Udalosti minulého týždňa: Pink Floyd sa zišli po 28 rokoch, aby nahrali emotívnu skladbu na podporu Ukrajiny

platňa Pink Floyd

Pink Floyd sa spojili, aby nahrali podpornú skladbu pre Ukrajinu (Zdroj: Unsplash/Beatriz Miller)

#Predchádzajúci týždeň bol nabitý významnými udalosťami. Odovzdali sa ceny Grammy, Marián Hossa sa rozlúčil so svojou hokejovou kariérou a Pink Floyd sa zišli po takmer 30 rokoch so ušľachtilým cieľom. Aby ti nič neušlo, opäť sme pre teba všetko spísali v novom #weektagu.

#1 Pink Floyd naspievali skladbu pre Ukrajinu

Pink Floyd sa opäť zišli po 28 rokoch, aby naspievali protestnú pieseň na podporu Ukrajiny. Pred pár týždňami dostal gitarista a spevák Pink Floyd David Gilmour otázku, či videl na Instagrame kanál Andriya Khlyvnyuka, frontmana ukrajinskej rockovej skupiny BoomBox. Pink Floyd sa inšpirovali práve spomínanou piesňou a výsledkom je skladba s názvom Hey hey Rise Up. Pieseň bola zverejnená v piatok o polnoci, pričom výťažok ide na humanitárnu pomoc.

#2 Odovzdali sa ceny Grammy

V noci, z nedele na pondelok, boli rozdelené aj ceny Grammy. Hoci Oscary upútali najmä neslávne známou fackou, na Grammy sa podobný škandál neudial. Pozri si zoznam nominovaných aj ocenených hudobníkov (vyznačení hrubým písmom). Kompletný zoznam 80 kategórií nájdeš tu.

#3 Camila Cabello vydala nový album

Kubánsko-mexická speváčka a skladateľka Camila Cabello vydala do sveta svoj tretí album s názvom Familia. Podľa všetkého ide o jej najosobnejšie dielo a rozoberá v ňom pre seba veľmi citlivé témy. Síce obsahuje len 12 skladieb a trvá niečo cez 34 minút, hovorí o speváčke viac, ako by si si možno myslel.

V albume nájdeš niektoré jej hity, ktoré už poznáš, napríklad populárnu skladbu Don’t Go Yet, či duet Bam Bam s Edom Sheeranom. Okrem nich tu nájdeš tri nové spolupráce, z ktorých vypichneme Psychofreak s Willow. V tejto sklade speváčka objasňuje jej odchod z Fifth Harmony.

Camila Cabello vydala nový album: Je inšpirovaný mojou rodinou, priateľmi, partnerom – jednoducho famíliou

#4 Marián Hossa sa rozlúčil s kariérou

Marián Hossa v piatok oficiálne ukončil hráčsku kariéru. Rozlúčil sa symbolicky v drese Chicaga, s ktorým zažil v minulosti v NHL najúspešnejšie obdobie a trikrát získal Stanleyho pohár. Pred domácim zápasom so Seattlom (0:2) podpísal s bývalým klubom jednodňovú zmluvu. Niekdajší útočník Black Hawks sa zaradil medzi legendy klubu. Stal sa v poradí ôsmym hráčom Chicaga, ktorému sa dostalo takejto pocty.

#5 Pokračovanie erotického filmu

Sequel 365 Days: This Day otvorí príbeh Laury a Massima. Massimo začína mať problémy v rodine a Lauru má v hľadáčiku jeden veľmi záhadný mu. To by mohlo skomplikovať vzťah našim hlavných hrdinov. Nejako takto opisuje snímku samotný distribútor a my len krútime hlavami. Samozrejme, každý jeden sequel, ktorý stojí a padá na sexe dvoch ľudí, musí byť okorenený rodinnými problémami a záhadným cudzincom.

Film, ktorý nikto nechce vidieť, no všetci si ho pozrú: 365 dní dostane koncom apríla pokračovanie na Netflixe

#6 Prvá civilná posádka pristála na ISS

Kapsula SpaceX Dragon s prvou úplne súkromnou vesmírnou posádkou sa pripojila k Medzinárodnej vesmírnej stanici. Ich cesta na ISS trvala približne 20 hodín. Členovia posádky – veliteľ a bývalý astronaut NASA Michael López-Alegría a podnikatelia Larry Connor, Eytan Stibbe a Mark Pathy – strávia na vesmírnej stanici osem dní. Budú vykonávať vedecké experimenty spolu s osvetovými a komerčnými aktivitami. Tiež prinesú niekoľko vedeckých vzoriek späť na Zem pre NASA.

#7 Najbohatší ľudia sveta

Forbes aj tento rok zverejnil rebríček najbohatších ľudí na svete. Oproti minulému roku však môžeme vidieť výrazný pokles celkovej hodnoty majetku. Za veľký rozdiel môže najmä ruská invázia na Ukrajinu, ktorá spôsobila aj to, že ruskí oligarchovia prišli o miliardy. Aj napriek tomu sa však celková hodnota majetku šplhá na 12,7 biliónov dolárov. Minulý rok sa hodnota spoločného majetku pohybovala okolo 13,1 biliónov dolárov.

Exkluzívny rebríček! Poznáme najbohatšieho človeka na sveta: K miliardárom sa pridala aj Rihanna


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame