9 najčastejších otázok, ktoré Slováci zadávali Googlu v roku 2021: Na všetky poznáme odpovede!

google

Máme odpovede na najčastejšie otázky v Google (Zdroj: Unsplash/Solen Feyissa)

#Rok 2021 je úspešne za nami a my sme sa preto pozreli na deväť najčastejších otázok, ktoré sa Slováci pýtali Googlu. Niektoré sú vtipné, z iných sa budeš chytať za hlavu. Veríme však, že väčšina z nich pomôže aj tebe a už si ich nebudeš musieť hľadať.

1. Ako získať COVID-pass?

Digitálny COVID-pass má priradený každý, kto je zaočkovaný. Na e-mail síce nie je posielaný automaticky, ale každý si oň môže požiadať. Jediné, čo k tomu budeš potrebovať je deväť miestny kód, ktorý ti po prvom očkovaní príde v SMS správe. Podrobný postup aj všetky ďalšie informácie nájdeš TU.

2. Ako upliesť korbáč?

Veľmi tradičná otázka, ktorá sa k nášmu národu hodí ako uliata. Pletenie korbáča nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Avšak s trochou trpezlivosti to určite zvládneš aj ty. Inšpirovať sa môžeš napríklad video návodom, ktorý nájdeš nižšie.

3. Ako dlho platí antigénový test?

Podľa aktuálnych opatrení sa pri vstupe do obchodov (okrem nevyhnutných základných potrieb) musí každý preukázať dokladom buď o očkovaní alebo prekonaní ochorenia Covid-19. Avšak, keď sa zmiernia opatrenia, je vždy potrebné riadiť sa Covid automatom, ktorý určuje aj dĺžku platnosti testov.

4. Ako sa prihlásiť na očkovanie?

Prihlásiť sa môžeš veľmi jednoducho cez webstránku korona.gov. Registrácia je veľmi intuitívna a je jednoduché zorientovať sa v jednotlivých krokoch. Po úspešnej registrácii ti bude pridelený termín očkovania. Avšak momentálne je vo vybraných miestach možné očkovať sa aj bez registrácie.

5. Ako schudnúť z brucha?

Pri chudnutí je sú dôležité dve základné veci – vyvážená životospráva a správny výber cvikov. Svoj jedálniček môžeš inšpirovať napríklad špičkovými športovcami. Kvalitne odcvičiť si môžeš aj doma. Skús si napríklad stiahnuť tréningové aplikácie, ktoré si za pár drobných vypracujú kompletný plán podľa tvojich preferencií.

6. Ako kúpiť bitcoin?

Kryptomeny zaznamenali za posledné roky veľký rozmach. Ako sa k nim teda môžeš dostať aj ty? Jednou z možnosti je zakúpiť si ich na certifikovaných burzách, prípadne webových portáloch. Pokiaľ v kryptomenách nie si celkom doma, máme pre teba sériu článkov, s ktorými budeš vždy v obraze.

7. Ako vzniká tornádo?

Počas minulého roka u našich susedov Čehov vyčíňalo tornádo. Škody boli skutočne veľké a zrejme aj preto si veľa z vás hľadalo odpoveď na otázku, ako vzniká tornádo. Nebudeme ťa nudiť nudnými poučkami. Túto problematiku vynikajúco spracoval vedátor JurajVie.

8. Ako je na tom Strečno?

Na prvý pohľad zvláštna otázka, no ak si šofér, tak rozhodne vieš, prečo má v tomto zozname svoje čestné miesto. Situácia na cestách je v tomto úseku zrejme najkritickejšia. Pokiaľ budeš potrebovať aktuálne informácie, nemusíš si nič googliť. Vždy ich nájdeš TU.

9. Ako uvariť kukuricu?

Túto pochúťku si pripravíš veľmi jednoducho. Kukuricu treba zbaviť šúpolia a úplne ju očistiť. Na spodok hrnca si ulož niekoľko listov, na ne daj šúľky kukurice a prikry ich ďalšími listami. Všetko zalej vlažnou vodou a daj variť. Keď bude voda vrieť, stiahni teplotu na najmenšiu a nechaj prebublávať. Kukurica by mala byť hotová do 10 až 15 minút. Skontrolovať si to môžeš pichnutím vidličkou.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame