Udalosti minulého týždňa: Pomôžeme ti pripraviť sa na maturity

Štvrtákov na stredných školách čakajú maturity

Štvrtákov na stredných školách čakajú maturity (Zdroj: Pexels.com/Jeswin Thomas)

#Týždeň znova ubehol ako voda a my ti prinášame náš pravidelný weektag. Poď sa pozrieť na to, čo sa za minulý týždeň stalo a čo nás ešte len čaká. Štvrtákov čakajú maturity, na ktoré ti pomôžeme sa pripraviť. Okrem toho začne Instagram konečne priamo platiť influencerom prostredníctvom zisku z reklám, iPhone 13 bude dostupný v zelenej farbe a Amazon teasuje tretiu série The Boys prvým trailerom.

#1 Otestuj sa ešte pred maturitou

Na internete sa objavilo viacero petícií, kde študenti požadovali zrušenie maturít. Ich sen sa však pravdepodobne rozplynie. Minister školstva, vedy a výskumu Branislav Gröhling totiž už viackrát zdôraznil, že maturity tento rok budú, hoci v netradičnej podobe. Otestuj si preto svoje znalosti. Zvládol by si maturitu už dnes?

Aj keď sa tento rok študenti maturite nevyhnú, ich podoba bude iná, na akú sme boli zvyknutí doteraz. Viacerí totiž apelovali na to, že ich znalosti nie sú kvôli pandémii koronavírusu také, aby túto skúšku zvládli. Aj preto sa ministerstvo rozhodlo, že budú v trocha neštandardnej podobe. Písomná maturitná skúška sa tak na každom predmete predĺži o 15 minút, ktoré ti môžu veľmi pomôcť.

Písomné maturity budú! Over svoje znalosti na otázkach z minulých rokov, tu sú testy pekne pokope

#2 Instagram začne platiť influencerom

Už aj na Instagrame bude možné priamo zarábať. Reklamy na IGTV budú po novom deliť svoj zisk – 45% pôjde sociálnej sieti a 55% priamo kreatívcovi, resp. influencerovi. Podobné rozdelenie zisku má nastavené aj YouTube. Instagram taktiež pridá možno zakúpenia odznaku za 5 dolárov, ktorým budem môcť priamo podporiť vybraný účet. Novinky bude spustená už tento týždeň.

#3 Šetriť treba, ale nie ja sebe

Sú veci, na ktorých sa neoplatí šetriť ak chceš žiť dlho a spokojne. My ti prinášame zoznam piatich takýchto produktov, za ktoré sa ti rozhodne oplatí priplatiť. Nie vždy sa oplatí šetriť a kúpiť tú najlacnejšiu možnú variantu. Niekedy ti totiž táto voľba môže spôsobiť značné nepríjemnosti. Aj v prípade týchto piatich vecí, za ktoré sa oplatí si priplatiť.

5 vecí, na ktorých by si rozhodne nemal šetriť! Vyhneš sa tak množstvu nepríjemností

#4 iPhone 13 v zelenej farbe

Apple na svojej marcovej konferencii predstavil niekoľko zariadení, o ktorých ti prinesieme samostatný článok. Okrem nich dostal iPhone 13 novú farebnú variáciu a to alpskú zelenú. Do predaja sa dostane 18. marca za rovnakú cenu ako ostatné modely. Farba je dostupná vo verzii mini, ale aj Pro a Max. Výbavou a úložným miestom bude mobil totožný s ostatnými iPhonmi 13. série.

#5 Už máš aktivované HBO Max?

Zabudnime už na HBO GO. Oficiálne taká služba už na Slovensku neexistuje. Od 8. marca ju poznáme ako HBO Max a ponúka viac obsahu ako jeho predchodca. Nakoľko sme si prechodom z jednej služby na druhú prešli aj my, chceme sa s tebou podeliť o stručný návod, ako na to. Nezaberie ti to viac ako dve minúty.

Pomôžeme ti spustiť HBO Max: Stačí sa držať týchto pokynov a svoje obľúbené seriály sleduješ raz-dva

#6 Novinky v našich smartfónoch

Len pred niekoľkými dňami sa konala známa konferencia Apple, v ktorej spoločnosť oznámila pripravované novinky. Okrem iného pôjde aj o upgradnutú verziu mobilného operačného systému iOS 15.4.

Apple potvrdil, že budúci týždeň uvedie iOS 15.4. Jednou obzvlášť užitočnou funkciou, ktorá v najbližších dňoch zasiahne telefóny iPhone, je ďalší spôsob, ako odomknúť svoje zariadenie pomocou Face ID pri nosení rúška alebo respirátoru.

Google oznámil, že pracuje na novej funkcii, ktorá podľa odhadov zníži priestor, ktorý niektoré aplikácie zaberajú, približne o 60 percent.

Mobilné operačné systémy prejdú zmenami: Tešiť sa môžu majitelia Androidov aj iOS!

#7 The Boys sa vracajú na obrazovky

Streamovacia služba Amazon Prime Video ohlásila príchod novej série The Boys veľkolepo a ako inak – trailerom. Podľa ukážky uvidíme ďalšie krvavé súboje a vrátia sa staré známe postavy na čele s Billym Butcherom a Homelanderom. Aby toho nebolo málo, spoločne s novým trailerom sme dostali aj skladbu Bones od Imagine Dragons. 3. série The Boys odpremiéruje na Amazon Prime už 3. júna.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, wired.com, Apple, Amazon Prime Video
Odporúčame