a trojdielny dokument o Beatles

V novom weektagu aj o domácich vianočných dekoráciách

V novom weektagu aj o domácich vianočných dekoráciách (Zdroj: Unsplash.com/Hombre)

#Nový týždeň znamená nový weektag. Ak chceš ostať v prehľade, prečítaj si nasledovných sedem noviniek. Dozvieš sa, aké vianočné dekorácie si môžeš vytvoriť sám aj doma, na čo utratí Disney miliardy dolárov, aký nový trend koluje po TikToku, ale aj prečo chce SpaceX rozstreliť nebezpečný asteroid. Ktorá správa najviac prekvapila teba?

#1 Prípravy na Vianoce začínajú

Prvá adventná nedeľa je čochvíľa tu, a tak by si už mal začať rozmýšľať nad tým, ako si vyzdobíš svoju izbu. Je čas na poriadnu dávku kreativity a samozrejme ti nemôžu chýbať ani krásne vianočné dekorácie. Veď čo by to boli za Vianoce bez takého adventného venca?

Chytáš sa už na Vianoce? Pozri si najkrajšie domáce dekorácie od šikovných žien

#2 Disney utráca miliardy

Hollywoodsky velikán Disney chcel v budúcom roku minúť obrovskú čiastku na novú tvorbu. Celkovo sa ich budget na produkciu vyšplhá až na 33 miliárd dolárov. Dočkať by sme sa mali nových seriálov zo sveta Star Wars, ale aj filmových a seriálových Marveloviek, množstva nových dokumentov a, samozrejme, aj nejakých animákov. Streamovacia stanica Diseny+ príde na Slovensko už budúci rok a všetky tieto projekty si konečne budeme môcť pozrieť aj ty. Len pre informáciu, Netflix za rok 2021 minulo na produkciu o polovicu menej.

#3 TikTok a jeho nový trend

TikTok je charakteristický poriadne bláznivými výstrelkami. Asi ťa vôbec neprekvapí správa, že sociálnou sieťou koluje ďalšia výzva. Je však jednou z mála, pri ktorej nehrozí interpretom žiadne zranenie ani nie je nijako inak nebezpečná. Pravidlá sú jednoduché – vypočuj si skladbu a získaš život, po akom si vždy sníval.

TikTok má nový šialený trend: Táto skladba ti údajne navždy zmení život – odhodláš sa a vypočuješ si ju?

#4 Black Friday končí, čaká náš Cyber Monday

Ak si nestihol vychytať akcie počas čierneho piatku, nezúfaj. Dnes môžeš nakúpiť vianočné darčeky znova, začína totiž Cyber Monday. Napriek tomu, že obchody sú z väčšej časti zatvorené, eshopy hlásia enormný záujem o zlacnený tovar. Môžeš si byť istý, že po dnešných zľavách už do vianočných sviatkov lepšie nenakúpiš.

#5 SpaceX chce rozstreliť nebezpečný asteroid

Scenár, pri ktorom veľký asteroid zasiahne našu planétu, znie ako poriadne sci-fi. Rozhodne však nie je na škodu pripraviť sa na každú situáciu, ktorá sa v budúcnosti môže stať. Spoločnosť SpaceX v spolupráci s NASA vyslali do vesmíru prepracovanú technológiu proti nebezpečným asteroidom.

DART (angl. double asteroid redirection test) sa uskutočnil včera a poletí k vzdialenému asteroidu s názvom Didymos. Ten má pri sebe zároveň dva menšie mesiace, ktoré okolo neho krúžia. Do svojho cieľa by mal DART doraziť až koncom budúceho roka.

SpaceX skúša vo vesmíre ďalšiu novinku: Ide o vôbec prvú technológiu proti asteroidom

#6 Nový dokument od Beatles

Svetovo uznávaný oscarový tvorca Peter Jackson (trilógia Pán Prsteňov, Hobit) vydáva nový dokument o hudobnej skupine Beatles. Trojdielna miniséria, ktorá trvá dohromady viac ako 7 hodín, obsahuje dosiaľ nevidené zábery zo štúdia, v ktorom legendárni Chrobáci nahrávali svoje piesne.

Jackson nechcel, aby sa nájdené archívne zábery znova na stáročia stratili a preto ich vzal do svojho filmového štúdia WingNut Films, kde ich zremastroval do 4K kvality. Celú dokumentárnu trilógiu aktuálne ponúka streamovacia platforma Disney+ a spoločne s príchodom na Slovensko si ju budeš môcť pozrieť aj ty.

#7 S našimi tipmi potešíš každého hráča

Vianoce sa aj tento rok budú niesť v znamení hier. Pripravili sme pre teba rebríček noviniek, ktoré potešia fanúšikov strieľačiek, dobrodružných adventúr, RPG, závodov, ale aj multiplayeroviek. Mysleli sme aj na to, že niektoré hry nie sú dostupné na všetky platformy. Ktorú hru kúpiš svojmu kamarátovi ty?

Čím potešíš gamera na Vianoce? Z našej ponuky parádnych hier si určite vyberieš

Odporúčame