Exkluzívny rebríček! Poznáme najbohatšieho človeka na sveta: K miliardárom sa pridala aj Rihanna

Elon Musk

Elon Musk (Zdroj: Heisenberg Media/Wikimedia Commons)

#Ruská invázia ovplyvnila aj rebríček najbohatších ľudí na svete. Ich majetok z rekordných čísel v minulom roku poriadne poklesol. Najviac to ovplyvnilo ruských miliárdov, a to kvôli sankciám, ktoré boli uvalené na Rusko. Kto sa však stal najbohatším človekom na svete? K miliardárom sa pridala aj Rihanna.

Forbes aj tento rok zverejnil rebríček najbohatších ľudí na svete. Oproti minulému roku však môžeme vidieť výrazný pokles celkovej hodnoty majetku. Za veľký rozdiel môže najmä ruská invázia na Ukrajinu, ktorá spôsobila aj to, že ruskí oligarchovia prišli o miliardy. Aj napriek tomu sa však celková hodnota majetku šplhá na 12,7 biliónov dolárov. Minulý rok sa hodnota spoločného majetku pohybovala okolo 13,1 biliónov dolárov. Informuje o tom portál The Guardian.

Okrem poklesu majetku sa však zmenil aj počet miliardárov. Kým minulý rok sa veľkým majetkom mohlo pochváliť množstvo ľudí, tento rok ich počet klesol o 329. V súčasnosti je tak na svete 2 668 miliardárov. Na zozname sa už nenachádza ani 34 Rusov. Miliardári v tejto krajine totiž zaznemnali v dôsledku sankcií veľkú stagnáciu ich majetku. Celkovo sa hodnota ich majetku znížila až o 260 miliárd dolárov.

Obrovský úspech sa však podaril Elonovi Muskovi, ktorý bol prvýkrát menovaný za najbohatšieho človeka na svete. Jeho majetok dosiahol hodnotu neuveriteľných 219 miliárd dolárov, za rok sa mu podarilo prilepšiť o 68 miliárd dolárov. Muskovi, ktorý vlastní Teslu a SpaceX, sa tak podarilo predbehnúť aj Jeffa Bazosa, ktorý sa so svojimi 171 miliardami dolárov umiestnil na druhom mieste.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Elon Musk (@elonrmuskk)

Obrovský úspech sa podaril Rihanne, ktorá tento rok taktiež objavila v zozname najbohatších ľudí na svete. Zároveň sa jej podarilo stať sa aj prvou miliardárkou Barbadosu. Prví miliardári však pribudli aj z iných krajín ako napríklad Estónska či Bulharska. Do zoznamu milardárov pribudol aj režisér Pána prsteňov Peter Jackson. Celkovo do klubu milardárov prvýkrát vstúpilo 236 ľudí.

Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, forbes.com, theguardian.com,
Odporúčame