5 vecí, na ktorých by si rozhodne nemal šetriť! Vyhneš sa tak množstvu nepríjemností

5 vecí, na ktorých by si rozhodne nemal šetriť!

5 vecí, na ktorých by si rozhodne nemal šetriť!(Zdroj: Unsplash.com/ Emil Kalibradov)

#Sú veci, na ktorých sa neoplatí šetriť ak chceš žiť dlho a spokojne. My ti prinášame zoznam piatich takýchto produktov, za ktoré sa ti rozhodne oplatí priplatiť.

Nie vždy sa oplatí šetriť a kúpiť tú najlacnejšiu možnú variantu. Niekedy ti totiž táto voľba môže spôsobiť značné nepríjemnosti. Aj v prípade týchto piatich vecí, za ktoré sa oplatí si priplatiť.

1. Deodorant

Hoci prírodné deodoranty sú o niečo drahšie, oplatí sa do nich investovať. Lacnejšie varianty totiž môžu obsahovať napríklad zložku triclosan, ktorá u niektorých ľudí spôsobuje alergiu. Okrem toho sú tiež prírodné deodoranty ekologickejšie.

Deodorant
Deodorant. (Zdroj: Unsplash.com/Ana Essentiels)

2. Zubná kefka

Ani na zuboch sa ti neoplatí šetriť. Hoci normálna kefka je tak 10 až 20-krát lacnejšia, ako tá elektronická, nie je však taká účinná. Elektronická kefka totiž odstraňuje omnoho viac povlaku a znižuje tiež výskyt ochorenia ďasien.

Elektronická zubná kefka.
Elektronická zubná kefka. (Zdroj: Unsplash.com/Goby)

3. Nôž

Kúpa lacného noža je veľmi neekonomické rozhodnutie. Lacný nôž sa omnoho rýchlejšie opotrebuje, a tak ho budete musieť kupovať častejšie. Ak si však priplatíte, môžete ten istý nôž používať aj niekoľko rokov.

Nôž
Nôž. (Zdroj: Unsplash.com/
Kevin Doran)

4. Jedlo

Potraviny sú azda tá najdôležitejšia súčasť nášho života, a preto sa na nich neoplatí šetriť. Je dôležité jesť zdravé a vyvážené jedlá, ktoré prospejú nášmu organizmu. Lacným nezdravým variantom by ste sa mali radšej vyhnúť.

Jedlo
Jedlo. (Zdroj: Unsplash.com/Lily Banse)

5. Kulma na vlasy

Na trhu je množstvo rozličných druhov tohto výrobku. Tých najlacnejším by ste sa však mali vyhnúť, pretože často obsahujú chróm, ktorý má tendenciu sa prehrievať, a preto ti môže spáliť a poškodiť tvoje vlasy.

Kulma na vlasy
Kulma na vlasy. (Zdroj: Unsplash.com/Giselle Lazcano)
Zdroj: hashtag.sk, brightside.me
Odporúčame