Udalosti minulého týždňa: Novoročný horoskop, Google trendy roku 2021 a teleskop Jamesa Webba

Nový weektag aj o teleskope Jamesa Webba

Nový weektag aj o teleskope Jamesa Webba (Zdroj: Unsplash.com/Greg Rakozy)

#Náme tu nový rok a pripravili sme pre teba aj nový weektag. Ak chceš ostať v obraze, týchto sedem noviniek jednoducho musíš vedieš. Dnes sa dozvieš, aký bude pre teba rok 2022, čo sme počas posledných 12 mesiacov najviac googlili, kedy si odbije premiéru spin-off Peacemaker a prečo je okolo teleskopu Jamesa Webba také haló.

#1 Novoročný horoskop

Máš pocit, ako keby uplynulý rok aj napriek aktuálnej situácii vo svete ušiel rýchlosťou svetla? Nie si jediný. My v Hashtag.sk však veríme, že ten nový bude oveľa lepší, zábavnejší a dobrodružnejší! Pozri sa, čo ťa v ňom čaká a neminie.

V roku 2021 údajne vládol Saturn, ktorý so sebou niesol poriadok, disciplínu aj pravidlá. To by aj sedelo. V ďalšom roku na pomyselný trón zasadne planéta Jupiter. Najväčšia planéta je známa tým, že keď vládne, prináša so sebou pokoj, optimizmus a harmóniu. Je tu teda nádej, že rok 2022 bude konečne normálny a pokojný?

Priprav sa na šialenú jazdu, rok 2022 bude rozhodne iný: Horoskop plný emócií, sexu, svadieb, peňazí aj nečakaných zmien!

#2 Čo sme sa najviac pýtali Googlu?

Rok 2021 je úspešne za nami a my sme sa preto pozreli na deväť najčastejších otázok, ktoré sa Slováci pýtali Googlu. Niektoré sú vtipné, z iných sa budeš chytať za hlavu. Veríme však, že väčšina z nich pomôže aj tebe a už si ich nebudeš musieť hľadať.

9 najčastejších otázok, ktoré Slováci pokladali Googlu v roku 2021: Na všetky poznáme odpovede!

#3 Peter Sagan mení dres

Slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi trvalo v roku 2022 presne 5 minút na to, aby zverejnil svoju fotku vo farbách nového dresu. Sagan ešte minulé leto podpísal zmluvu s francúzskym tímom TotalEnergies a odišiel z Bory-Hansgrohe. Spoločne s ním prešiel aj jeho domestik Talian Daniel Oss, ktorý mu počas závodov pomáha s pozíciou v pelotóne. Na tohtoročnej Tour de Frnace sa Sagan predstaví s novým tímom a my mu želáme ďalší vydarený rok.

#4 BlackBerry oficiálne končí

Spoločnosť BlackBerry, ktorá vyrábala legendárne smartfóny s fyzickou klávesnicou, už zastavila výrobu. Dokonca zajtra, 4. januára 2022, stratia všetky mobily s vlastným operačným systémom BlackBerry všetky života schopné funkcie. Nebudú vedieť prijať hovor, odoslať SMS a dokonca ani vytočiť číslo tiesňovej linky 112.

Spoločnosť o tomto rozhodnutí informovala so svojej tlačovej správe ešte koncom minulého roka. Podporu funkcií stratia okrem mobilov aj tablety s operačným systémom PlayBook. Po LG ide o druhú veľkú spoločnosť, ktorá sa v roku 2021 nadobro rozlúčila s výrobou mobilných zariadení.

#5 Zaspomínaj si na Vianoce

Vianoce sú jedným z najkrajších sviatkov cez rok. Konečne sa zíde celá rodina a spoločne si sadnú k štedrovečernému stolu. Avšak práve tieto sviatky sa vyznačujú rôznymi zvykmi. My sme zisťovali, ktoré sú u vás tie najčudnejšie.

Každá rodina oslavuje Vianoce po svojom. Hoci niektoré zvyky máme takmer všetci rovnaké, ako napríklad dávanie peňazí pod obrus či jedenie oplátok, niektoré zvyky sú skutočne jedinečné a dodržuje ich len málokto.

Najčudnejšie vianočné zvyky, ktoré ste tento rok robili: Kapustnica s vianočkou, fakt?!

#6 Najdrahší teleskop je už vo vesmíre

Veda napreduje doslova raketovým tempom. Prakticky každý mesiac máme možnosť byť svedkami novej technológie, ktorá nás posúva bližšie k poznaniu vesmíru. Pred niekoľkými dňami odštartoval vesmírny teleskop Jamesa Webba agentúry NASA na rakete Ariane 5 z európskeho kozmodrómu vo Francúzskej Guyane v Južnej Amerike.

Observatórium Webb v rámci spoločného úsilia s ESA (Európskou vesmírnou agentúrou) a Kanadskou vesmírnou agentúrou je revolučnou vlajkovou loďou NASA, ktorej cieľom je hľadať svetlo z prvých galaxií v ranom vesmíre. Taktiež chcú skúmať našu vlastnú slnečnú sústavu, ako aj planéty obiehajúce okolo iných galaxií. hviezdy, nazývané exoplanéty.

Nový teleskop Jamesa Webba je vo vesmíre: Ide o revolučnú novinku, ktorá navždy zmení vedu?

#7 Peacemaker

Ak sa aj tebe páčila tímovka The Suicide Squad podobne ako nám, určite ťa poteší správa o tom, že Peacemaker dostal samostatný seriál. Spin-off sa ponesie v podobne sarkastickom duchu ako spomínaný DC film. Hlavnú úlohu si tu strihol, ako inak, John Cena. Premiéra je naplánovaná na 13. január a seriál odvysiela stanica HBO Max.

Zdroj: hashtag.sk, blackberry.com, instagram/petosagan, HBO Max
Odporúčame